№7, квітень 2015
Кожен місяць «вічанського» проекту, присвяченого патріотичному плакату, дарує знайомство з екстраординарною особистістю. Нова генерація художників, які у відповідь на сучасні українські реалії відроджують призабутий жанр, – спільнота національно свідомих волелюбних людей.
Наш наступний автор – житомирянин Ілля Стронґовський. Його талант багатогранний. Ілля реалізує себе як письменник, поет, перекладач, культуртреґер, дизайнер. У кожній сфері вважається одним із найпомітніших вітчизняних представників покоління так званих двотисячників.
На початку 2000х Стронґовський брав участь у кількох літоб'єднаннях. Багато років фігурує на заходах «Форуму видавців». Є організатором та членом журі «Молодої республіки поетів». Він – автор збірки віршів, учасник декількох збірок молодих літераторів. Автор численних перекладів. 2004го почав працювати дизайнером. З 2008го очолює власну студію. Створює дизайн для книжкових обкладинок, постерів, принтів. Зокрема, придумав обкладинки для відомих книжок, якот: «Ефіопія» (Сергій Жадан), «Американська сага Павла Лазаренка» (Сергій Лещенко), «Історія України: Народження модерної нації» (Сергій Єкельчик).
Майдан подарував Іллі Стронґовському натхнення для творення численних тематичних зображень. У грудні 2013го листівка Стронґовського з імпровізацією на тему знаменитої Йолки набула великої популярності серед інтернеткористувачів. Частина малюнків перекочувала на сувенірну продукцію, гроші від реалізації якої пішли на благородні цілі.
– Починалося з того, що я виробляв сувенірку зі своїми картинками, –розповів митець читачам журналу «Віче». – Частина прибутку спрямовувалася на розв’язання різних майданівських проблем. Спочатку – на теплі речі, потім – на медичні потреби. Потім трохи допомагав «КримСОС»... Натомість з квітня минулого року ми разом із Лілією Омельяненко розпочали окремий проект, а потім організували благодійний фонд «Добра Листівка». Задум заточений виключно на благодійність і є безпрецедентним в Україні.
Оцінюйте роботи проекту «Плакат – брат барикад», а також дізнавайтеся про його учасників на сайті нашого видання www.viche.info.
Ольга КРАСОВСЬКА.
Архів журналу Віче
|
№4 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
МЗС скасовує рекомендації щодо утримання від поїздок до Угорщини після виборів
Трамп пообіцяв Орбану економічну підтримку перед вирішальними виборами в Угорщині
Експрем’єр Британії Джонсон з’їздив на позиції у Запорізькій області та написав репортаж
У Міноборони повідомили дату наступного засідання "Рамштайну"
Рада ЄС схвалила фінансування в межах програми SAFE для Чехії та Франції
Прем'єр Гренландії відреагував на заяви Трампа про "погано керований шматок льоду"
Зеленський відповів на заяву Венса про "торги за кілька квадратних кілометрів"
Фон дер Ляєн вимагатиме від Орбана термінового пояснення спільних з РФ дій на шкоду Україні
Зеленський: США ігнорують докази допомоги Росії Ірану, бо довіряють Путіну
ЗМІ опублікували нові деталі, як Сійярто координувався з РФ у діях, що шкодять Україні