передплата Українською | In English

№13, липень 2007

Київ вітає ПА ОБСЄКиїв вітає ПА ОБСЄ

Поділитися:

5–9 липня 2007 року в столиці України працює 16-та сесія Парламентської асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі

Торішня літня сесія ПА ОБСЄ відбулася в Брюсселі (Бельгія). Наступного року її планується провести в Астані (Казахстан). Очікується, у цьогорічному засіданні ПА в Києві візьмуть участь близько 300 парламентаріїв з усіх 56 країн–членів ОБСЄ. Головні питання: регіональна й енергетична безпека, проблеми міграції, корупції, демократії та виборів. У порядку денному також фігурують пункти, що безпосередньо стосуються прав людини, національних меншин, свободи слова й інформації. Перед учасниками форуму виступатимуть президент ПА ОБСЄ Йоран Леннмаркер і нинішній керівник ОБСЄ – міністр закордонних справ Іспанії Мігель Анхель Моратінос. П'ятиденне засідання літньої сесії ПА ОБСЄ проходитиме в будинку українського парламенту. За результатами зібрання представники країн–членів ОБСЄ ухвалять Декларацію із зазначених питань.

ОБСЄ створено 1975 року. Це відбулося в фінському місті Хельсінкі на Конференції з безпеки та співробітництва в Європі. Відтоді Організація поповнювалася новими членами. Нині в ній налічується 56 держав Європи, Північної Америки та СНД. Як і більшість інших міжнародних організацій, ОБСЄ серйозно змінилася після падіння Берлінської стіни. Це, зокрема, сприяло появі на початку 90-х років минулого століття нових проектів для реалізації в межах сфер впливу та інтересу ОБСЄ. Разом з ООН, ЄС і НАТО Організацію було залучено до процесів змін на Балканах, у Східній Європі та СНД.

Сьогодні ОБСЄ – найбільша регіональна організація з безпеки. Головна мета її діяльності – запобігання виникненню конфліктів у регіоні, врегулювання кризових ситуацій, ліквідація наслідків конфліктів. Основні засоби діяльності – контроль над розповсюдженням озброєнь, дипломатичні зусилля в питаннях запобігання конфліктам, заходи з побудови відносин довіри й безпеки, захист прав людини, розвиток демократичних інститутів, моніторинг виборів, економічна й екологічна безпека. Держави–учасниці ОБСЄ мають однаковий статус. Рішення ухвалюються на основі консенсусу, але з юридичної точки зори вони не є обов'язковими до виконання. Проте мають велике політичне значення. Штат Організації – 370 осіб у керівних органах. А також майже 3500 співробітників, котрі працюють у польових місіях. Щорічний бюджет ОБСЄ – близько 170 мільйонів євро. Штаб-квартира Організації розташована в Копенгагені (Данія).

Парламентську асамблею ОБСЄ створено в квітні 1991 року. Голова ОБСЄ підтримує контакт з Парламентською асамблеєю на постійній основі, інформуючи учасників ПА про роботу Організації. У липні 2006 року президентом ПА ОБСЄ терміном на один рік обрано шведа Йорана Леннмаркера. Сесії ПА ОБСЄ відбуваються двічі на рік.

Автор: Сергій ДОЙКО

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Останні новини

Новини 29 жовтня: "євробляхи" штрафуватимуть на місці зупинки, з COVID-фонду фінансуватимуть виробництво серіалів Вчора, 29 жовтня

Білорусь закрила в'їзд для більшості мандрівників з України і ще 3 країн Вчора, 29 жовтня

В Україні почала роботу місія ЄС для підготовки "промислового безвізу" Вчора, 29 жовтня

В Україні почала роботу перша місія ЄС для підготовки "промислового безвізу" Вчора, 29 жовтня

Стефанішина запевняє, що уряд врятує безвіз та євроінтеграцію, попри рішення КС Вчора, 29 жовтня

Уряд дозволив штрафувати "євроблях" на місці зупинки – нардеп Вчора, 29 жовтня

Кулеба: рішення КСУ - серйозний удар, але ще не руйнує взаємодію із Заходом Вчора, 29 жовтня

У Мінфіні очікують результатів від нового керівника Митниці у найкоротші терміни Вчора, 29 жовтня

Рада може розглянути бюджет-2021 у першому читанні 5 листопада – нардеп Вчора, 29 жовтня

Шмигаль заявив про "швидке зближення позицій" з МВФ 28 жовтня