№22, листопад 2007

Будуємо разом із «Корифеєм»Будуємо разом із «Корифеєм»

Перш, ніж приступити до роботи над цим матеріалом, вирішила подивитися на рідний Севастополь із найвищого місця Історичного бульвару. Переді мною відкрилася чудова панорама світської архітектури. Зовсім незвичний колорит дахів, що з'явився останніми роками. У будівництві й реконструкції будинків почали застосовувати цікавіші проектні рішення, відмовляючись від старих технологій і казарменої стилістики.

Директор севастопольського приватного підприємства «Корифей» Михайло Колесников першим долучився до руху за новий вигляд міста й країни загалом. Йому приємно бачити Севастополь у новому світлі. Для цього новатор будівництва дахів не шкодує сил і грошей, беручи участь у всіх заходах, що змінюють на краще обличчя улюбленого міста. Нещодавно коштом підприємства побудував дитячий майданчик у Ленінському районі, а в районі Комишевої бухти відремонтував безплатно дах житлового будинку.

– Впроваджувати нові технології у наших умовах, коли фахівці всіх галузей будівництва змушені звіряти свої кроки з допотопними інструкціями, – справа, безперечно, складна, – каже Михайло Васильович. – Але ми попри все прагнули до досконалості однієї з найважливіших частин житлових будівель – даху, і робимо це для розвитку галузі. А ще – щоб Севастополь був привабливішим.

У середземноморських країнах нові матеріали й технології вже не викликають жодних сумнівів. Однак вітчизняний технагляд і нині висуває будівникам дахів одіозні вимоги, що гальмують утілення нових ідей у життя. Законодавча база сучасного будівництва в нашій країні ще ховається за кадром часу. Через це підприємцеві часто доводиться боротися з обставинами. Як правило, Колесников перемагає їх. Він ніколи не кинеться в бій без стратегії. Спочатку все до дрібниць обміркує, розрахує, обґрунтує економічно. Це знають і вдома, і на роботі. З ним надійно.

Як відомо, покрівля – важлива частина будинку. Вона забезпечує захист тепла, виокремлює будівлю з-поміж інших, тому що красивий і добротний дах уписується в навколишній ландшафт. Водночас утілення проекту сучасного даху – процес складний, докорінно відмінний від того, до якого «прикипіли» будівельники. Колесников знайшов однодумців. У його команді працює навіть член Спілки письменників М. Суров, книжки якого охоче читають севастопольці. Коли я запитала, що приваблює в будівництві літератора, той, не замислюючись, відповів: «Творчий керівник, красива робота».

Ми намагалися знайти два однакові дахи, побудовані підприємством Михайла Васильовича. Безуспішно, тому що кожний по-своєму гарний. Не повторюватися – його кредо.

 Тож велику увагу будівельник приділяє добору кадрів. Воліє працювати зі справжніми майстрами зі свіжим поглядом на життя. Докладає зусиль для створення своєї школи майстерності. Багато хто з його учнів, опанувавши спеціальність, обрали самостійний трудовий шлях. Це вже його конкуренти.

 Цінує людей, готових постійно підвищувати свою кваліфікацію. Не терпить пияцтва, необов'язковості. Як зазначають робітники, директор суворий, але справедливий. Якщо гарний фахівець оступився, завжди боротиметься за нього.

Михайло Колесников народився у Брянській області. Виріс у хазяйновитій родині, де першими вчителями в трудовому вихованні були батьки. Вони навчили сина робити все на совість.

Його перший крок у будівництві – навчання в одному з кращих професійних училищ Севастополя, ПТУ № 13. Тут він одержав грунтовні знання, щоб надалі самостійно працювати й почуватися потрібною людиною. Потім була служба в Морській авіації. Згадує той час із задоволенням. Тут він одержав перші уроки менеджменту. У сержанта Колесникова в підпорядкуванні було 150 людей. Усі дуже різні, але Мишко зумів об'єднати їх і націлити на виконання головних завдань. Командири знали, що на сержанта можна покластися, не підведе. Бути надійним у роботі стало непорушним правилом для нього і «на гражданці».

Коли почалася перебудова й життя стало суцільним іспитом, Михайло сказав собі: «Неробство переможе будь-кого, навіть найдужчого». І взявся опановувати геть нову сферу діяльності – підприємництво. Створив приватне підприємство «Корифей», яке має добру репутацію не лише в місті, а й у всій Україні.

Реалізовуючи себе на будівельних об'єктах міста, він розумів, що потрібно вдосконалювати свої знання, підніматися професійними сходами. І пішов учитися далі, вступив до севастопольського будівельного технікуму. Потім закінчив Харківську будівельну академію.

Створене ним підприємство стало відомим і далеко за межами нашої країни. Партнери світових виробників металочерепиці «Pannila» й «Альбатрос» із довірою ставляться до севастопольського підприємця, цінують у ньому надійність.

У рідному місті і на Південному березі є багато об'єктів, побудованих підприємством Колесникова. Якість – обов'язкова умова під час виконання будь-якого замовлення. А ще – щира любов до Севастополя й Криму. Нещодавно Михайло Васильович надав матеріальну допомогу в будівництві нової церкви. Виконав успішно свою частину роботи на комплексному житловому масиві Омега-2.

Надає перевагу праці на об'єктах індивідуального будівництва. Як для справжнього майстра для нього надто важливою є свобода у виборі інженерних рішень, коли можна творити, виявляти свої найкращі професійні якості.

Автор: Лучія ПУЗИКОВА

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Туск: Польща не передасть Patriot Україні, але допоможе іншими засобами Сьогодні, 23 квітня

Кулеба пояснив, чому консульства України зупинили надання послуг чоловікам мобілізаційного віку Сьогодні, 23 квітня

Зеленський заявив про домовленість щодо ATACMS для України Сьогодні, 23 квітня

Тонкощі використання клейових сумішей для армування плит пінополістиролу Сьогодні, 23 квітня

Союзники назвали дату нової зустрічі щодо зброї для ЗСУ у форматі "Рамштайн" Вчора, 22 квітня

Кулеба розказав міністрам ЄС, що ще є можливість запобігти гіршим сценаріям Вчора, 22 квітня

Норвегія приєднається до ініціативи з забезпечення України засобами ППО Вчора, 22 квітня

Громадяни Словаччини зібрали вже понад 3 млн євро на снаряди для України Вчора, 22 квітня

Глава МЗС Швеції: ЄС хоче запровадити санкції проти СПГ з Росії і "тіньового флоту" Вчора, 22 квітня

Ідеальні подарунки на День матері Вчора, 22 квітня