передплата Українською | In English

№11, червень 2007

Погодний екстрим уже набрид нам усімПогодний екстрим уже набрид нам усім

Поділитися:

Ну що ми за народ?! Ну чому так активно реагуємо на чиїсь помилки?! Однак ані пари з вуст, коли отих самих помилок не знаходимо. З лютого нинішнього року ми щономера публікуємо місячні прогнози погоди, складені працівниками Українського науково-дослідного інституту гідрометеорології. Ну бодай один читач зателефонував би до редакції та подякував за їхню точність. Аж ні! І лише травневе відхилення від показників, передбачуваних фахівцями, спричинило справжній шквал дзвінків до редакції. Прокоментувати ситуацію ми попросили старшого наукового співробітника відділу кліматичних досліджень і довгострокового прогнозу погоди згаданого інституту Олену ІВАНОВУ.

– Погода інколи підносить нам такі сюрпризи, – сказала Олена Костянтинівна, – які спрогнозувати неможливо. Травневий екстрим не зміг передбачити ніхто в світі. Навіть помилялися гідрометеорологи-«короткостроковики» (пригадуєте обіцяне ними похолодання після перших днів спеки?). А ми подаємо дані більш як за місяць наперед. У першій половині травня атмосферні процеси відповідали прогнозованим характеристикам. З 15 до 20 числа стаціонарний антициклон розташовувався над Східною Європою. Потім він охопив і Центральну, що й забезпечило винос на територію України теплих і сухих повітряних мас. У результаті в країні встановилися спекотні й засушливі погодні умови. Іще раз підкреслю: у довгостроковому прогнозі передбачити локалізацію і час існування такого стаціонарного антициклону практично неможливо.
Справді екстремальні погодні умови спостерігалися в третій декаді травня. На деяких метеостанціях України було перевищено абсолютні максимуми температур. З 25 по 27 травня середньодобова температура повітря в Києві досягала 25–26,5 0С. Це вище від середніх багаторічних значень на 7–10 градусів. А от 1 травня середньодобова температура повітря в столиці дорівнювала 4 0С, що на 9 0С нижче від середніх багаторічних значень для цього дня. Тобто спочатку третій місяць весни був дуже холодний, а потім – дуже теплий. Упродовж останніх 18 років ми з вами неодноразово спостерігали не притаманну травню спеку, але такої тривалої та виснажливої, як нині, не зафіксовано. Згадуваний стаціонарний антициклон уповільнив змінюваність атмосферних процесів і лише з 28–29 травня розпочалася їх перебудова, за якої можливе збільшення опадів. І, завершуючи свій коротенький коментар, дозволю собі нагадати шановним читачам журналу: не помиляється лише той, хто нічого не робить.

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №15/2016 №15
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Данилюк очолив Національний центр кібербезпеки Вчора, 19 червня

Росія має намір повернутися до ПАРЄ Вчора, 19 червня

Стало відомо, хто замінить Мінгареллі на посаді посла ЄС в Україні Вчора, 19 червня

«Брендовий» скандал: Корчинський дещо порадив українським жінкам Вчора, 19 червня

Письменник про скандал з «брендами»: Рівень висловлювань президента - це рівень «95 кварталу» на сцені Вчора, 19 червня

Політолог про європейський вояж Зеленського: Казуси і ляпи були, але зради не відбулося Вчора, 19 червня

Державіаслужба вирішила поновити сертифікат авіакомпанії YanAir Вчора, 19 червня

Європейський центробанк може знизити ставку "до мінуса" — ЗМІ 18 червня

ЄС відклав початок переговорів про вступ з Албанією та Північною Македонією 18 червня

Зеленський про газові домовленості з РФ: ніхто не буде Україні викручувати руки 18 червня