передплата Українською | In English

№1, січень 2007

Про євростандарт не тільки в ремонті

Поділитися:

Хоч як дивно, поняття євростандарт не слоган, який придумали будівельники, що навішують підвісні стелі і вкручують туди растрові світильники. Воно виникло у європейській спільноті і означає стандартизацію геть усього, чим користуються, що споживають, вчать, виробляють, читають, дивляться у Євросоюзі. Є значок, яким позначають цей самий євростандарт, CЄ.

Громадянин – також продукт суспільства і має відповідати його стандартам: європейський громадянин – європейським стандартам. Але людина не яблуко, яке можна пропустити через сортувальну машину і відповідне стандартові продати з позначкою в магазині, а з невідповідного вичавити сік або викинути його.

 Людину необхідно виховувати згідно з європейськими стандартами, починаючи зі школи чи навіть дитсадка. І виховання це називається громадянською освітою.

Перший урок з цього предмета ми отримали, щойно перетнувши німецький кордон: щоб правильно викинути сміття на території Німеччини, необхідно бути свідомим громадянином. Бо тут сортують усе: скло – за кольорами, пластик прозорий і непрозорий викидають нарізно, дерево, папір, картон, органіка… Зрозуміло, добитися від громадян країни методичного дотримання встановлених екологічних, політичних, демократичних норм поведінки можливо тільки у разі серйозного ставлення до їхнього виховання.

 Нова Європа хоче, щоб усі країни – члени співтовариства мали освічених громадян. Тому європейська спільнота виділяє чималі кошти на освоєння громадянської освіти в країнах континенту, в тому числі й в Україні. Адже сучасна демократія вимагає від людини усвідомлення власної ролі в суспільстві і активної життєвої позиції. А для цього необхідно бути всебічно обізнаним із політичними процесами, уміти долати стереотипи, робити вибір і відповідати за прийняте рішення, знаходити компроміси і сповідувати толерантність до опонентів. Цього й навчалися протягом п'яти семінарських днів керівники шкіл і учні з України, які прибули  до навчального центру, що розташований у місті Бад-Урах, на запрошення доктора Карлхайнца Дюрра, голови секції «Європа» Державного інституту громадянської освіти землі Баден-Вюртемберг, експерта Ради Європи.

Проект, учасниками якого ми стали, можливий завдяки Людмилі Паращенко, віце-президентові Асоціації керівників шкіл України, керівникові проекту «Європейські студії в школах України», директору Київського ліцею бізнесу, а також фінансовій підтримці Європейського Союзу. Партнером проекту є Міністерство освіти і науки України, а запроваджує його в Україні компанія «Cambridge Education» (член «Mott MacDonald Group», Сполучене Королівство) в консорціумі зі Всеукраїнським фондом «Крок за кроком», Центром Громадянської освіти (Польща) та громадянською організацією «Німецько-російський обмін» (Німеччина).

Автор: Катерина БАЛАБУЄВА

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Останні новини

Новини 12 серпня: небезпечні інвестиції, приватизація державних "гігантів" та миша, яка "з'їла" держрезерв зерна Сьогодні, 13 серпня

Україна засуджує насильство в Білорусі, але поки не дає оцінку виборам - Кулеба Вчора, 12 серпня

Кабмін укотре переніс розгляд законопроекту з переліком заборонених до продажу держкомпаній Вчора, 12 серпня

Новини 11 серпня: гральний бізнес, "зелені" тарифи, танкер "Делфі" 11 серпня

Посли G7 обговорили з новим віцепрем'єром продаж "Мотор Січі" китайцям 11 серпня

Газові котли: переваги та особливості вибору обладнання 11 серпня

У Bolt відповіли Кличку: Усе, що прямо не заборонено законодавством, дозволено 10 серпня

Новини вихідних: ціна відновлення Донбасу та конфлікт Bolt з Кличком 09 серпня

Радник президента: для відновлення Донбасу потрібно близько 10 мільярдів доларів 08 серпня

Bolt без погодження розмістив пункти прокату електросамокатів — Кличко 08 серпня