передплата Українською | In English

№1, січень 2007

Про євростандарт не тільки в ремонті

Поділитися:

Хоч як дивно, поняття євростандарт не слоган, який придумали будівельники, що навішують підвісні стелі і вкручують туди растрові світильники. Воно виникло у європейській спільноті і означає стандартизацію геть усього, чим користуються, що споживають, вчать, виробляють, читають, дивляться у Євросоюзі. Є значок, яким позначають цей самий євростандарт, CЄ.

Громадянин – також продукт суспільства і має відповідати його стандартам: європейський громадянин – європейським стандартам. Але людина не яблуко, яке можна пропустити через сортувальну машину і відповідне стандартові продати з позначкою в магазині, а з невідповідного вичавити сік або викинути його.

 Людину необхідно виховувати згідно з європейськими стандартами, починаючи зі школи чи навіть дитсадка. І виховання це називається громадянською освітою.

Перший урок з цього предмета ми отримали, щойно перетнувши німецький кордон: щоб правильно викинути сміття на території Німеччини, необхідно бути свідомим громадянином. Бо тут сортують усе: скло – за кольорами, пластик прозорий і непрозорий викидають нарізно, дерево, папір, картон, органіка… Зрозуміло, добитися від громадян країни методичного дотримання встановлених екологічних, політичних, демократичних норм поведінки можливо тільки у разі серйозного ставлення до їхнього виховання.

 Нова Європа хоче, щоб усі країни – члени співтовариства мали освічених громадян. Тому європейська спільнота виділяє чималі кошти на освоєння громадянської освіти в країнах континенту, в тому числі й в Україні. Адже сучасна демократія вимагає від людини усвідомлення власної ролі в суспільстві і активної життєвої позиції. А для цього необхідно бути всебічно обізнаним із політичними процесами, уміти долати стереотипи, робити вибір і відповідати за прийняте рішення, знаходити компроміси і сповідувати толерантність до опонентів. Цього й навчалися протягом п'яти семінарських днів керівники шкіл і учні з України, які прибули  до навчального центру, що розташований у місті Бад-Урах, на запрошення доктора Карлхайнца Дюрра, голови секції «Європа» Державного інституту громадянської освіти землі Баден-Вюртемберг, експерта Ради Європи.

Проект, учасниками якого ми стали, можливий завдяки Людмилі Паращенко, віце-президентові Асоціації керівників шкіл України, керівникові проекту «Європейські студії в школах України», директору Київського ліцею бізнесу, а також фінансовій підтримці Європейського Союзу. Партнером проекту є Міністерство освіти і науки України, а запроваджує його в Україні компанія «Cambridge Education» (член «Mott MacDonald Group», Сполучене Королівство) в консорціумі зі Всеукраїнським фондом «Крок за кроком», Центром Громадянської освіти (Польща) та громадянською організацією «Німецько-російський обмін» (Німеччина).

Автор: Катерина БАЛАБУЄВА

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №15/2016 №15
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

ЄС висунув ультиматум Джонсону: у вас 12 днів, покажіть Brexit-план або це кінець Вчора, 18 вересня

ВР ратифікувала зміни до угоди з Туреччиною про стягнення податків Вчора, 18 вересня

Зеленський не планує візит на саміт НАТО у грудні – не передбачено форматом Вчора, 18 вересня

Міністр Пристайко вже дав згоду на формулу Штайнмаєра на зустрічі 2 вересня Вчора, 18 вересня

Фаріон: «Слуги» будуть валити все, що пов'язане з ростом українського духу Вчора, 18 вересня

ЄС профінансував ремонт дитсадків і лікарень у Маріуполі, Мелітополі та Приморську 17 вересня

Новини 17 вересня: касові апарати, арешт нерухомості "Кузні на Рибальському", ринок землі 17 вересня

Став відомий склад нової делегації України в ПАРЄ 17 вересня

Лагард стане головою Європейського центробанку 17 вересня

ЄС очікує невідкладного розслідування серії нападів на Гонтареву 17 вересня