Пн, 22 квітня 2019

Зеленський не буде намагатися звільнити Смолія

Кандидат в президенти України Володимир Зеленський, який лідирує в другому турі виборів, не має наміру ставити свого главу Національного банку

Яків Смолій

Кандидат в президенти України Володимир Зеленський, який лідирує в другому турі виборів, не має наміру ставити свого главу Національного банку.

Про це він повідомив на брифінгу, передає FinClub.

"Ви ж знаєте, що згідно із законом [голова НБУ призначається] на термін 7 років. Його (Якова Смолія - ред) ніхто не звільнить", - сказав Зеленський.

У ст. 18 закону "Про Національний банк України" йдеться про те, що голова НБУ призначається Верховною Радою за поданням президента на 7 років.

При цьому зміна президента не є підставою для звільнення глави НБУ.

Серед десяти підстав для звільнення вказані заява про відставку із зазначенням аргументів для такого рішення; втрата бездоганної ділової репутації, а також набрання законної сили обвинувальним вироком суду.

Зазначимо, що Смолій був першим заступником глави НБУ Валерія Гонтаревої, а після її заяви про відставку став виконуючим обов'язки глави регулятора.

Як відомо, 15 березня Верховна Рада підтримала звільнення Гонтаревої з посади голови Нацбанку і на цю посаду призначила Якова Смолія.

www.epravda.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №5/2016 №5
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Джерела: заплановану на 28 травня зустріч Мадяра з фон дер Ляєн можуть відкласти Вчора, 27 травня

ЗМІ дізналися дату, коли ЄК хоче відкрити перший кластер з Україною та Молдовою Вчора, 27 травня

Мадяр повідомив, що зустрінеться з фон дер Ляєн 29 травня Вчора, 27 травня

У Києві відкрили Місію демократичних сил Білорусі Вчора, 27 травня

У Мадяра висунули умову для його зустрічі із Зеленським Вчора, 27 травня

Зеленський надіслав листа Трампу щодо нестачі засобів ППО в України Вчора, 27 травня

Зеленський написав Трампу й конгресменам про атаку двома "Орєшніками" на Україну Вчора, 27 травня

Андрій Добровольський Космобет: Навіщо iGaming-платформам аналітика з традиційного рітейлу Сьогодні, 28 травня

Сікорський: Росія сьогодні не здатна на великий наступ проти НАТО Вчора, 27 травня

Норвегія посилить енергостійкість України до зимового сезону на понад $45 млн 26 травня