Пн, 22 квітня 2019

ГПУ викликає Гонтареву для вручення підозри у справі Курченка

Генеральна прокуратура викликає для вручення підозр і допиту екс-голову Адміністрації президента Бориса Ложкіна, заступника глави АП Олексія Філатова та екс-очільницю Нацбанка Валерію Гонтареву

Генеральна прокуратура викликає для вручення підозр і допиту екс-голову Адміністрації президента Бориса Ложкіна, заступника глави АП Олексія Філатова та екс-очільницю Нацбанка Валерію Гонтареву.

Повістки для них оприлюднені на сайті ГПУ.

Раніше у прокуратурі говорили, що підозри для оточення президента Петра Порошенка були складені незаконно, а доказів злочинів Гонтаревої, Ложкіна і Філатова у слідства немає.

Кожного з них викликають "у якості підозрюваного".

У документах зазначений номер кримінального провадження, в яких, фігурують представники президентського оточення.

Йдеться про справу олігарха-втікача Сергія Курченка, підозрюваного у масштабних розкраданнях.

Підозра Гонтаревій стосується розкрадання і сприяння злочинцям, Філатову і Ложкіну - легалізації незаконних доходів і сприяння.

Усіх трьох викликають на 23 та 25 квітня.

На сайті ГПУ також опубліковані аналогічні повістки для екс-міністра екології Миколу Злочевського та співвласника інвесткомпанії ICU Костянтина Стеценка.

Наразі у Генпрокуратурі не коментують оприлюднені повістки.

Нагадаємо:

28 березня ГПУ повідомила про завершення розслідування проти олігарха-втікача Сергія Курченка.

Водночас, інформаційне агентство "УНІАН" олігарха Ігоря Коломойського повідомило, що прокурор у цій справі Костянтин Кулик висунув підозри, в тому числі, представникам оточення президента Петра Порошенка.

У Генпрокуратурі заперечили цю інформацію, заявивши, що ці повідомлення про підозру зробили з порушенням законодавства.

В Адміністрації президента заявили, що вважають ці повідомлення провокацією Коломойського.

Пізніше Кулик заявляв, що Порошенко, представники його адміністрації, нардепи БПП та керівництво Генпрокуратури втручалися у розслідування справи Курченка.

Олігарха Сергія Курченка називали "гаманцем Януковича". Він виник в інформаційному просторі в кінці 2012 року, коли купив ФК "Металіст" у Олександра Ярославського, а пізніше створив групу енергетичних компаній "СЄПЕК". Олігарх втік з України після Революції гідності.

Курченко фігурує у численних розслідуваннях правоохоронців та журналістів, зокрема, щодо розкрадання майна державного підприємства "Укргазвидобування" та незаконного ввезення на територію України та реалізації нафтопродуктів.

Прокурор Кулик наразі є заступником начальника департаменту міжнародно-правового співробітництва Генпрокуратури і колишнім прокурором сил АТО.

У жовтні 2016 року САП і НАБУ скерували до суду справу про незаконне збагачення Кулика.

Українська правда

www.epravda.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №5/2016 №5
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Вже 29 країн готові приєднатися до угоди про Спецтрибунал для Росії Сьогодні, 12 травня

Україна просить Європу стати посередником в укладенні "аеропортного перемир’я" з РФ Сьогодні, 12 травня

Румунія закликає перегрупувати сили, щоб захистити східний фланг ЄС від російських дронів Сьогодні, 12 травня

Каллас прогнозує відкриття всіх перемовних кластерів для України "до літа" Сьогодні, 12 травня

Зеленський: Україна очікує на перші транші з 90 млрд євро від ЄС у червні Сьогодні, 12 травня

Україна не отримає перший транш з позики ЄС на 90 млрд євро раніше, ніж у червні Вчора, 11 травня

Пісторіус вважає заяви Путіна про близький кінець війни черговим обманом Вчора, 11 травня

У Мадяра кажуть, що Росія залишиться партнером попри загрозу безпеці Угорщини Вчора, 11 травня

41 депутат Лейбористської партії закликає Стармера піти у відставку Вчора, 11 травня

Сибіга: Україна не підтримує кандидатуру Шредера як переговірника з РФ від ЄС Вчора, 11 травня