передплата Українською | In English

№2, січень 2007

Ефективно, всю каденціюЕфективно, всю каденцію

Поділитися:

12 січня відбулася прес-конференція Голови Верховної Ради Олександра Мороза, на якій він підбив підсумки діяльності парламенту під час другої сесії. Зокрема, він зазначив: «Я хотів би зробити два висновки по закінченні другої сесії. Перше – курс на демократизацію, на посилення ролі та статусу органів місцевого самоврядування продовжуватиметься незмінно. І в цьому напрямі під час сесії вирішено дуже багато питань. І друге – Верховна Рада працюватиме стабільно й ефективно всю каденцію, передбачену Конституцією».

 Олександр Мороз відповів також на запитання стосовно результатів голосування за закон про Кабінет Міністрів та імперативний мандат:

– Чи були домовленості з фракцією БЮТ із сьогоднішнього голосування?
– У нас були домовленості, про що було заявлено і Юлією Тимошенко, й іншими учасниками переговорів. У зв'язку з тим, що за новими нормами Конституції і після проведення виборів на пропорційній основі Юлія Володимирівна так само, як і представники, інших політичних сил, вважала, що нині немає достатніх інструментів для впливу на представників фракцій, сформованих на пропорційній основі, необхідно ввести закон, який дозволив би впливати на позицію цих депутатів. Можна дискутувати з приводу демократичності цього закону. Але його автори вважають, що він допоможе впливати на позицію депутатів і виконавчої влади. Так з'являється сенс і в законі про Кабінет Міністрів. Хотів би звернути увагу: пропозиції Президента до закону про Кабінет Міністрів і проголосований текст у багатьох статтях практично не відрізняються. Тож не варто стверджувати, ніби нехтується позиція Президента.
Можна дискутувати з приводу відповідності його окремих положень Конституції. Думаю, що закон розглядатиме Конституційний Суд, і ми матимемо змогу його доопрацьовувати.

– Голосування показало можливість формування БЮТ і антикризовою коаліцією ситуативної конституційної більшості. Чи може ця більшість існувати й надалі та які гарантії становлення тривалішого політичного консенсусу?
– Однією з гарантій спільної роботи представників різних політичних сил є розвиток усіх тих начал, які пов'язані з політичною реформою. І тому важливим є поєднання голосів під час розгляду змін до Конституції щодо розвитку місцевого самоврядування і законів, які пов'язані з цим (про місцеве самоврядування, про бюджетну систему, про податкову систему тощо). Йдеться не про набутки чи втрати якихось політичних сил, а про створення бази для існування держави. Розв'язання цих питань може збирати понад триста голосів.
Щодо розширення коаліції, то я сумніваюся, що це питання може бути реалізоване. І навряд чи на це піде Блок Юлії Тимошенко. Оскільки, як відомо, блок виступає як опозиційна політична сила. А для суспільної свідомості це має значення.

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №15/2016 №15
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Перевернуті догори дригом державні прапори та герб України: які казуси відбулися на інавгурації Сьогодні, 20 травня

У Єврокомісії Зеленському прогнозують "дуже швидкий старт" Сьогодні, 20 травня

Єврокомісар: Північна Македонія отримає "зелене світло" від ЄС ще до літа Сьогодні, 20 травня

В ЄС відреагували на рішення Зеленського розпустити Раду Сьогодні, 20 травня

Політолог пояснив, чому Зеленський намагається «діяти швидко» Сьогодні, 20 травня

Прем’єр Молдови не прилетів на інавгурацію Зеленського Сьогодні, 20 травня

5 президентів та помічник генсека НАТО: хто з іноземців приїхав на інавгурацію Зеленського Сьогодні, 20 травня

Розпуск Ради: що такого «важливого» встиг сказати Парубій Сьогодні, 20 травня

"Поїхав налагоджувати взаємодію з Зе": в сеть утекла переписка депутата БПП 18 травня

Коломойський заявив, що найближчі п’ять років житиме в Україні 18 травня