передплата Українською | In English

Пт, 15 грудня 2017

АМКУ розроблено проект роз’яснень стосовно надання дозволу на вертикальні та конгломератні концентрації бізнесуАМКУ розроблено проект роз’яснень стосовно надання дозволу на вертикальні та конгломератні концентрації бізнесу

Поділитися:

Рекомендаційні роз’яснення розроблено Антимонопольним комітетом України відповідно до Закону «Про захист економічної конкуренції» з метою однакового застосування норм законодавства щодо критеріїв надання дозволів на концентрацію підприємств у випадках, коли учасники концентрації не конкурують між собою на жодному відповідному ринку.

Так, у тексті роз’яснень наголошується, що органи антимонопольного регулятора надаватимуть дозвіл на концентрацію тільки у тому разі, якщо така не призведе до монополізації чи суттєвого обмеження існуючої конкуренції. Таким чином, дозвіл не може бути надано на концентрацію, стосовно якої таке рішення призведе до монополізації певного ринку або суттєвого обмеження конкуренції.

Конкуренційна гілка законодавства є основою ринкової економіки, а захист і розвиток конкуренції неможливий без ефективної діяльності Антимонопольного комітету. Своєчасне та професійне застосування антимонопольного законодавства є вкрай важливим. Прикладом є захист бізнесу від монополістів у «VEK LEGAL GROUP», діяльність якого покликана фахово реагувати на можливі виклики у сфері антимонопольного права.

Негативні наслідки для ринкової конкуренції, спричинені негоризонтальними концентраціями, є малоймовірними, якщо суб’єкт господарювання не має значної ринкової влади хоча б на одному з задіяних ринків. Натомість, чим більша ринкова частка одного чи всіх учасників ринку до здійснення концентрації, тим вищим є ризик того, що концентрація може призвести до негативних наслідків.

В тексті роз'яснення зазначається, що АМКУ використовує індекс Герфіндаля-Гіршмана як показник, що характеризує загальний рівень концентрації ринку.

Створення конкурентного ринкового середовища й недопущення монополізму є одним з найважливіших напрямів економічної реформи, яка провадиться в Україні. 

Нагадаємо, що в оприлюдненому Світовим банком черговому рейтингу легкості ведення бізнесу «Doing Business 2018» Україна посіла 76 місце з 186 країн, що у порівнянні з минулим роком вище на 4 позиції. Це є вкрай важливим здобутком, адже рейтинг Світового банку - це один із ключових орієнтирів для іноземних інвесторів, які планують поширення свого бізнесу у тій чи іншій країні.

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Останні новини

Новини 6 серпня: "Мотор Січ" і Ярославський, мінімальна зарплата, ціна на газ Вчора, 06 серпня

Чорногорія дозволила в'їзд громадянам України без обмежень Вчора, 06 серпня

Зеленський у четвер внесе в Раду законопроєкт про підвищення "мінімалки" до 5 тисяч – Офіс президента Вчора, 06 серпня

Китайці та Ярославський подали нову заяву в АМКУ про покупку "Мотор Січ" Вчора, 06 серпня

Ferrexpo Жеваго різко скоротила спонсорські платежі ФК "Ворскла" Вчора, 06 серпня

Уряд Італії може скасувати продаж острова сину ексвласника "Мотор Січі" Богуслаєва 05 серпня

"Укрпошта" запускає пересувні відділення ще у шести областях 05 серпня

В заступники міністра промисловості йде ексчиновник, родинні фірми якого привласнили 20 млн грн з програм ракетобудування - StateWatch  05 серпня

Провідникам потягів дозволять користуватися газовими балончиками 04 серпня

Новини 3 серпня: ринок газу, кредити, Фірташ vs АМКУ 03 серпня