передплата Українською | In English

№1, січень 2007

Тепер, згоряючи, газ не гріє повітряТепер, згоряючи, газ не гріє повітря

Поділитися:

У Запоріжжі затверджено Концепцію програми енергозбереження в міському господарстві на 2006–2010 роки. Прокоментувати її ми попросили міського голову Євгена КАРТАШОВА.

– Головним результатом програми має стати скорочення загального споживання господарством міста паливно-енергетичних ресурсів не менш, як на 20 відсотків від рівня торішнього споживання. На даному етапі програма складається з 16 цільових підпрограм. Наприклад, «Енергоекономний світильник у під'їзді», «Дах», «Теплий під'їзд», «Теплоефект» та інші. Одна гривня, вкладена в ці заходи, твердять фахівці, дає чотири гривні віддачі.

2006 року в житловому господарстві Запоріжжя зроблено серйозний крок з економії тепла – практично в усіх під'їздах встановлено металеві двері. Крім того, будинки почали оснащувати приладами обліку й регулювання споживаної води й тепла. На сьогодні прилади обліку холодної води стоять у 742 житлових будинках (18 відсотків), лічильниками гарячої води обладнано 484 будинки (11 відсотків), а теплової енергії – 214 (5,3 відсотка).

Уже зараз у місті сталеварів працює кілька груп фахівців з впровадження енергозберігаючих технологій: старі світильники замінюють на нові, що дозволяє заощаджувати до 30 відсотків електроенергії. Недаремно концерн «Міські теплові мережі» визнано кращим в Україні з економії газу.

У центрі уваги питання енергозбереження й на комунальному підприємстві «Запоріжелектротранс». Для нього місто закупило 20 нових тролейбусів «ЛАЗ». Кожен з них заощаджує 20 відсотків електроенергії.

Ще влітку 2005-го міська влада разом з комбінатом «Запоріжсталь» запустила теплотраси, де для підігріву води використовувалися відходи доменного й коксового газу. Таким чином, нам вдалося забезпечити гарячою водою жителів двох районів міста – Орджонікідзевського й частину Ленінського. А до введення в дію теплотраси проммайданчик підприємства спалював надлишок газу в смолоскипах. Інакше кажучи, згоряючи, газ, нагрівав повітря. Після того, як керівництво комбінату «Запоріжсталь» відгукнулося на пропозицію міської влади та вклало 9 мільйонів гривень у будівництво теплотраси і теплообмінників на своїх ТЕС, у міста з'явилася можливість у літній період, спалюючи цей газ у котлах, подавати теплову енергію тепломережам двох районів.

Крім того, є ще один великий плюс від використання вторинного тепла «Запоріжсталі» – це захист навколишнього середовища, що особливо важливо для нашого індустріального центра. Торік місто закупило в ДК «Газ України» на 8 мільйонів кубів газу менше. Отож, настільки менше його згоріло в атмосфері Запоріжжя. Відповідно менше потрапило в повітря окису азоту й вуглекислого газу. Не дивно, що за кордоном вторинне тепло ніде не викидають: майже 100 відсотків його використовують саме в централізованих системах теплопостачання.

Сьогодні всерйоз розглядаємо можливість перекидання тепла в місто з Запорізької атомної станції, а також використання надлишкового тепла «Запоріжсталі» для обігріву населення Жовтневого району й Південного мікрорайону. Допроектну документацію вже підготовлено. Потенціал комбінату, вважають експерти, дозволяє забезпечити теплом і гарячою водою майже все Запоріжжя.

Можливість продавати місту вторинне тепло є й в інших підприємств обласного центру. Щоправда, ніхто з них наразі не ризикує вкладати мільйони в будівництво теплотрас. Але, гадаю, з подорожчанням енергоносіїв і власникам, і менеджерам цих підприємств стане вигідно займатися такими технологіями. А держава просто зобов'язана виділяти цільові субвенції під програми енергозбереження, заохочувати та пропагувати кращий досвід.

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №15/2016 №15
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

ЄС висунув ультиматум Джонсону: у вас 12 днів, покажіть Brexit-план або це кінець Вчора, 18 вересня

ВР ратифікувала зміни до угоди з Туреччиною про стягнення податків Вчора, 18 вересня

Зеленський не планує візит на саміт НАТО у грудні – не передбачено форматом Вчора, 18 вересня

Міністр Пристайко вже дав згоду на формулу Штайнмаєра на зустрічі 2 вересня Вчора, 18 вересня

Фаріон: «Слуги» будуть валити все, що пов'язане з ростом українського духу Вчора, 18 вересня

ЄС профінансував ремонт дитсадків і лікарень у Маріуполі, Мелітополі та Приморську 17 вересня

Новини 17 вересня: касові апарати, арешт нерухомості "Кузні на Рибальському", ринок землі 17 вересня

Став відомий склад нової делегації України в ПАРЄ 17 вересня

Лагард стане головою Європейського центробанку 17 вересня

ЄС очікує невідкладного розслідування серії нападів на Гонтареву 17 вересня