Ср, 28 серпня 2013

Український кінопрорив у Монреалі

На Міжнародному кінофестивалі в Монреалі (Канада) відбулася прем'єра українсько-турецької стрічки «Люби Мене», знятої за підтримки Державного агентства України з питань кіно та діячів екранного мистецтва із сусідньої держави. «Люби мене» – це другий повнометражний фільм молодої успішної режисерської пари Марини Ер Горбач та М. Багадира Ера.

Як повідомили журналу «Віче» представники знімальної групи картини, вони сподіваються, що світова прем’єра в Монреалі дасть успішний старт як фестивальній, так і прокатній долі фільму.

Відверта історія утриманки і молодого турка, якого перед весіллям привезли в Київ «розважитися», приваблює незвичайним поєднанням романтичної комедії і реалістичної зворушливої драми. Режисер Марина Ер Горбач вважає: «Україна – це країна, де дуже багато красивих жінок, для яких катастрофічно бракує чоловіків, таких чоловіків, яких вони «намріяли» в дитинстві. Покоління українських «попелюшок» пережило розпад Радянського Союзу, але альтернативної української ідеї, з якою можна було б рости, вірити й шукати себе, не існувало».

Чудовий акторський ансамбль, для створення якого довелося докласти чимало зусиль, говорить сам за себе. Навіть на ролі другого плану були запрошені Сергій Пускепаліс, який запам’ятався участю у фільмах «Метро» та «Як я провів цього літа» (премія «Срібний ведмідь» за найкращу чоловічу роль на Берлінському кінофестивалі), а також знаменитий турецький актор і співак Явуз Бінгьоль, в доробку якого головна роль у фільмі Нурі Більге Джейлана «Три мавпи» (одного з фаворитів Канського фестивалю). Довго шукали й головних героїв. Сашу грає Вікторія Спесивцева, котра запам’яталася українським театралам яскравими ролями в постановках свого чоловіка, відомого театрального режисера Андрія Жолдака. А для Усана Чакира, який ще на прес-конференції, присвяченій початку зйомок, викликав цікавість київських журналістів, це – перша головна роль. Але молодий актор із сильною харизмою блискуче зіграв цільний чоловічий характер.

Попередній фільм режисерського подружжя – «Гарчання чорних псів» (2010) – стартував з Роттердамського МКФ, а потім мандрував екранами більш як сорока міжнародних кінофестивалів і двічі виходив у широкий турецький прокат. От і «Люби мене» ще до прем'єрного показу був запрошений до Франції, Швеції, Норвегії, Німеччини і, звичайно ж, Туреччини. Із нетерпінням чекатимемо на прем'єру картини в Україні на початку листопада.

Автор: Ніла ІВАНЕНКО

Останні новини

Зеленський у Таллінні підписав угоду про дрони з новим прем’єром Латвії Сьогодні, 09 червня

Зеленський про листи Путіну і Трампу: я отримав результат, який був потрібен Сьогодні, 09 червня

Туск обіцяє "не торгувати підтримкою українських амбіцій" у контексті вступу в ЄС Сьогодні, 09 червня

Фон дер Ляєн анонсувала заборону на вʼїзд до ЄС усім, хто воював проти України Сьогодні, 09 червня

Рада ухвалила суперечливий "євроінтеграційний" проєкт щодо судової реформи Сьогодні, 09 червня

В новому уряді Болгарії заявили про припинення військової допомоги Україні Сьогодні, 09 червня

Женские футболки и майки: материал, силуэт и логика базового слоя Сьогодні, 09 червня

Зеленський поговорив з посланцями Трампа під час зупинки в аеропорту Кишинева Сьогодні, 09 червня

Зеленський: три країни допоможуть Україні посилити антибалістичний захист Сьогодні, 09 червня

Марта Кос попередила депутатів про втрату 300 млн євро через реформу щодо суддів, яку ті затягують Сьогодні, 09 червня