передплата Українською | In English

№24, грудень 2007

Росія: «Дума померла. Хай живе Дума!»Росія: «Дума померла. Хай живе Дума!»

Поділитися:

16 листопада Держдума Росії 4-го скликання завершила роботу. Результати діяльності: розглянуто 2 тисячі 712 законопроектів, ухвалено 1 тисячу 62 федеральні та 25 конституційних законів.

 

Польща: за консультації з Росією щодо ПРО

Новий польський уряд готовий консультуватися з Росією з питання розташування на території країни американського протиракетного щита – елемента ПРО. Повідомив про це міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський. Такий крок, на думку експертів, свідчить про зміну позиції польської сторони. Адже попередня адміністрація воліла обговорювати питання щодо ПРО винятково з Вашингтоном. «Я особисто підтримав проведення консультацій з Росією з питання ПРО», – заявив глава МЗС. За його словами, нове керівництво Польщі «приймає Росію такою, якою вона є». Пан Сікорський також наголосив на бажанні сприяти розвитку двосторонніх економічних відносин Варшави та Москви.

Про плани США розгорнути систему ПРО у Європі днями також говорили президент Росії Володимир Путін та прем'єр-міністр Італії Романо Проді. Однак докладно на цьому питанні не зупинялися. «Стосовно ПРО ми торкнулися цієї проблеми. Але не зупинялися на ній глибоко також і тому, що змінився стан справ з огляду на політику в Польщі. Ми повинні спочатку проаналізувати нинішню ситуацію», – сказав Романо Проді. У свою чергу, Володимир Путін нагадав, що кілька днів тому обговорював тему ПРО з президентом США Джорджем Бушем. «Як я вже казав, нам здалося, що нашу заклопотаність почули наші партнери», – зазначив російський президент.

Далі – вибори 2 грудня. Більш як половина росіян, котрі планують виявити свою волю, проголосують за «Единую Россию» Бориса Гризлова. Мандати зможуть отримати лише три партії, кажуть у Фонді «Общественное мнение». Так «единороссов» готові підтримати 57 відсотків опитаних. Друге місце у рейтингах ділять КПРФ Геннадія Зюганова та ЛДПР Володимира Жириновського – по 8 відсотків. Близька до подолання 7-відсоткового бар'єра «Справедливая Россия» Сергія Миронова. За неї хочуть проголосувати 5 відсотків опитаних. Водночас, за даними «Всеросійського центру вивчення громадської думки», пройти до Думи зможуть лише дві партії: «Единая Россия» – 63,8 відсотка підтримки та КПРФ – 7,3 відсотка. На переконання Володимира Путіна, президента держави й першого номера у списку «единороссов», люди не мають права допустити, «щоб Державна Дума перетворилася на збіговисько популістів, паралізоване корупцією й демагогією. Щоб повторилася ситуація, яка вже була у країні. Державі потрібен не популістський, а відповідальний парламент, що працює на інтереси всіх громадян». ЗМІ пишуть про ставлення росіян до передвиборних теледебатів, що стартували на початку листопада на провідних російських телеканалах. Глядачам це загалом цікаво. Проте, коли вони вмикають телевізор, то не завжди можуть розрізнити учасників «словесних дуелей». Так, 8 відсоткам громадян здалося, начебто вони бачили «Единую Россию». Але, як відомо, участі в дебатах вона не брала. Найпопулярнішими є дебати за участю ЛДПР. Їх, за результатами різних опитувань, дивиться близько 20 відсотків росіян.

Вибори Президента РФ призначено на березень 2008 року.

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Новини 6 липня: Смолій, облікова ставка, Криклій Вчора, 06 липня

МЗС готується до процесу в Суді ООН з Іраном через збиття авіалайнера МАУ Вчора, 06 липня

Гетманцев незадоволений результатами податкової та митної служб після зміни керівництва Вчора, 06 липня

Кличко розповів, скільки киян скористались громадським велопрокатом за 2 роки Вчора, 06 липня

Ресторанам і кінотеатрам столиці дозволили працювати після 22:00 Вчора, 06 липня

Британія вперше запровадить санкції окремо від ЄС, в тому числі проти росіян Вчора, 06 липня

Новини вихідних: шорт-лист на голову НБУ та призначення віце-прем'єра з промислової політики 05 липня

Євросоюз заявив серйозну стурбованість Києву через проєкти щодо закупівель  04 липня

Віцепрем'єра з промислової політики можуть призначити вже через тиждень 04 липня

ЄС підтвердив непохитність підтримки України після голосування РФ у Криму 04 липня