№1, січень 2008
У пунктах 14 та 15 розділу «Перехідні положення» Земельного кодексу, до яких Законом «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо заборони продажу земель сільськогосподарського призначення до прийняття відповідних законодавчих актів» внесено зміни, йдеться:
До 1 січня 2008 року забороняється внесення права на земельну частку (пай) до статутних фондів господарських товариств.
До 1 січня 2008 року не допускається: а) купівля-продаж земельних ділянок сільгосппризначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб; б) купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених на місцевості власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток, окрім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб.
Купівля-продаж або відчуження земельних ділянок іншим способом та земельних часток (паїв), визначених підпунктами «а» та «б» цього пункту, запроваджується з 1 січня 2008 року за умови набрання чинності законами України про державний земельний кадастр та про ринок земель після визначення особливості обігу земель державної та комунальної власності й земель товарного сільськогосподарського виробництва.
Угоди, укладені під час дії заборони на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток, визначених підпунктами «а» та «б» цього пункту, в частині їх купівлі-продажу та іншим способом відчуження, а так само в частині передачі прав на відчуження цих земельних ділянок та земельних часток (паїв) на майбутнє є недійсними з моменту їх укладення.
Нагадаємо, що 9 січня 2007 року Верховна Рада подолала вето Президента на закон про мораторій на продаж земель сільгосппризначення. За це рішення проголосували 367 депутатів. Зокрема, з Партії регіонів свої голоси «за» віддали 185 депутатів, із БЮТ – 120, «Нашої України» – 5, Соцпартії – 31, комуністів – 20 та 6 позафракційних. 11 січня закон підписав гарант Конституції.
В одному з радіозвернень Президент озвучив конкретний «оптимальний» час (1 січня або 1 липня 2008 року), до якого потрібно завершити внесення змін до чинного законодавства, починаючи від реєстру, кадастру та єдиної бази даних земельних ділянок. Це терміни, на думку Віктора Ющенка, є оптимальними, враховуючи проведення дострокових виборів.
Автор: Олексій СИЩУК
Архів журналу Віче
![]() |
№7 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
CNN: Китай сказав ЄС, що не хоче поразки Росії у війні
У Кишиневі проходить перший саміт Молдова-ЄС
Нідерланди звинувачують Росію у масовому використанні хімзброї проти України
ЗМІ: Німеччина хоче укласти зі США угоду про Patriot для України
Україна отримає 76 млн євро на євроколію від Львова до польського кордону
Україна викликала на розмову посла Угорщини
Зеленський обговорить з Трампом поновлення постачання зі США ракет до Patriot
Зеленський: Україна домовилася з кількома компаніями США про спільне виробництво БПЛА
Фон дер Ляєн: у відповідь на призупинення допомоги Україні від США ЄС посилить підтримку
Швеція виділяє кошти на нові стволи для установок Archer для України