Ср, 11 вересня 2019

Політолог про голосування за імпічмент: Процес відсторонення президента від влади лише ускладнили

Голосуючи за імпічмент, монобільшість продемонструвала не кращій приклад того, як має працювати український парламент.

Голосуючи за імпічмент, монобільшість продемонструвала не кращій приклад того, як має працювати український парламент. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту інтернет-видання Новини України – From-UA розповів політолог, голова Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

За словами нашого співрозмовника, закон про імпічмент президента було прийнято з порушенням регламенту.

«Не було можливості внести правки, прочитати це законопроект… Монобільшість продемонструвала не кращій приклад, як має працювати український парламент», - констатує експерт.

«Мені незрозуміло, чому президент Володимир Зеленський не виконує передвиборчі обіцянки, а саме зняття недоторканості з президента?

Я маю на увазі зміни до Конституції в контексті зняття недоторканості, що він обіцяв, не тільки з депутатів, а й з президента: тоді не було б сенсу взагалі говорити про імпічмент, і тоді 111 статтю треба було б з Конституції просто забирати, вона б була там просто не потрібна», - додає Віталій Бала.

Але натомість, продовжує аналітик, ми побачили зворотне.

«Навпаки, перше, що викликає сумнів, і для цього не треба бути фахівцем, це те, що ввели таку цифру, як 3/4 депутатів, які мають проголосувати за імпічмент. Не 2/3, які голосують за зміни до Конституції, тобто президент поставив себе навіть вище за Конституцію», - каже політолог.

«Вони насправді ускладнили процес відсторонення президента від влади замість того, щоб спростити.

Але щоб його спростити, треба зняти недоторканість, і тоді питання було б вирішено раз і назавжди», - резюмував наш співрозмовник.

from-ua.com

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата