передплата Українською | In English

№3, лютий 2008

Арсеній ЯЦЕНЮК: «Я готовий бути вашим посередником, ініціатором змін до законодавства, тільки визначте пріоритети»Арсеній ЯЦЕНЮК: «Я готовий бути вашим посередником, ініціатором змін до законодавства, тільки визначте пріоритети»

Поділитися:

Так резюмував Голова Верховної Ради відверту розмову про наболіле. А відбулася вона на консультативно-дорадчій нараді за участю Голови Верховної Ради Автономної Республіки Крим, голів обласних, Севастопольської міської рад, Київського міського голови, голів міст обласних центрів. Запрошуючи до розмови очільників самоврядних громад різних рівнів, Голова парламенту окреслив тему зустрічі:

– Перед кожним прийняттям Закону України про Державний бюджет ідеться про децентралізацію, необхідність передавати фінансовий ресурс на місця, а на практиці відбуваються зворотні процеси. Думаю, проблема не так у площині Закону про Державний бюджет, як у загальній відсутності чіткого, системного підходу до місцевого самоврядування.

Хотів би почати з обговорення проекту закону України про внесення змін до Закону про Державний бюджет. Я високо шаную роль і місце Міністерства фінансів та Кабінету Міністрів у цьому процесі, їхню згоду на те, щоб у нас був нормальний процес внесення змін, не під столом, а з координацією всіх зусиль і винайденням можливих прийнятних рішень у частині надання відповідного фінансового ресурсу.

Наступне – це коротке обговорення Державної програми соціально-економічного розвитку, яка йде у комплекті зі змінами до Закону України про Державний бюджет.

Далі, власне, питання щодо місцевого самоврядування, в тому числі й у рамках імовірних змін до української Конституції. Президент створив Національну конституційну раду, і органи місцевого самоврядування не можуть бути усунені від цього процесу. Тому внесення змін до української Конституції та нормативно-правове й законодавче регулювання місцевого самоврядування маємо обговорити.

Хотів би повідомити, що зараз у парламенті перебуває 27 законів про внесення змін до законодавства про місцеве самоврядування. Просив би також обговорити житлово-комунальну реформу й установлення тарифів на житлово-комунальні послуги та енергетичні ресурси. Це те, що сьогодні турбує всіх на місцях. А також висловити позицію стосовно закону про державні закупівлі, внесеного Президентом і вже схваленого комітетом.

І останнє – адміністративна реформа. Чому я не кажу «адміністративно-територіальна», бо, на моє переконання, спочатку необхідно розподілити державно-владні повноваження, а потім добиратися до територій, а не навпаки.

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №15/2016 №15
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

«Оцінювальная мафія» збирає гроші для просування законопроекту № 2047 Вчора, 14 жовтня

Могеріні назвала задовільними плани Києва щодо Донбасу і реформ Вчора, 14 жовтня

У Жеваго заявили, що жодних "юридичних повідомлень" він не отримував Вчора, 14 жовтня

Новини 11 жовтня: про іноземців на ринку землі, нову посаду Вітренка, тіньову економіку 12 жовтня

Зеленський підписав один з ключових законів для "промислового безвізу" з ЄС 11 жовтня

ЄС обговорить відповідь на дії Туреччини в Сирії, можливі санкції 11 жовтня

Розкрадання мільйонів з "Укрзалізниці": Суд заарештував майно екс-депутата Іщенка 11 жовтня

Прем’єри Ірландії і Британії заявили про позитив щодо Brexit: угода можлива до 31 жовтня 11 жовтня

Фаріон: Українці програють через те, що постійно орієнтуються на чужинця 11 жовтня

Болгарія підписала угоду з Грецією для скорочення повної газової залежності від РФ 10 жовтня