№1, січень 2007

Друкарі не втрачають роботи, видавці – партнерівДрукарі не втрачають роботи, видавці – партнерів

Народний депутат України, член депутатської фракції БЮТ у Верховній Раді Олег Ляшко
доводить: «Київську правду» та інші незбиткові поліграфічні підприємства не варто штовхати на приватизацію

У листопадовому номері «Віча» в матеріалі «Кому прибутки око печуть?» ішлося про намагання можновладців приватизувати одного з лідерів вітчизняної поліграфії – ВАТ «Видавництво «Київська правда». В цехах цього підприємства з'являються на світ майже 100 друкованих періодичних видань, зокрема й парламентські часописи «Віче» та «Голос України». Наведені цифри й факти, які свідчать про стабільну та прибуткову роботу трудового колективу, але не беруться до уваги тими, кому на державному рівні надто хочеться розбагатіти за рахунок ще не розкрадених приміщень видавництв, знищення інформаційного простору держави, стали предметом обговорення та дискусій у Верховній Раді України.

Завдяки його особистим активним зусиллям ВАТ «Видавництво «Київська правда» вилучено з переліку об'єктів, що підлягатимуть приватизації. Це, без перебільшення, вселило надію у справедливість. Столичні поліграфісти  зініціювали зустріч із народним обранцем, щоб з перших вуст з'ясувати подальшу долю підприємства, тим більше що Олегові Ляшку як журналісту однієї з молодіжок не раз доводилося чергувати в друкарні видавнитцва «Київська правда».

– Коли дізнався, що воно підлягтиме приватизації, здивуванню, а потім і обуренню не було меж, – зізнається Олег Валерійович. – Звичайно, якщо підприємство збиткове, потребує інвестиційних наповнень, щоб нормально працювати, приватизація необхідна однозначно. Але коли воно постійно нарощує обсяги виробництва, зростають платежі до бюджету та зарплата працівників, незрозуміло, навіщо державі втрачати те, що дає їй прибуток.

Я дав собі слово зробити все, аби виключити ВАТ «Видавництво «Київська правда» та інші поліграфічні підприємства з переліку об'єктів приватизації. З цього приводу кілька разів зустрічався з віце-прем'єр-міністром Дмитром Табачником, ставив «незручні» запитання щодо розв'язання проблеми по суті Першому віце-прем'єр-міністру Миколі Азарову, голові Фонду держмайна України Валентині Семенюк, коли ті доповідали у Верховній Раді.

У результаті наших зусиль (маю на увазі своїх колег – народних депутатів із фракції БЮТ) удалося виключити видавництво «Київська правда» з переліку об'єктів приватизації. Це, вважаю, наша перемога. Адже, як свідчить досвід, коли приватизуються прибуткові державні підприємства, їх у подальшому різними способами доводять до банкрутства, а людей викидають на вулицю. Їхня доля нових власників не цікавить, цікавлять гроші. На місці підприємств зводять об'єкти, які дають «живі» гроші: готельно-розважальні комплекси, офісні центри.

 Тільки уявіть на мить, що відбулася приватизація вашого видавництва й понад 300 висококваліфікованих фахівців втратили роботу. Це ж просто жах! А як бути редакціям «Голосу України», «Віча», інших друкованих видань, які проходять через ваші руки? Йти в якусь іншу друкарню, очолювану дітьми колишніх чи нинішніх можновладців, платити втричі більше, ніж платять сьогодні?

Добре, що до цього не дійшло. Обіцяю й надалі пильно за цим стежити й не допускати приватизації того, що вигідно державі та має працювати на неї, на нас усіх.

Велику зацікавленість у присутніх викликало повідомлення народного депутата, що в стінах парламенту досить активно обговорюється питання про можливість передачі ВАТ «Видавництво «Київська правда» Верховній Раді України.

Автор: Віктор КОРНІЮК

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Туск назвав дату перестановок в уряді у зв'язку з європейськими виборами Сьогодні, 26 квітня

У Польщі кажуть, що готові допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку Вчора, 25 квітня

Глава МЗС Польщі: Росія бреше про польські плани анексувати частину України Вчора, 25 квітня

Євродепутати просять владу Австрії вплинути на Raiffeisen щодо його бізнесу в Росії Вчора, 25 квітня

Макрон захищає свою позицію про створення "стратегічної двозначності" для Росії Вчора, 25 квітня

Білий дім визнав, що через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку Вчора, 25 квітня

Голова МЗС: Лише військової допомоги США недостатньо для перемоги над Росією 24 квітня

Глава Пентагону поговорив з грецьким колегою на тлі публікацій про тиск щодо Patriot для Києва 24 квітня

Держдеп США згадав телемарафон у звіті щодо порушень прав людини 24 квітня

Рекордна партія зброї з Британії, новини щодо допомоги США, МЗС обмежує "ухилянтів": новини дня 24 квітня