передплата Українською | In English

№3, лютий 2008

Арсеній ЯЦЕНЮК: «Я готовий бути вашим посередником, ініціатором змін до законодавства, тільки визначте пріоритети»Арсеній ЯЦЕНЮК: «Я готовий бути вашим посередником, ініціатором змін до законодавства, тільки визначте пріоритети»

Поділитися:

Так резюмував Голова Верховної Ради відверту розмову про наболіле. А відбулася вона на консультативно-дорадчій нараді за участю Голови Верховної Ради Автономної Республіки Крим, голів обласних, Севастопольської міської рад, Київського міського голови, голів міст обласних центрів. Запрошуючи до розмови очільників самоврядних громад різних рівнів, Голова парламенту окреслив тему зустрічі:

– Перед кожним прийняттям Закону України про Державний бюджет ідеться про децентралізацію, необхідність передавати фінансовий ресурс на місця, а на практиці відбуваються зворотні процеси. Думаю, проблема не так у площині Закону про Державний бюджет, як у загальній відсутності чіткого, системного підходу до місцевого самоврядування.

Хотів би почати з обговорення проекту закону України про внесення змін до Закону про Державний бюджет. Я високо шаную роль і місце Міністерства фінансів та Кабінету Міністрів у цьому процесі, їхню згоду на те, щоб у нас був нормальний процес внесення змін, не під столом, а з координацією всіх зусиль і винайденням можливих прийнятних рішень у частині надання відповідного фінансового ресурсу.

Наступне – це коротке обговорення Державної програми соціально-економічного розвитку, яка йде у комплекті зі змінами до Закону України про Державний бюджет.

Далі, власне, питання щодо місцевого самоврядування, в тому числі й у рамках імовірних змін до української Конституції. Президент створив Національну конституційну раду, і органи місцевого самоврядування не можуть бути усунені від цього процесу. Тому внесення змін до української Конституції та нормативно-правове й законодавче регулювання місцевого самоврядування маємо обговорити.

Хотів би повідомити, що зараз у парламенті перебуває 27 законів про внесення змін до законодавства про місцеве самоврядування. Просив би також обговорити житлово-комунальну реформу й установлення тарифів на житлово-комунальні послуги та енергетичні ресурси. Це те, що сьогодні турбує всіх на місцях. А також висловити позицію стосовно закону про державні закупівлі, внесеного Президентом і вже схваленого комітетом.

І останнє – адміністративна реформа. Чому я не кажу «адміністративно-територіальна», бо, на моє переконання, спочатку необхідно розподілити державно-владні повноваження, а потім добиратися до територій, а не навпаки.

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Останні новини

Новини вихідних: 12 мільярдів доларів від "заробітчан", страхова медицина та фонд для відновлення Донбасу Сьогодні, 16 лютого

Великобританія скорочуватиме кількість трудових мігрантів Сьогодні, 16 лютого

Канада хоче оновити угоду про вільну торгівлю з Україною - ЗМІ Сьогодні, 16 лютого

На сайт Мюнхенської конференції повернули скандальний план "завершення війни в Україні" Сьогодні, 16 лютого

Іран можуть притягнути до суду за збитий літак МАУ, якщо не будуть виконані вимоги Вчора, 15 лютого

Макрон: Ми повинні дати Росії стратегічний шанс Вчора, 15 лютого

Для відновлення Донбасу створено спеціальний фонд — Зеленський Вчора, 15 лютого

Зеленський розповів, як має контролюватися кордон для виборів   Вчора, 15 лютого

Іран нездатний розшифрувати чорні скриньки літака МАУ, має їх віддати – заява міністрів Вчора, 15 лютого

Зеленський обговорив з директором МВФ майбутні законопроєкти Вчора, 15 лютого