передплата Українською | In English

№1, січень 2007

Тепер, згоряючи, газ не гріє повітряТепер, згоряючи, газ не гріє повітря

Поділитися:

У Запоріжжі затверджено Концепцію програми енергозбереження в міському господарстві на 2006–2010 роки. Прокоментувати її ми попросили міського голову Євгена КАРТАШОВА.

– Головним результатом програми має стати скорочення загального споживання господарством міста паливно-енергетичних ресурсів не менш, як на 20 відсотків від рівня торішнього споживання. На даному етапі програма складається з 16 цільових підпрограм. Наприклад, «Енергоекономний світильник у під'їзді», «Дах», «Теплий під'їзд», «Теплоефект» та інші. Одна гривня, вкладена в ці заходи, твердять фахівці, дає чотири гривні віддачі.

2006 року в житловому господарстві Запоріжжя зроблено серйозний крок з економії тепла – практично в усіх під'їздах встановлено металеві двері. Крім того, будинки почали оснащувати приладами обліку й регулювання споживаної води й тепла. На сьогодні прилади обліку холодної води стоять у 742 житлових будинках (18 відсотків), лічильниками гарячої води обладнано 484 будинки (11 відсотків), а теплової енергії – 214 (5,3 відсотка).

Уже зараз у місті сталеварів працює кілька груп фахівців з впровадження енергозберігаючих технологій: старі світильники замінюють на нові, що дозволяє заощаджувати до 30 відсотків електроенергії. Недаремно концерн «Міські теплові мережі» визнано кращим в Україні з економії газу.

У центрі уваги питання енергозбереження й на комунальному підприємстві «Запоріжелектротранс». Для нього місто закупило 20 нових тролейбусів «ЛАЗ». Кожен з них заощаджує 20 відсотків електроенергії.

Ще влітку 2005-го міська влада разом з комбінатом «Запоріжсталь» запустила теплотраси, де для підігріву води використовувалися відходи доменного й коксового газу. Таким чином, нам вдалося забезпечити гарячою водою жителів двох районів міста – Орджонікідзевського й частину Ленінського. А до введення в дію теплотраси проммайданчик підприємства спалював надлишок газу в смолоскипах. Інакше кажучи, згоряючи, газ, нагрівав повітря. Після того, як керівництво комбінату «Запоріжсталь» відгукнулося на пропозицію міської влади та вклало 9 мільйонів гривень у будівництво теплотраси і теплообмінників на своїх ТЕС, у міста з'явилася можливість у літній період, спалюючи цей газ у котлах, подавати теплову енергію тепломережам двох районів.

Крім того, є ще один великий плюс від використання вторинного тепла «Запоріжсталі» – це захист навколишнього середовища, що особливо важливо для нашого індустріального центра. Торік місто закупило в ДК «Газ України» на 8 мільйонів кубів газу менше. Отож, настільки менше його згоріло в атмосфері Запоріжжя. Відповідно менше потрапило в повітря окису азоту й вуглекислого газу. Не дивно, що за кордоном вторинне тепло ніде не викидають: майже 100 відсотків його використовують саме в централізованих системах теплопостачання.

Сьогодні всерйоз розглядаємо можливість перекидання тепла в місто з Запорізької атомної станції, а також використання надлишкового тепла «Запоріжсталі» для обігріву населення Жовтневого району й Південного мікрорайону. Допроектну документацію вже підготовлено. Потенціал комбінату, вважають експерти, дозволяє забезпечити теплом і гарячою водою майже все Запоріжжя.

Можливість продавати місту вторинне тепло є й в інших підприємств обласного центру. Щоправда, ніхто з них наразі не ризикує вкладати мільйони в будівництво теплотрас. Але, гадаю, з подорожчанням енергоносіїв і власникам, і менеджерам цих підприємств стане вигідно займатися такими технологіями. А держава просто зобов'язана виділяти цільові субвенції під програми енергозбереження, заохочувати та пропагувати кращий досвід.

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Останні новини

Новини 12 серпня: небезпечні інвестиції, приватизація державних "гігантів" та миша, яка "з'їла" держрезерв зерна Сьогодні, 13 серпня

Україна засуджує насильство в Білорусі, але поки не дає оцінку виборам - Кулеба Вчора, 12 серпня

Кабмін укотре переніс розгляд законопроекту з переліком заборонених до продажу держкомпаній Вчора, 12 серпня

Новини 11 серпня: гральний бізнес, "зелені" тарифи, танкер "Делфі" 11 серпня

Посли G7 обговорили з новим віцепрем'єром продаж "Мотор Січі" китайцям 11 серпня

Газові котли: переваги та особливості вибору обладнання 11 серпня

У Bolt відповіли Кличку: Усе, що прямо не заборонено законодавством, дозволено 10 серпня

Новини вихідних: ціна відновлення Донбасу та конфлікт Bolt з Кличком 09 серпня

Радник президента: для відновлення Донбасу потрібно близько 10 мільярдів доларів 08 серпня

Bolt без погодження розмістив пункти прокату електросамокатів — Кличко 08 серпня