передплата Українською | In English

№3, лютий 2006

Ой, що ж то було?

Поділитися:

У переддень Водохреща, коли, за прогнозами синоптиків, ось-ось мали вдарити давно нечувані морози, наша редакція отримала офіційне запрошення взяти участь у роботі "круглого столу" на тему "Децентралізація державного управління та розвиток місцевого самоврядування". Його організаторами виступили Всеукраїнське об'єднання депутатів місцевих рад (голова Володимир Яловий) і виборчий блок "Євген Марчук – "Єдність". Прес-центр організаторів також інформував, що для обговорення цієї важливої проблеми запрошено лідерів усіх політичних партій і рухів України. Особливо ж інтригувало повідомлення про "варіанти можливих перетворень системи державної влади".

...Наближалася 11-та година – початок роботи "круглого столу", а в теплій затишній залі Київської міської ради профспілок, де мали засідати його учасники, практично нікого не було. Воно й зрозуміло: після недавньої декади святкових застіль втягуватися в робочий режим важко всім. Щодо журналістів, яких також було не густо, то розпорядник "круглого столу" прохав усіх сідати виокремлено. Мовляв, лідери політичних партій і рухів мають виділятися. Що ж, нехай виділяються, але як? На так званому "круглому столі" не було жодної таблички з іменами представників політичних партій і рухів, не кажучи вже про лідерів. Не конкретизувалися їхні прізвища та посади й у прес-релізі, який організатори "круглого столу" видали представникам ЗМІ зі значним запізненням. Правда, тут зазначалося, що свою думку з актуальної тематики децентралізації влади висловлять лідери блоку "Євген Марчук – "Єдність": Євген Марчук – (Партія Свободи), Володимир Яловий (Партія "Єдність"), Валентина Гошовська (Партія "Солідарність жінок України).

Нарешті, коли стрілки годинника показували 11.30, у залі з'явилися Володимир Яловий та Валентина Гошовська. На правах господаря (адже пан Яловий є головою Всеукраїнського об'єднання депутатів місцевих рад) виголосивши короткий спіч та пославшись на хворобу, він залишив зібрання. Щоправда, встиг передати віжки правління лідеру Партії "Солідарність жінок України", а ще попросив учасників "круглого столу" перед виступами представлятися як один одному, так і журналістам.

Перший узяв слово імпозантний чоловік із борідкою, а оскільки мікрофони не працювали, то й прізвища його ніхто не розчув. Виступ цього поважного пана звівся до того, що в Україні всю владу "прихватизовано", а парламент – законодавчий орган – й поготів. "Тільки всенародний референдум врятує націю", – такого висновку дійшов виступаючий.

Наступним промовцем був кремезний член політради Партії пенсіонерів. Він звернувся до присутніх із віршем-привітанням. Далі піддав різкій критиці слова Державного гімну України, запропонувавши свій варіант. "Тепер – слово за композиторами", – сказав наостанок почесний пенсіонер, витерши спітніле чоло.

Представники політичних партій і рухів та й журналісти дещо отетеріли від несподіваного повороту тематики "круглого столу". А тим часом на слово зголосилася гарна статурою й на обличчя пані від науки – професор економіки. "Усе економічне підґрунтя наших негараздів, – рішуче й безапеляційно заявила вчена дама, – криється в корупційних діяннях влади. Тільки всеукраїнська толока допоможе утвердженню самоврядування". Звісно, в учасників заходу з'явилися запитання, але пані професор оголосила, що в неї лекція для студентів, і стрімко подалася на вихід.

Коли ж черговий учасник "круглого столу" намагався "авторитетно констатувати", що влада в Україні узурпована олігархічними кланами, а Президент має спиратися на волю народу, не втерпівши наруги над собою, залу дружно залишили практично всі акули пера, мікрофона й відеокамер.

Одягаючись у гардеробі, колеги з багатьох друкованих та електронних видань, обмінюючись дошкульними репліками на адресу організаторів, так і не могли збагнути, що ж це було насправді. Найпевніше, завчасно перед виборами запрограмований, але геть не підготовлений піар-захід, який щедро профінансували солідні спонсори. "Якщо всеукраїнське об'єднання депутатів місцевих рад й надалі проводитиме подібні "круглі столи" заради галочки, то своєрідний віз місцевого самоврядування стоятиме на місці, як укопаний", – констатував хтось із журналістів. І всі одностайно з ним погодилися.

У холі тим часом накривали столи. Бо, як свідчив прес-реліз, по завершенні заходу тут мала працювати "журналістська вітальня для офіційних заяв у неофіційній обстановці". В око впадали марочні коньяки і вина, інші ситні закуски та делікатеси. Організатори "круглого столу" готувалися достойним акордом завершити зібрання "лідерів усіх політичних партій і рухів України" на шляху "децентралізації державного управління та розвитку місцевого самоврядування". Певно, були й офіційні заяви в неофіційній обстановці. Але для кого і для чого?

Автор: Віктор ГАЙ

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Ахметов "мінус", Косюк "плюс": Рада ухвалила податковий закон №5600 Вчора, 30 листопада

Новини 29 листопада: 7 нових послуг у "Дії", імпорт електроенергії з Білорусі Вчора, 30 листопада

Позов проти України на $4,5 млрд, генсек НАТО погрожує РФ, “Омікрон” скликав G7: головне за день 29 листопада

Парламент Швеції повторно обрав прем'єрку, яка пішла у відставку в перший день роботи 29 листопада

Посли G7 закликали уникнути ситуації відсутності директора у НАБУ 29 листопада

Як проросійський Земан намагається зупинити зміну влади Чехії 29 листопада

Новий штам вже у Європі, обстріл автобусу зі студентами, зміна влади у Чехії: головне за вихідні 28 листопада

Ненадходження від ДП, приватизація, соцзабезпечення: у KSE назвали фіскальні ризики бюджету 2022 28 листопада

Новини вихідних: рекордний ВВП, обвал криптовалют через новий штам коронавірусу 28 листопада

Берлін закликає Конгрес США не вводити санкції проти "Північного потоку-2" - Axios  28 листопада