Сьогодні, для забезпечення принципово нової якості життя важлива не тільки територіальна доступність, але і комплексність проекту об’єкта нерухомості. Житловий комплекс, побудований відповідно до принципів «нового урбанізму» - це стійкий в розвитку і привабливий екологічно мікрорайон. При будівництві таких комплексів забезпечується гарантія екологічної безпеки, затишок, комфорт і естетична краса, а також передбачається мінімальний вплив на навколишнє середовище забудовником і її ефективне освоєння. В умовах погіршення екологічної ситуації у великих містах такі концепти можуть стати справжнім порятунком для мегаполісів.
Очевидно, що з побудовою чергового житлового комплексу значно зростає антропогенне навантаження на навколишнє природу. Наприклад, в США і багатьох європейських країнах забудовник зобов'язаний посадити замість кожного зрубаного десять нових дерев. Тому там дуже дбайливо ставляться до зелених насаджень.
Але чи готові українські девелопери брати на себе аналогічну відповідальність? Напевно ми побачим це вже в найближчому часі. Підтверджують це тенденції розвитку галузі, де все більше проектів передбачають комплексну забудову, зі створенням супутньої інфраструктури та озелененням території. Наприклад, престижна будівельна премія «Український Будівельний Олімп», яка щорічно відзначає найбільш значущі будівельні проекти, вже ввела номінацію на кращий проект в концепті «Місто в місті». Лауреатом у цій номінації за підсумками 2017 року став житловий квартал «Місто квітів».
Всі ми щодня бачимо рекламу тих чи інших новобудов з вигідним і привабливим пропозицією. Причому привабливість полягає не тільки в цінах, а й в місцевості, де будується або планується черговий житловий комплекс. Наявність парків, зоні відпочинку або інших рекреаційних територій значно підвищують привабливість (і ринкову вартість) об'єкта житлової нерухомості, адже всі хочуть дихати чистим повітрям, мати поруч місце, де можна піти відпочити сім'єю або просто погуляти з дітьми. Адже від кількості зелених насаджень безпосередньо залежать найважливіші екологічні показники місцевості, а отже - здоров'я і психоемоційного стану людей.
На фото: проект будівництва ЖК "Сирецькі Сади"
Концепція будівництва «міста в місті» відповідає цим вимогам і дає можливість надати покупцеві якісний проект, в якому буде все, що необхідно для комформтной життя і відпочинку. У зв'язку з цим точкова забудова або комплекси, де відсутні необхідні об'єкти інфраструктури та благоустрою території, неминуче втрачають свою привабливість.
Одним з проектів, де реалізована концепція «місто в місті», є ЖК «Сирецькі Сади» в Подільському районі Києва (веб-сайт: syretski-sady.com.ua). Проект будівництва передбачає близько 19 Га, які будуть поділені на житлові квартали з алеями, зонами відпочинку в авторському ландшафтному дизайні, дитячий садок та розбудову сучасної розвиненої інфраструктури.
Архів журналу Віче
![]() |
№7 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
ЗМІ: Німеччина хоче укласти зі США угоду про Patriot для України
Україна отримає 76 млн євро на євроколію від Львова до польського кордону
Україна викликала на розмову посла Угорщини
Зеленський обговорить з Трампом поновлення постачання зі США ракет до Patriot
Зеленський: Україна домовилася з кількома компаніями США про спільне виробництво БПЛА
Фон дер Ляєн: у відповідь на призупинення допомоги Україні від США ЄС посилить підтримку
Швеція виділяє кошти на нові стволи для установок Archer для України
Зеленський прибув до Данії
Джонні24 онлайн: популярні слоти та бонуси
Допомога на поховання на підприємстві: як отримати у 2025