Пт, 16 серпня 2019

Політолог: Боюся, що новий Уряд буде сформовано за принципом «чого бажаєте?»

Ми хочемо керувати державою, як це нібито робить Трамп через власний Твіттер.

Ми хочемо керувати державою, як це нібито робить Трамп через власний Твіттер. Але ми бачимо тільки вершину айсбергу. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів керівник Громадської організації «Українська рада з міжнародних відносин» Сергій Даниленко.

Співрозмовник видання висловлює свої побоювання щодо того, що новий Уряд в Україні може бути сформовано за принципом «чого бажаєте?».

«Як на мене, зараз Україна визначається з тим, за якою філософією формуватиметься нова влада. Чи це буде філософія «чого бажаєте?», згідно з якою у виконавчі структури набиратимуть відповідних людей-виконавців, які будуть вишукуватися по струнці.

Чи все ж таки нові очільники держави сформують філософію, коли вони будуть залучати до державного управління людей, які продукують думку, національно орієнтованих, здатних сформувати власну позицію, актуальну до викликів часу», - каже політолог.

За словами аналітика, через інституційну слабкість держави, відсутність політичної культури та низький рівень моральної планки тих, хто опиняється біля управлінського керма, наші спроби копіювати «трампівські зразки» виявляються доволі невдалими.

«Ми копіюємо західні зразки, дивлячись на Трампа, який нібито керує державою через власний Твіттер. Насправді ми бачимо не те що вершину айсбергу, а лише крижинку на цьому айсбергу. Насправді США керуються інституціями, які контролюють безпеку і ефективність функціонування держави. І це загрозлива тенденція.

Нам видається, що ми через медіа, через соціальні мережі здатні замінити ефективне функціонування держави», - констатує Даниленко.

За словами співрозмовника видання, «Держава у смартфоні» - це лише гарна метафора, сутність якої не полягає у тому, що все відбуватиметься у віртуальному просторі.

«Звичайно, ніхто не заперечує прогрес, і ми рухаємося у тому напрямку, що IT-технології будуть нам допомагати у вирішенні повсякденних питань, у питаннях взаємодії громадянина і держави.

Але чи можна таким способом запроваджувати культуру відносин між реальними людьми через соціальні мережі, залишаючи на маргінесах такі обов'язкові для людського суспільства умови, як відповідальність, моральні принципи, цінності, стандарти, незмінні умов людські взаємодії?.. Це теж є загрозливою тенденцією, яка посилюється в зв'язку з тим, що біля керма держави виявилися люди з медійним мисленням», - резюмував Сергій Даниленко.

from-ua.com

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Зеленський і Сунак обговорили найбільший військовий пакет від Британії Сьогодні, 23 квітня

Знайти в США зброю для України на всю суму допомоги ЗСУ може бути проблемою – посол Сьогодні, 23 квітня

Туск: Польща не передасть Patriot Україні, але допоможе іншими засобами Сьогодні, 23 квітня

Кулеба пояснив, чому консульства України зупинили надання послуг чоловікам мобілізаційного віку Сьогодні, 23 квітня

Зеленський заявив про домовленість щодо ATACMS для України Сьогодні, 23 квітня

Тонкощі використання клейових сумішей для армування плит пінополістиролу Сьогодні, 23 квітня

Союзники назвали дату нової зустрічі щодо зброї для ЗСУ у форматі "Рамштайн" Вчора, 22 квітня

Кулеба розказав міністрам ЄС, що ще є можливість запобігти гіршим сценаріям Вчора, 22 квітня

Норвегія приєднається до ініціативи з забезпечення України засобами ППО Вчора, 22 квітня

Громадяни Словаччини зібрали вже понад 3 млн євро на снаряди для України Вчора, 22 квітня