передплата Українською | In English

№11, червень 2007

Погодний екстрим уже набрид нам усімПогодний екстрим уже набрид нам усім

Поділитися:

Ну що ми за народ?! Ну чому так активно реагуємо на чиїсь помилки?! Однак ані пари з вуст, коли отих самих помилок не знаходимо. З лютого нинішнього року ми щономера публікуємо місячні прогнози погоди, складені працівниками Українського науково-дослідного інституту гідрометеорології. Ну бодай один читач зателефонував би до редакції та подякував за їхню точність. Аж ні! І лише травневе відхилення від показників, передбачуваних фахівцями, спричинило справжній шквал дзвінків до редакції. Прокоментувати ситуацію ми попросили старшого наукового співробітника відділу кліматичних досліджень і довгострокового прогнозу погоди згаданого інституту Олену ІВАНОВУ.

– Погода інколи підносить нам такі сюрпризи, – сказала Олена Костянтинівна, – які спрогнозувати неможливо. Травневий екстрим не зміг передбачити ніхто в світі. Навіть помилялися гідрометеорологи-«короткостроковики» (пригадуєте обіцяне ними похолодання після перших днів спеки?). А ми подаємо дані більш як за місяць наперед. У першій половині травня атмосферні процеси відповідали прогнозованим характеристикам. З 15 до 20 числа стаціонарний антициклон розташовувався над Східною Європою. Потім він охопив і Центральну, що й забезпечило винос на територію України теплих і сухих повітряних мас. У результаті в країні встановилися спекотні й засушливі погодні умови. Іще раз підкреслю: у довгостроковому прогнозі передбачити локалізацію і час існування такого стаціонарного антициклону практично неможливо.
Справді екстремальні погодні умови спостерігалися в третій декаді травня. На деяких метеостанціях України було перевищено абсолютні максимуми температур. З 25 по 27 травня середньодобова температура повітря в Києві досягала 25–26,5 0С. Це вище від середніх багаторічних значень на 7–10 градусів. А от 1 травня середньодобова температура повітря в столиці дорівнювала 4 0С, що на 9 0С нижче від середніх багаторічних значень для цього дня. Тобто спочатку третій місяць весни був дуже холодний, а потім – дуже теплий. Упродовж останніх 18 років ми з вами неодноразово спостерігали не притаманну травню спеку, але такої тривалої та виснажливої, як нині, не зафіксовано. Згадуваний стаціонарний антициклон уповільнив змінюваність атмосферних процесів і лише з 28–29 травня розпочалася їх перебудова, за якої можливе збільшення опадів. І, завершуючи свій коротенький коментар, дозволю собі нагадати шановним читачам журналу: не помиляється лише той, хто нічого не робить.

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Останні новини

Шмигаль розповів, які проекти складають потенційні інвестиції в рамках "інвестнянь" Сьогодні, 19 вересня

Урядовці запланували зменшити викиди на 65% до 2030 року Сьогодні, 19 вересня

Уряд схвалив космічну програму Сьогодні, 19 вересня

Франція: скандал з підводними човнами вплине на нову стратегічну концепцію НАТО Сьогодні, 19 вересня

Комітет прибрав з "антиахметівського" законопроекту норму про акциз на ВДЕ електроенергію Вчора, 18 вересня

Профільний комітет рекомендував прийняти "антиахметівський" законопроект Вчора, 18 вересня

Маніпуляції “Газпрому” та “агресивне розширення” Ryanair: головне за 17 вересня 17 вересня

Новини 17 вересня: Ryanair готує експансію в Україні, місія МВФ у вересні 17 вересня

"Наради" на матчі: Коломойський говорив із Вітренком під футбол 17 вересня

Держдеп США: є загроза зриву обіцянки України провести реальну судову реформу 17 вересня