Ср, 18 квітня 2018

Німецький школяр знайшов тисячолітній скарб з сотнями срібних монет

На німецькому острові Рюген в Балтійському морі знайдено скарб, що включає безліч срібних монет та інші коштовності. Історики відносять його до кінця десятого століття.

За повідомленнями німецьких ЗМІ, у січні поточного року археологи-аматори Рене Шон (Rene Schoen) і 13-річний хлопчик Лука Малашніченко (Luca Malaschnitschenko) прогулювалися з металошукачем по полю недалеко від селища Шапроде. Школяр виявив шматочок металу, який друзі спочатку прийняли за алюміній. Але, почистивши його, вони зрозуміли, що це срібна монета.

Шукачі повідомили про знахідку в державну археологічну службу. Там їх попросили зберігати подію в таємниці, доки професіонали підготуються до проведення розкопок. У минулі вихідні польові роботи, нарешті, почалися.

Як повідомив The Guardian, на місці були знайдені плетені намиста, перли, брошки, кільця і до 6 сотен монет. Найдавніша з них - Дамаску дирхам, що датується 714 роком, а найбільш "сучасна" потрапила в обіг у 983 році.

klad

Близько сотні знайдених монет карбували при королі Харольд Синьозубого. Його держава включала нинішні Данію, Північну Німеччину, Південну Швецію і частина Норвегії.

Своє прізвисько монарх, який правив з 958 по 986 роки, отримав за мертвий зуб, який мав блакитний відтінок.

Втім, свої дні правитель закінчив аж ніяк не у славі. Він спробував звернути своїх підданих у християнство, але гордий народ вікінгів не схотів відмовитися від віри своїх пращурів. Син короля підняв повстання, і Харольд був змушений втікати в Померанію, де і помер в 987 році. В цю історичну область входить і острів Рюген.

Поки неможливо сказати з упевненістю, чи належить скарб особисто монарху-втікачу. Однак він абсолютно точно став найбільшим скарбом подібних монет на південно-східному узбережжі Балтійського моря.

R. Головний інструмент сучасного мисливця за скарбами не лопата, як у давніх попередників, а сучасний металошукач, що зовні нагадує армійський міношукач. І це не випадково - принцип роботи у цих пристроїв однаковий: в основі полягає явище індукції, знайоме нам зі шкільного курсу фізики. Додамо, що сучасні прилади шукачів скарбів набагато досконаліші за своїх армійських аналогів. Одним з лідерів на ринку сучасних металошукачів є Garrett AT Pro International, які здатні виявляти предмети на великій глибині.

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата