передплата Українською | In English

№2, січень 2007

Ефективно, всю каденціюЕфективно, всю каденцію

Поділитися:

12 січня відбулася прес-конференція Голови Верховної Ради Олександра Мороза, на якій він підбив підсумки діяльності парламенту під час другої сесії. Зокрема, він зазначив: «Я хотів би зробити два висновки по закінченні другої сесії. Перше – курс на демократизацію, на посилення ролі та статусу органів місцевого самоврядування продовжуватиметься незмінно. І в цьому напрямі під час сесії вирішено дуже багато питань. І друге – Верховна Рада працюватиме стабільно й ефективно всю каденцію, передбачену Конституцією».

 Олександр Мороз відповів також на запитання стосовно результатів голосування за закон про Кабінет Міністрів та імперативний мандат:

– Чи були домовленості з фракцією БЮТ із сьогоднішнього голосування?
– У нас були домовленості, про що було заявлено і Юлією Тимошенко, й іншими учасниками переговорів. У зв'язку з тим, що за новими нормами Конституції і після проведення виборів на пропорційній основі Юлія Володимирівна так само, як і представники, інших політичних сил, вважала, що нині немає достатніх інструментів для впливу на представників фракцій, сформованих на пропорційній основі, необхідно ввести закон, який дозволив би впливати на позицію цих депутатів. Можна дискутувати з приводу демократичності цього закону. Але його автори вважають, що він допоможе впливати на позицію депутатів і виконавчої влади. Так з'являється сенс і в законі про Кабінет Міністрів. Хотів би звернути увагу: пропозиції Президента до закону про Кабінет Міністрів і проголосований текст у багатьох статтях практично не відрізняються. Тож не варто стверджувати, ніби нехтується позиція Президента.
Можна дискутувати з приводу відповідності його окремих положень Конституції. Думаю, що закон розглядатиме Конституційний Суд, і ми матимемо змогу його доопрацьовувати.

– Голосування показало можливість формування БЮТ і антикризовою коаліцією ситуативної конституційної більшості. Чи може ця більшість існувати й надалі та які гарантії становлення тривалішого політичного консенсусу?
– Однією з гарантій спільної роботи представників різних політичних сил є розвиток усіх тих начал, які пов'язані з політичною реформою. І тому важливим є поєднання голосів під час розгляду змін до Конституції щодо розвитку місцевого самоврядування і законів, які пов'язані з цим (про місцеве самоврядування, про бюджетну систему, про податкову систему тощо). Йдеться не про набутки чи втрати якихось політичних сил, а про створення бази для існування держави. Розв'язання цих питань може збирати понад триста голосів.
Щодо розширення коаліції, то я сумніваюся, що це питання може бути реалізоване. І навряд чи на це піде Блок Юлії Тимошенко. Оскільки, як відомо, блок виступає як опозиційна політична сила. А для суспільної свідомості це має значення.

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Останні новини

Шмигаль пропонує Раді призначити двох міністрів і нового віцепрем'єра Сьогодні, 03 червня

Закупівля "Богданів" для Міноборони: САП закінчило одне зі слідств по Гладковському Сьогодні, 03 червня

Архітектор "м'якого карантину" Швеції визнав помилки у протидії коронавірусу Сьогодні, 03 червня

Новий антирекорд: Porsche Cayenne розігнався до 210 км/год на трасі Київ-Харків Сьогодні, 03 червня

ЄІБ надасть Україні 300 мільйонів євро кредиту на енергоефективність Сьогодні, 03 червня

Новини 2 червня: українські офшорники, вимоги МВФ та відставка Пишного Вчора, 02 червня

Україна розраховує на "сприятливе ставлення" ЄС до українських туристів Вчора, 02 червня

Міністри "Нормандії" проведуть переговори, саміт лідерів залежить від пандемії Вчора, 02 червня

Рада ухвалила закон про інвентаризацію лісів в Україні Вчора, 02 червня

Австрія проти плану ЄС із відновлення економіки на 750 млрд євро Вчора, 02 червня