21 травня в Україні починає роботу місія Міжнародного валютного фонду, аби дати оцінку українським реформам, які уряд зобов’язався провести в межах програми співпраці.
21 травня в Україні починає роботу місія Міжнародного валютного фонду, аби дати оцінку українським реформам, які уряд зобов’язався провести в межах програми співпраці.
Як повідомляє "Громадське", місія МВФ перебуватиме в Україні 2 тижні.
Протягом цього періоду представники фонду планують провести низку зустрічей з українськими урядовцями.
За підсумками роботи місії мають ухвалити рішення про готовність України до отримання нового траншу у розмірі 1,3 мільярда доларів.
Зазначимо, що радник нового президента Володимира Зеленського з макроекономічної політики Олег Устенко заявляв, що Україна у короткостроковій перспективі зможе утримати макрофінансову стабільність без чергового траншу МВФ, проте в довгостроковій перспективі потрібно продовжувати співпрацю з фондом.
А чинний прем’єр-міністр Володимир Гройсман подав у відставку і закликав президента Володимира Зеленського внести кандидатуру на пост нового прем’єра та міністрів.
Серед вимог МВФ до України було зрівняння цін на газ для населення з ринковими цінами, проведення реформи у банківському секторі, зменшення розміру дефіциту державного бюджету.
Також до цих вимог додалось запровадження кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, яку Конституційний суд визнав неконституційною.
Водночас для ЄС ключовою умовою надання траншу є продовження співпраці з МВФ.
Архів журналу Віче
|
№7 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Фінляндія частково закривала небо й море на півдні через українську атаку в районі Петербурга
Загроза нападу на Польщу, політична криза у Молдові, поступка Мадяра Україні: новини дня
Болгарія не підтримає 21-й пакет санкцій ЄС, якщо з нього не приберуть два імені
ЄС 8 липня вирішить, чи просуватися з відкриттям 6-го кластера для України
Сибіга у Варшаві запропонував антикризові заходи для відносин з Польщею
У Литві представили склад нового уряду: глави МЗС і Міноборони зберегли посади
У МЗС підтвердили, що Сибіга прибуде у Варшаву на зустріч із Сікорським
WSJ: Гегсет хотів радикальнішого скорочення військ США в Європі
Федоров звернувся до майже 40 країн з проханням передати ракети до Patriot із запасів
Польські ЗМІ дізналися, коли Сибіга відвідає Варшаву для зустрічі з Сікорським