передплата Українською | In English

22 жовтня

В Київській академії мистецтв викрили шахраїв. Збирали кошти на «батьківські фонди»

Поділитися:

Керівництво Київської академії мистецтв викрило шахраїв, які протягом довгого часу збирали кошти на так звані «батьківські...

Керівництво Київської академії мистецтв викрило шахраїв, які протягом довгого часу збирали кошти на так звані «батьківські фонди». Прокуратура Оболонського району відкрила кримінальне провадження.

В матеріалі видання йдеться, що в Академії існувала навіть нібито ціла мережа так званих "благодійних фондів".

З 2015 року батьківське самоврядування в Академії зміцніло і оформилося в ряд організацій, а саме - Благодійна організація "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД" КИЇВСЬКА ДИТЯЧА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ "," Опікунська батьківська рада "і ГО" Батьківська ініціатива ", які збирали гроші з батьків учнів в Академії дітей .

Зазначається, що практичні послуги раніше надавалися за гроші батьків. Єдина відмінність - гроші йшли не на рахунок Академії, а на рахунок батьківських благодійних фондів.

Видання Апостроф пише, що щі слів працівників Академії гроші збиралися в такий спосіб: спочатку представники батьківського фонду проводили загальні збори з батьками, в першу чергу, "новоприбулих" студентів, де розповідали про плани фонду і озвучували необхідність зібрати гроші для певних цілей. Після чого, Сергій Овсяницкий і Олександр Григорович Ковальов брали гроші у батьків в бібліотеці Академії.

Видання зазначає, що було незрозуміло на що дійсно були витрачені ці гроші, батьки платити готівку в фонд, де її ніхто не контролював.

ЗМІ пишуть, що у даній справі вже зареєстровано кримінальне провадження прокуратурою Оболонського району за ч. 2 ст.

190 - "шахрайство, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб ...". У разі встановлення осіб, причетних до вчинення зазначених злочинів, винним загрожує кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3-х років.

В Академії зазначають, що ліквідували незаконні «шкільні фонди», якими керували деякі батьки дітей, що навчаються.

Під ці фонди збирали з батьків готівку на нібито потреби школи.

Як відзначають співрозмовники видання, ситуація змінилася з приходом нового керівництва. За неповний рік новий ректор Ольга Бенч домоглася перейменування Академії в Київську Академію мистецтв відповідно до Закону "Про вищу освіту" зробивши її повноцінним ВУЗом. В її структурі знаходиться також Київська дитяча академія мистецтв імені М.І. Чембержі, яка числиться як спеціалізована школа мистецтв.

З огляду на те, що з гарантованої державою загальної освіти випадає цілий ряд практичних занять , на які не передбачено державне фінансування, батькам було запропоновано на добровільних засадах укласти договори на додаткові освітні послуги.

Вартість такої послуги - 17 тис. грн на рік.

Кошти за додаткові послуги надходять на спеціальний рахунок Академії і цільовим методом йдуть на оплату додаткових годин викладачів, закупівлю матеріалів, замовлення автобуса, оформлення робіт для виставки, організацію і проведення виставок тощо. Діти батьків, які не підписали такі договори, отримують освіту за загальною передбаченої державою програмі, зазначили в Київській академії мистецтв.

Як повідомили в Академії, батьки, які контролювали батьківські фонди, «розв’язали війну» як у ЗМІ, так і в стінах закладу, проти таких нововведень нового керівництва, оскільки тепер кошти надходитимуть офіційно на рахунок Академії, а не зосереджуватимуться в їхніх руках.

from-ua.com

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №15/2016 №15
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Новини 19 листопада: голова "Укрексімбанку", ринок землі, ціна на газ Вчора, 19 листопада

Глава МЗС: Бундестаг проголосував щодо "Північного потоку-2" так, як обіцяв Вчора, 19 листопада

У США почалися публічні слухання чотирьох ключових свідків у справі про імпічмент Вчора, 19 листопада

Зеленський озвучив питання, які підніме на "нормандській зустрічі" Вчора, 19 листопада

В Єврокомісії очікують, що Україна змінить закон про реформу правосуддя Вчора, 19 листопада

Голову "Укрексімбанку" звинувачують у сприянні Курченкові та Арбузову для забезпечення інтересів Ложкіна та Порошенка Вчора, 19 листопада

"Нафтогаз" змінив керівника проблемних ТЕЦ Дубневичів 18 листопада

Новини 18 листопада: ринок землі, транзит газу, криптовалюта 18 листопада

Кремль підтвердив дату "нормандської зустрічі" 18 листопада

Гончарук і Маркарова поговорили з місією МВФ про нову програму 16 листопада