передплата Українською | In English

№3, лютий 2006

"Верховна Рада стала реальним і впливовим центром політичного і державного життя,

Поділитися:

– зазначив Володимир Литвин під час закриття восьмої сесії четвертого скликання 20 січня ц.р. – І від нас залежатиме, наскільки ми зможемо скористатися, розпорядитися цією впливовістю"
До порядку денного минулої сесії було внесено 805 питань, додатково включено 91 законопроект. За 48 днів пленарної роботи відбулося 72 засідання. Обговорено і прийнято рішення із 640 питань, зокрема 20 грудня 2005 року ухвалено держбюджет-2006. Проведено 5 парламентських слухань, 7 днів уряду. Розглянуто й ухвалено низку законів, що стосуються умов вступу України до СОТ.

Ухвалено 622 проекти законів, у тому числі прийнято або підтверджено 220 документів. У першому, другому читанні ухвалено 72 законопроекти. З початку скликання Верховна Рада прийняла 1150 законів. Проти попереднього періоду це на 100 законів більше. Ухвалено 340 постанов.

Серед прийнятих законів на час завершення сесії 139 підписано й набрали чинності. 55 з тих, що набрали чинності, ініційовані Президентом і Кабінетом Міністрів, що значно більше, ніж у попередні періоди. Решта (45,5 відсотка) – це результат законодавчої ініціативи народних депутатів України.

Президент України вніс до Верховної Ради 47 законопроектів, 3 підтвердив від попереднього Президента. Прийнято як закони 39, у першому, другому читаннях – 1 і відхилено 7.

У сесійній залі було виголошено майже 4 тисячі запитів, з них менш як один відсоток адресувалися Президентові, 26 відсотків – Кабінетові Міністрів, майже 23 – Генеральній прокуратурі України.

На опрацюванні у Верховній Раді на завершення восьмої сесії перебувало 1677 законопроектів.


"Осмислити те, що відбувається в українському політикумі, в українському житті, а головне – утриматися в цей час від ярликів, намагань якомога дошкульніше, вразливіше сказати один про одного, про опонента", – закликав Голова парламенту.

Виключити можливості застосування адміністративного ресурсу, дати можливість виборцям визначити, яку саме програму розвитку України вони хочуть бачити, якій лінії внутрішнього й зовнішнього руху України вони віддають перевагу – такий погляд на хід виборчого процесу висловив Голова ВР. А щодо самої сутності такої лінії Володимир Литвин сказав: "Головне, щоб ця лінія, ця позиція відповідала національним інтересам і щоб ми не перебрали один в одного право і стверджували про монополію на патріотизм. Ця лінія, ця позиція мала б відбивати ті глибинні інтереси, яких прагнуть люди: вони хочуть безпеки, стабільності, вони хочуть держави, яку вони могли б поважати і яка поважала б їх і захищала б їхні інтереси".

Голова парламенту висловив переконання, надію, що Верховна Рада України забезпечить і політичний діалог у суспільстві під час проведення виборчої кампанії, і виконання законодавчої функції, та підбив підсумки восьмої сесії.

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №15/2016 №15
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Кабмін запровадив 2% мито на імпорт електроенергії з РФ — Герус Вчора, 22 жовтня

В Київській академії мистецтв викрили шахраїв. Збирали кошти на «батьківські фонди» Вчора, 22 жовтня

Ще один виробник сигарет відкликає 350 мільйонів сплаченого акцизу Вчора, 22 жовтня

СБУ затримала ексзаступника міністра економіки: підозрює у держзраді Вчора, 22 жовтня

Як Кравцов з компанією планують роздерибанити 100 млн доларів Вчора, 22 жовтня

В уряді озвучили консервативний та оптимістичний прогноз зростання ВВП у 2020 році Вчора, 22 жовтня

Євродепутат: Зеленський концентрує владу і це дуже страшно Вчора, 22 жовтня

Новини 21 жовтня: IPO Укрпошти, арешт рахунків "Укргазвидобування", місія МВФ Вчора, 22 жовтня

МЗС Німеччини проти визнання Голодомору геноцидом 21 жовтня

ЄС запустив процес ратифікації угоди про Brexit, стежить за подіями у Лондоні 21 жовтня