Намір обмежити повноваження президента України виглядає сьогодні як спроба здійснити реванш та отримати сатисфакцію за результати виборів, коли не...
Намір обмежити повноваження президента України виглядає сьогодні як спроба здійснити реванш та отримати сатисфакцію за результати виборів, коли не були реалізовані плани різних політиків. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів український політик, екс-голова АП, екс-голова Верховної Ради України, член Національної академії наук України Володимир Литвин.
Коментуючи інформацію про те, що партія «Самопоміч» висунула законопроект, покликаний обмежити повноваження президента України, наш співрозмовник зазначає наступне: «Це точна не чутки, а це намагання групи депутатів скористатися політичним міжсезонням і унормувати питання щодо повноважень президента України». «Прийняття закону про президента України є необхідною справою.
В той же час повстає низка питань, насамперед до тих депутатів, які сьогодні так активно демонструють своє прагнення поставити президента України в межі Конституції. Чому вони не робили цього раніше? Чому цьому не передувала дискусія, чому до цього не було діалогу з приводу того, як розмежувати повноваження між гілками влади, щоб чітко діяв державний механізм і не було конфліктів на підставі різночитання Конституції України? Щоб не було законів, які, до речі приймались зусиллями і цих депутатів, ініціаторів розгляду даного питання щодо повзучого розширення повноважень президента України при прийнятті у попередній період законодавчих актів», - додає політик.
За словами Литвина, намір обмежити повноваження президента України виглядає сьогодні як спроба у такій спосіб здійснити реванш, отримати сатисфакцію за результати виборів, коли не були реалізовані плани різних політиків, різних політичних проектів.
«Зверніть увагу на те, що у нас в 1 турі було аж 39 претендентів на посаду глави держави. Я розумію, що розрахунок робиться на те, що дуже багато ображених, обділених у ВР, і вони в такий спосіб намагаються показати новообраному президенту, хто в українському домі є господарем. Зрозуміло, що наслідком цього будуть конфлікти, бо ви ж прекрасно розумієте, що в команді новообраного президента багато людей вже для себе придивилися посади, а тут виявляється, що треба буде йти на уклін якщо не до ВР, то до Кабміну при розгляді кадрових питань.
Те, що нам потрібно унормувати цю проблему - сумнівів жодних. Але це треба робити прозоро і не поспіхом.», - каже співрозмовник видання.
Архів журналу Віче
![]() |
№7 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
ЗМІ: Німеччина хоче укласти зі США угоду про Patriot для України
Україна отримає 76 млн євро на євроколію від Львова до польського кордону
Україна викликала на розмову посла Угорщини
Зеленський обговорить з Трампом поновлення постачання зі США ракет до Patriot
Зеленський: Україна домовилася з кількома компаніями США про спільне виробництво БПЛА
Фон дер Ляєн: у відповідь на призупинення допомоги Україні від США ЄС посилить підтримку
Швеція виділяє кошти на нові стволи для установок Archer для України
Зеленський прибув до Данії
Джонні24 онлайн: популярні слоти та бонуси
Допомога на поховання на підприємстві: як отримати у 2025