передплата Українською | In English

Чт, 12 вересня 2019

Росія: рішення Суду ЄС щодо OPAL вплине на тристоронні консультації щодо газу

Поділитися:

Рішення Суду Євросоюзу, який у вівторок повернув трубопровід ОPAL під пряме застосування законодавства ЄС,  вплине на тристоронні консультації РФ, ЄК і України щодо газу, призначені на 19 вересня.

Рішення Суду Євросоюзу, який у вівторок повернув трубопровід ОPAL під пряме застосування законодавства ЄС, вплине на тристоронні консультації РФ, ЄК і України щодо газу, призначені на 19 вересня.

Про це заявив міністр енергетики РФ Александр Новак, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на російський "Інтерфакс".

Суд ЄС скасував рішення Єврокомісії від 28 жовтня 2016 року, що дозволяло "Газпрому" постачати більше газу по газопроводу OPAL. У Єврокомісії запевнили, що дата проведення 19 вересня тристоронніх переговорів про майбутнє транзиту газу через Україну була встановлена ​​перед рішеннями Суду ЄС.

"Я думаю, звичайно, з точки зору переговорів ця ситуація буде враховуватися, тому що це, на мій погляд, рішення, яке зачіпає в цілому ситуацію з енергопостачанням європейських країн, з потоками і поставками газу", - заявив Новак.

Юристи "Газпрому" і Міністерства енергетики Росії наразі не готові коментувати рішення Суду ЄС щодо газопроводу OPAL, який контролюється спільним підприємством "Газпрому" та німецького Wintershall і є наземним продовженням "Північного потоку".

"Зараз йде юридичне опрацювання цього питання на рівні і юристів компанії, і юристів міністерства енергетики, тому ми прокоментуємо цю ситуацію, як тільки будуть зроблені відповідні висновки. Думаю, що ми дамо більш детальну інформацію після того, як ми отримаємо юридичний висновок", - сказав міністр.

"Але я нагадаю, що це рішення (про розморожування потужностей OPAL - ред. ) було ухвалене Єврокомісією спільно з німецьким регулятором, компанією "Газпром", і це рішення було юридично вивірене і узгоджене з юридичними службами Єврокомісії. Тому нам, звичайно, також необхідно розуміти і оцінку цього рішення (суду - ред. ) юридичними службами самої Єврокомісії", - підкреслив російський міністр.

Щодо впливу рішення суду на ціни, Новак зауважив: "Подивимося, як буде ринок реагувати, і яка буде ситуація, і які будуть зроблені юридичні дії".

Німецький регулятор Bundesnetzagentur напередодні заявив, що "Газпром" повинен негайно наполовину скоротити постачання газу через газопровід OPAL.

Європейська правда

www.epravda.com.ua

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад