Національний банк відкрито говорить про свої подальші кроки в ситуації навколо визнання незаконною націоналізацію ПриватБанку, аби переконати клієнтів банку, що НБУ захищатиме їхні права і заощадження.
Національний банк відкрито говорить про свої подальші кроки в ситуації навколо визнання незаконною націоналізацію ПриватБанку, аби переконати клієнтів банку, що НБУ захищатиме їхні права і заощадження.
Про це заявила заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова в ефірі програми "Нині вже" на Громадському.
За її словами, НБУ збирав брифінг 18 квітня і говорив про свої наступні кроки в цій ситуації, аби клієнти ПриватБанку й інших банків "не переживали".
"Щоби були впевнені, що ми захищатимемо їхні права, їхні заощадження, а також права всього народу України, який є акціонером ПриватБанку", - наголосила вона.
Рожкова нагадала, що якби в 2016 році ПриватБанк не націоналізували, то його б довелося ліквідувати, а тоді банк мав 20 мільйонів клієнтів.
"Треба згадати історію. ПриватБанк, перед тим, як було прийнято рішення про націоналізацію, було визнано неплатоспроможним, банк мав від’ємний капітал, банк втратив ліквідність, і на момент прийняття рішення про націоналізацію банк мав картотеку - невиконані зобов’язання перед клієнтами", - сказала вона.
Саме тому рішення про націоналізацію було дійсно вимушеним, наголосила Рожкова.
"Зважаючи на обсяг операцій ПриватБанку, на його частку на фінансовому ринку, якби не націоналізація, альтернативний шлях один - це його ліквідація, а це 20 мільйонів на той час клієнтів, зараз вже 22 мільйони", - пояснила заступниця голови НБУ.
Вона також упевнена, що рішення суду є несправедливим і суперечить закону.
"По суті, подібні рішення судів демонструють зневагу до законодавства, оскільки націоналізація Приватбанку відбулася відповідно до чинного, підкреслюю, і на сьогодні чинного законодавства України. Подібні рішення судів можуть розхитувати ситуацію", - резюмувала Рожкова.
Читайте також: Ігор Коломойський: Мені не потрібен "Приват", але нехай повернуть 2 мільярди доларів
Фокус на Приватбанк. Чи поверне Зеленський Коломойському банк після виборів
Нагадаємо:
18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації Приватбанку.
Суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного "Приватбанку" з ринку за участю держави.
В НБУ вважають, що екс-акціонер Приватбанку Ігор Коломойський не отримає компенсацію за націоналізацію фінансової установи, оскільки не зможе довести в суді факт заподіяння йому збитків.
Українська правда
Архів журналу Віче
|
№12 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
ЗМІ: позика Україні обійдеться ЄС у додаткові 3 млрд євро щорічно
Президент Чехії хотів би, щоб його країна долучилась до фінансування позики для України
Орбан про війну Росії проти України: "Не зовсім ясно, хто на кого напав"
ЗМІ: Віткофф і Умєров у пʼятницю зустрінуться з радниками з нацбезпеки Європи
Зеленський та Навроцький зустрілися у Варшаві
Макрон каже, що Європа повинна відновити безпосередню взаємодію з Путіним
Фіцо: Словаччина не буде надавати Україні "військових позик"
Навроцький не відкидає вирішення питання щодо передачі Україні МіГ-29
Навроцький: врегулювання проблеми ексгумацій завадить РФ розділяти Україну і Польщу
Саміт ЄС схвалив виняток для Угорщини, Словаччини та Чехії щодо допомоги Україні