передплата Українською | In English

Вт, 12 листопада 2019

Рада проголосувала за останній законопроєкт для "промислового безвізу" з ЄС

Поділитися:

Верховна рада підтримала у першому читанні законопроєкт 2172 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду.

Верховна рада підтримала у першому читанні законопроєкт 2172 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду.

Як повідомляє "Європейська правда", ухвалення відповідного закону є однією з останніх вимог, які має виконати Україна для запровадження "промислового безвізу" з ЄС.

Радник міністра економічного розвитку і торгівлі України Роксолана Підласа у своєму Facebook навела ключові принципи законопроєкту:

" • Скасовуємо штрафи за формальні порушення. Інспектор в першу чергу має надати рекомендації про усунення порушень, і лише за повторне порушення штрафувати.

• Встановлюємо чіткі "червоні лінії" для перевіряльників. Забороняємо виймати будь-які документи на підприємстві, окрім тих, що стосуються перевірки та необхідні для встановлення постачальника.

[L]

• Захищаємо маленький бізнес: відповідальність за небезпечну продукцію несе імпортер або виробник, а не торговець.

• Скасовуємо безкінечні "поєднані" перевірки, коли інспектор міг тримати підприємця в підвішеному стані місяцями. Обмежуємо максимальні строки перевірок.

• Посилюємо відповідальність за недопущення на перевірку. Сьогодні порушнику, який торгує контрабандою та фальсифікатом, легше заплатити 340 грн штрафу, ніж нести відповідальність. Це породжує беззаконня.

• Усуваємо дублювання контролю різними органами за одним і тим же видом продукції".

За словами Підласи, сьогодні інспектори замість того, щоб перевіряти і запобігати порушенням, здійснюють "покарання і здирництво".

"А продавці дійсно небезпечних товарів відбуваються мізерними штрафами чи хабарями. Страждає доброчесний виробник, страждає споживач. Ми захистимо українського виробника від контрабанди та фальсифікату - неякісних, а подекуди й небезпечних товарів, які є скрізь", - каже вона.

[L]

Нові принципи ринкового нагляду змусять інспекторів перевіряти не бізнес, а небезпечну продукцію, підкреслила радниця міністра.

Як відомо, Угода про асоціацію України та ЄС передбачає перспективу укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції (ACAA, або так званий "промисловий безвіз").

Спочатку АСАА може охоплювати один або кілька секторів, з поступовим розширенням на всі передбачені в Угоді 27 секторів. Потенційно ACAA може охопити до п’ятої частини українського експорту до ЄС, передусім продукцію машинобудування, полегшивши торгівлю і піднявши імідж української продукції на глобальних ринках.

Наразі виконана Україною підготовча робота (гармонізація законодавства, інфраструктури якості та ринкового нагляду з нормами ЄС) дозволяє укласти ACAA як мінімум у трьох секторах.

www.eurointegration.com.ua

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Зеленський повідомив МВФ, що до кінця тижня назве кандидатуру нового глави Нацбанку Сьогодні, 14 липня

Арахамія: На посаду глави НБУ претендує нардеп від "Слуги народу" Сьогодні, 14 липня

Ігоря Кушніра визнали одним з кращих топ-менеджерів України Сьогодні, 14 липня

Зеленський чекає від уряду план на "Велике будівництво-2021" Сьогодні, 14 липня

Арахамія про нового голову НБУ: Ще немає ніякого прізвища Вчора, 13 липня

Новини 13 липня: віцепрем’єр промполітики, портфельні держгарантії, інфляція і ставки Вчора, 13 липня

Відставка Смолія була для нас несподіванкою — Офіс Зеленського Вчора, 13 липня

Wizz Air відновлює рейси з України в ОАЕ після 5-річної перерви Вчора, 13 липня

Новини вихідних: збільшення цін на електроенергію та рекордний імпорт газу з ЄС 12 липня

Шмигаль: кількість заявок за програмою кредитів "5-7-9%" перетнула позначку у 8 млрд 12 липня