№10, травень 2008

Хартію ратифікували, а дотримувати —зась!Хартію ратифікували, а дотримувати —зась!

Сьогодні кожна гілка влади в Україні дедалі активніше прагне лідерства, намагається одержати для себе якомога більше прав і повноважень. Та чи на користь це громадянам? «Перетягуванню ковдри», насамперед у центрі, кожною державною (читай: політичною) владною силою сприяє й нестабільне законодавство.

Саме такі думки домінували в керівників секретаріатів виконавчих апаратів обласних, Київської та Севастопольської міських рад, секретаріату Верховної Ради АР Крим під час їхнього недавнього стажування у столиці. Ініціатором і організатором цього заходу стало Управління у зв’язках з місцевими органами влади й органами місцевого самоврядування апарату Верховної Ради України.

Особливо гострою стала дискусія під час «круглого столу» за участю співробітників Інституту законодавства Верховної Ради стосовно останніх змін до законів «Про місцеве самоврядування в Україні» (щодо взаємовідносин між місцевими держадміністраціями та районними й обласними радами) та «Про місцеві державні адміністрації» (щодо питань організації, повноважень та порядку діяльності місцевих державних адміністрацій). Їх, як відомо, вніс Президент України, а парламент, розглянувши у першому читанні, прийняв за основу. Аналізуючи стан законодавства, і науковці, і керуючі справами виконавчих апаратів обласних і міських рад наголошували, що Україна – одна з перших держав на пострадянському просторі, в Основному Законі якої створено окремий розділ, присвячений місцевому самоврядуванню. Проте воно не може залишатися на тому рівні, на якому існує нині. Бо сьогодні право має виконавча влада, а обов'язки – самоврядні громади та їхні керманичі. І це зовсім не відповідає постулатам Європейської хартії про місцеве самоврядування.

Логічного продовження розпочата розмова набула під час виїзного семінару в Чернігівській обласній раді. Розповідаючи про реалії Придесення, голова облради Наталя Романова навела приклади ефективних рішень представницької влади регіону. Розгорнутий аналіз роботи обласної ради п'ятого скликання дав змогу ознайомитися з тим, як на практиці депутати розв'язують складні питання, а також з досвідом упровадження стандартів публічної етики на місцевому й регіональному рівнях. Під час сімнадцяти пленарних засідань тут прийнято понад 400 рішень та регіональних програм, спрямованих на поліпшення життя й добробуту громадян Придесення.

Учасників семінару докладно цікавив досвід ефективної роботи народних обранців, практика проведення засідань президії, постійних комісій та пленарних засідань обласної ради Чернігівщини, її діяльність у міжсесійний період. Наталя Романова та працівники виконавчого апарату, а це і фахові досвідчені посадовці, і молоді спеціалісти віком до 30 років, були щирими й відвертими у своїх відповідях, за що заслужили теплі слова вдячності від керівників штабів обласних і міських рад.

Завершилося стажування робочими зустрічами з членами парламентських комітетів з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики, а також із питань державного будівництва та місцевого самоврядування. Керуючі справами виконавчих апаратів обласних, Київської та Севастопольської міських рад, секретаріату Верховної Ради АР Крим висловили сподівання, що їхні пропозиції буде враховано і місцеве самоврядування вийде із затяжної кризи. Адже держава може бути сильною тільки тоді, коли сильні регіони.

Автор: Віктор КОРНІЮК

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Канада виділяє ще майже $12 млн на виробництво дронів і снаряди для України Сьогодні, 27 квітня

Дуда: Інциденти з ракетами РФ у повітряному просторі НАТО загрожують ширшою війною Вчора, 26 квітня

У Польщі хочуть змінити правила прихистку для українців із простроченими документами Вчора, 26 квітня

Зеленський назвав "Рамштайну" життєво важливі пріоритети для успіху України Вчора, 26 квітня

В ЄС погрожують ухилянтам, очікування від допомоги США, "атака" дронів на Білорусь: новини дня Вчора, 26 квітня

Туск назвав дату перестановок в уряді у зв'язку з європейськими виборами Вчора, 26 квітня

У Польщі кажуть, що готові допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку 25 квітня

Глава МЗС Польщі: Росія бреше про польські плани анексувати частину України 25 квітня

Євродепутати просять владу Австрії вплинути на Raiffeisen щодо його бізнесу в Росії 25 квітня

Макрон захищає свою позицію про створення "стратегічної двозначності" для Росії 25 квітня