передплата Українською | In English

Вт, 23 квітня 2019

Петро Петриченко: Петро Петриченко. Геноцидна соціальна політика

Поділитися:

Кожна влада привчає людей платити особисто за все, збираючи всі кошти по «сусекам»

Так сталося, що кожна влада привчає людей платити особисто за все, збираючи всі кошти по «сусекам». Уряд Гройсмана і сам Петро Порошенко перед виборами пообіцяли виплати по субсидіям. Буквально перед початком виборів пролунала заява у районних адміністраціях, зо виплати будуть після 22-го квітня. Якщо говорити на сленгу — це звичайний розводняк політичної гри.

А на сьогоднішній день будь-які виплати грошей, не зважаючи на політичну складову, це який не який, але позитив, тому що це є підвищенням платоспроможності незахищених людей. І вони цього чекають, думають, що їм пришлють гроші і вони ними розрахуються. За чий рахунок вони будуть — чи з місцевого бюджету, чи з порошенківського — це вже інше питання.

У такому випадку хотів би запропонувати такі вибори проводити щорічно, тоді люди б отримували якісь дивіденди і хоча б був якийсь прогрес.. Але якщо відкинути політичну складову і подивитися на ту субсидію, на 13 пенсію, на одноразові виплати — це все розраховано на отримання голосів. Це очевидно.

Але хотілося б сказати про інше. Ще невідомо, хто виграє парламентські вибори та хто буде у новому Уряді, тому вже до кінця року вже й забудуть і про 13 пенсію, як вже забули про зниження тарифів і т.д. Це все одноразові гасла. Але якщо б сьогодні була боротьба не з наслідками зубожіння, а з причинами, які приводять, то була б інша картина. На сьогодні дефіцит Пенсійного фонду – 77 млрд грн.

А колись, три-чотири тому, ще за часів прем'єр-міністра Тигипка – було 24 млрд! І ще тоді лунали заяви про зменшення пенсійного віку! А зараз взагалі немає пенсійної системи. Якщо враховувати ті кошти, які відраховуються з кожного працівника до Пенсійного фонду, то їх би вистачило на виплату людям достойної пенсії, оскільки навіть не всі доживають до неї. Але ці гроші просто розкрадаються і вони не доходять до отримувачів.

У нас за останні п’ять років не проводилась ніяка компенсація в зв'язку з ростом інфляції. Сьогодні система, яка забезпечує пенсійну реформу і взагалі соціальну політику, ніяких системних підходів не дотримується. Ми говорили про третій рівень пенсійного забезпечення, ми зараз говоримо про те, що треба розвивати підприємства, що треба говорити про підняття заробітної плати і так наповнювати Пенсійний фонд, але у нас ось така ситуація.

Якщо сьогодні зважити на високу смертність людей, на низький рівень заробітних плат, на те, що багато пенсіонерів і немає робочих місць, то це фактично соціальна політика — геноцидна політика. Держава повинна забезпечити державні інституції і дати повну свободу для підприємницької діяльності.

Та ж Японія піднялася за рахунок того, що у неї 40% малого та середнього бізнесу фактично тримають державу на собі. А у нас корупція, відкати — заробляють на будь-чому. Така система не годиться.

from-ua.com

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Останні новини

Підтримка вступу в ЄС знизилась до 46%, у НАТО - майже до 42% Сьогодні, 05 червня

Борги "Гарантованого покупця" сягнули 20 мільярдів – Міненерго Сьогодні, 05 червня

Міністр фінансів заперечує наявність гарантованого мінімального доходу в меморандумі з МВФ Сьогодні, 05 червня

Новини 4 червня: 5% падіння, програма Кабміну, Зеленський і банки Вчора, 04 червня

Іспанія передумала відкривати кордони з Францією і Португалією 22 червня Вчора, 04 червня

Зеленський знову пообіцяв "дотиснути" банки до кредитних ставок у 5-6% Вчора, 04 червня

В Одесі відкрився новий сайт про місцеві заходи і життя в місті Вчора, 04 червня

Стефанішина стала віцепрем’єром з питань інтеграції до ЄС і НАТО Вчора, 04 червня

Лідери ЄС на віртуальному саміті обговорять бюджет і фонд відновлення економіки 03 червня

Президент підтвердив, що в Україні з'явиться віце-прем'єр з ОПК і промполітики 03 червня