Чт, 17 жовтня 2019

В ЄС анонсували успішне завершення епопеї з Brexit

Європейський Союз та Британія наблизилися до досягнення угоди щодо Brexit, а лідери Франції та Німеччини висловили сподівання, що угода може бути підписана на саміті ЄС

Європейський Союз та Британія наблизилися до досягнення угоди щодо Brexit, а лідери Франції та Німеччини висловили сподівання, що угода може бути підписана на саміті ЄС.

Про це повідомляє AP.

Позитивні сподівання випромінювали президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель на спільній пресконференції в середу в Тулузі, Франція, де Меркель заявила, що переговори "в кінцевій стадії".

Макрон додав, що "я хочу вірити, що угода фіналізується, і ми можемо її схвалити" в четвер, коли лідери ЄС мають зустрітися з прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном у Брюсселі.

Розбіжності між двома сторонами залишилися, але звузилися до деяких технічних і складних питань митної справи та податку на додану вартість, заявили чиновники. Команди переговорів працювали до ночі в штаб-квартирі ЄС, щоб їх владнати.

"Добрий прогрес, і робота триває", - заявив журналістам головний переговірник ЄС з питань Brexit Мішель Барньє в середу ввечері.

Це може означати черговий саміт ЄС щодо Brexit до кінця місяця.

Однак через те, що дата Brexit 31 жовтня наближається і проходить лише кілька годин до саміту лідерів ЄС, сподівання все більше зводяться до отримання широкого політичного зобов'язання, а всі юридичні деталі будуть врегульовані пізніше.

Раніше Джонсон звернувся до парламенту з проханням підтримати будь-яку угоду по Brexit, яку він укладе з Європейським союзом, протягом 24 годин після саміту ЄС.

На початку минулого тижня кілька високопосадовців ЄС говорили про мінімальні шанси того, що обом сторонам вдасться домовитись.

Але 10 жовтня після зустрічі Джонсона з прем'єром Ірландії Лео Варадкаром лідери заявили, що угода про Brexit може бути укладена до кінця місяця.

Європейська правда

www.epravda.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Українські рятувальники вирушили до Франції гасити лісові пожежі Сьогодні, 31 липня

У Польщі кажуть, що Україна надала "конкретну пропозицію" щодо передачі МіГ-29 Сьогодні, 31 липня

Трамп вже "не впевнений", чи дозволить Україні виробляти ракети до Patriot Сьогодні, 31 липня

ЗМІ дізнались, коли до Києва прибудуть спецпосланці Трампа Сьогодні, 31 липня

У Польщі затримали чоловіка, який закликав вбити Зеленського Вчора, 30 липня

Польща розгляне передачу Україні додаткових ракет до Patriot Вчора, 30 липня

ЄС затвердив продовження тимчасового захисту для українців і зміни щодо "ухилянтів" Вчора, 30 липня

Рада ЄС затвердила оновлений план реформ України для виділення 8,3 млрд євро Вчора, 30 липня

Макрон засудив російські удари по Україні і порушення повітряного простору Польщі Вчора, 30 липня

Сибіга обговорив із Сікорським наслідки вторгнення російської ракети до Польщі Вчора, 30 липня