№19, жовтень 2015

НАТО готова допомогти модернізувати українську армію

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман висловився за поглиблення співпраці з Північноатлантичним альянсом. Про це він заявив під час зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, у якій також взяли участь керівники депутатських фракцій і груп.

Володимир Гройсман подякував представникам НАТО за підтримку України в тяжкий для неї час російської агресії на Сході держави та часткової анексії території. При цьому він підкреслив, що війна на Сході –
це війна за збереження європейських цінностей, а не лише української території.

Керівник парламенту наголосив, що в такій ситуації важливо приймати своєчасні й ефективні рішення щодо посилення обороноздатності держави.

– Ми налаштовані на якомога ширшу співпрацю з НАТО, на поглиблення взаємодії, – сказав він, зазначивши, що відкриття Офісу НАТО в Києві вплине на подальший розвиток наших відносин.

Голова Верховної Ради запевнив, що український парламент і Україна будуть надійними партнерами Північноатлантичного альянсу.

Своєю чергою, пан Єнс Столтенберг зауважив, що з українського парламенту йде потужний сигнал, коли йдеться про обороноздатність України, і це дуже важливо.

– Ми бачимо, що після парламентських виборів Україна налаштована на здійснення реформ, у тому числі й у сфері децентралізації – надання місцевому самоврядуванню широких повноважень, – сказав він, наголосивши, що без реформ Україна відкотиться назад.

– Ми підтримуємо територіальну цілісність і суверенітет України, її вибір, куди і в якому напрямку йти, – це право кожної країни, – зазначив Генеральний секретар НАТО. – Ми підтримуємо безумовне виконання Мінських угод і засуджуємо агресію на Сході України. Також ми повинні говорити про продовження економічних санкцій щодо Росії.

Пан Столтенберг заявив про готовність НАТО надавати Україні практичну допомогу, зокрема в модернізації Збройних Сил, впровадженні реформ у військовій сфері, навчанні представників правоохоронних структур.

– Можна не бути членом НАТО, але успішно розвивати співпрацю й партнерство, – сказав він, додавши, що це є доброю альтернативою членству в альянсі.

Під час зустрічі керівники депутатських фракцій і груп наголошували на необхідності забезпечення українського війська сучасною зброєю та модернізації системи управління Збройними Силами.

Підсумовуючи, Голова Верховної Ради підкреслив, що питання співпраці з НАТО об’єднують депутатський корпус.

За інформацією прес­служби Верховної Ради України.

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Посол США при НАТО: Трамп переглядає підтримку європейських зусиль в Україні Вчора, 02 квітня

Трамп заявив, що США не слід було втручатися у війну в Україні Вчора, 02 квітня

ЗМІ: у Європи немає єдиної ідеї, чим замінити НАТО, якщо він розвалиться Вчора, 02 квітня

Мандрувати і жити: як туризм стає частиною повсякденності Вчора, 02 квітня

Весняний відпочинок у Карпатах: пробудження природи та нова енергія Вчора, 02 квітня

Трамп вважає, що домігся "повної зміни режиму" в Ірані Вчора, 02 квітня

У Польщі відреагували на заяви Трампа про вихід з НАТО 01 квітня

ЄС передасть на підтримку України 1,4 млрд євро доходів від заморожених активів РФ 01 квітня

ЄС виділяє Україні 80 млн євро, отримані з прибутків від заморожених росактивів 01 квітня

Рада розгляне "критичні" для фінансування України за Ukraine Facility проєкти 7-8 квітня 31 березня