Ср, 11 вересня 2019

МЗС викликало посла Чехії через зустріч Земана з русинами щодо "автономії" на Закарпатті

У зв’язку із зустріччю президента Чехії Мілоша Земана з представниками чеської неурядової організації "Світова рада підкарпатських русинів", 11 вересня до Міністерства закордонних справ України було запрошено посла Чехії в Україні Радека Матулу для отримання роз’яснень.

У зв’язку із зустріччю президента Чехії Мілоша Земана з представниками чеської неурядової організації "Світова рада підкарпатських русинів", 11 вересня до Міністерства закордонних справ України було запрошено посла Чехії в Україні Радека Матулу для отримання роз’яснень.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на пресцентр МЗС.

"Чеський дипломат заперечив будь-які заклики з боку Чехії щодо русинської автономії у Закарпатті та підтвердив підтримку територіальної цілісності України в рамках міжнародно визнаних кордонів. Чеська сторона підготує з цього приводу офіційну інформацію", - йдеться у коментарі речниці МЗС України Катерини Зеленко.

[L]

"В МЗС України і надалі рішуче реагуватимуть на будь-які спроби ставити під сумнів суверенітет та територіальну цілісність України", - додала вона.

Президент Чехії Мілош Земан на початку вересня прийняв у Празькому Граді делегацію із семи осіб, які, за їхніми словами, "представляють інтереси русинів, які домагаються автономії в складі України".

Прессекретар президента Їржі Овчачек так прокоментував підсумки зустрічі: "Пан президент підкреслив, що повністю підтримує територіальну цілісність України. Його слова - лише констатація змісту Мінських домовленостей. Зміна централізації, яку вони припускають, - цілком і повністю внутрішня справа України. В цей процес президент не буде втручатися".

Водночас він додав, що в разі зустрічі з президентом України Зеленським Земан підніме тему русинів.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №3/2016 №3
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Каллас: США прагнуть розділити Європу Сьогодні, 13 березня

Зеленський обговорив з прем’єром Румунії розбудову енергомережі і оборонну підтримку Сьогодні, 13 березня

"Грабіж серед білого дня": 35 євродепутатів написали фон дер Ляєн про незаконні дії Угорщини Сьогодні, 13 березня

ЗМІ: Ердоган через Фіцо домагається зняття санкцій ЄС з росолігарха Усманова Сьогодні, 13 березня

США критикують Чехію, яка схвалила видатки на оборону, менші за 2% ВВП Вчора, 12 березня

Президент України прибув до Бухареста Вчора, 12 березня

Як обрати форму дзеркала для інтер'єру: Кругле чи Прямокутне? Вчора, 12 березня

Сійярто звинуватив Зеленського у брехні про угорську делегацію в Україні Вчора, 12 березня

Зеленському не відомо, що в Україні робить угорська делегація 11 березня

Рада нацбезпеки Румунії дозволила США використовувати її бази для атак по Ірану 11 березня