№19, жовтень 2014

Наші перемоги в спортіНаші перемоги в спорті

Українські спортсмени здобули останнім часом численні нагороди європейських і світових змагань. Честь Вітчизни вони захищають усіма своїми силами.

Триатлоністка Юлія Єлістратова з Житомира перемогла на етапі Кубка Європи, який на початку вересня проходив у Румунії. У змаганні з двома росіянками вона фінішувала перша.

Юля, міцно утримуючи перші позиції світового молодіжного рейтингу триатлоністок (до 23 років), «дихає в потилицю» старшим. Триатлон вона називає стилем життя й пов’язує своє майбутнє саме зі спортом «залізних три (плавання, велогонка, біг)» в одному – триатлоні.

Дев’ять медалей з чемпіонату світу з вільної, греко­римської та жіночої боротьби серед борців 1997–1998 років народження привезли наприкінці літа зі словацького міста Сніни наші спортсмени Андрій Яценко, Владлен Козлик, Олена Кремзер («золото»), Парвіз Насібов («срібло»), Олександр Грушин, Вероніка Рябоволова, Ангеліна Лисак, Оксана Лівач і Мар’яна Колос («бронза»).

У світі параолімпійського футболу українські спортсмени стали найсильнішими на чемпіонаті Європи. У фіналі турніру XIV літніх ігор у Лондоні наші хлопці перемогли команду Нідерландів із великим рахунком.

Зазначмо, що в півфінальному поєдинку наша команда обіграла в серії пенальті чинних чемпіонів світу – команду Росії.

Перемогу на ЧЄ параолімпійська збірна з футболу присвятила світлій пам’яті півзахисника київського «Динамо» Валентина Белькевича, який нещодавно помер на 42­му році життя.

На II літніх юнацьких Олімпійських іграх у китайському місті Нанкіні чемпіоном з кульової стрільби став Павло Коростильов, встановивши новий світовий рекорд.

У змаганнях з тхеквондо українські юнаки вибороли дві медалі. У ваговій категорії понад 73 кілограми Денис Вороновський здобув «срібло». У чвертьфіналі він здолав словенця Лучана Кобана, а в півфіналі «розібрався» з турком Тальхою Байрамом, а ось у фіналі поступився французу Яну Мянге. Другу медаль, бронзового ґатунку, у скарбничку нашої збірної принесла Юлія Міюц.

Дзюдоїст Богдан Ядов, який виступає у ваговій категорії до 66 кілограмів, здобув Україні «срібло».

А ось Михайло Романчук у плаванні на 400 метрів вільним стилем виборов «золото».

Українська команда із синхронного плавання отримала золоту нагороду 32­го чемпіонату Європи з водних видів спорту, що відбувся в Берліні.

Також у командних змаганнях, які відкривали програму стрибунів у воду, наша пара Олександр Бондар і Юлія Прокопчук здобули «срібло».

Плавчиня Анна Волошина в програмі солісток у змаганнях із синхронного плавання посіла третє місце. У фіналі українка виступила з результатом, який забезпечив їй бронзову медаль. А дует Волошиної з Лолітою Ананасовою приніс України ще дві срібні медалі.

Серед чоловіків Олександр Бондар разом із Максимом Долговим стали бронзовими призерами.

Отже, у загальному медальному заліку наші спортсмени піднялися на третю сходинку п’єдесталу чемпіонату Європи.

Автор: Сергій ДУБРОВІН

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Посол США при НАТО: Трамп переглядає підтримку європейських зусиль в Україні Вчора, 02 квітня

Трамп заявив, що США не слід було втручатися у війну в Україні Вчора, 02 квітня

ЗМІ: у Європи немає єдиної ідеї, чим замінити НАТО, якщо він розвалиться Вчора, 02 квітня

Мандрувати і жити: як туризм стає частиною повсякденності Вчора, 02 квітня

Весняний відпочинок у Карпатах: пробудження природи та нова енергія Вчора, 02 квітня

Трамп вважає, що домігся "повної зміни режиму" в Ірані Вчора, 02 квітня

У Польщі відреагували на заяви Трампа про вихід з НАТО 01 квітня

ЄС передасть на підтримку України 1,4 млрд євро доходів від заморожених активів РФ 01 квітня

ЄС виділяє Україні 80 млн євро, отримані з прибутків від заморожених росактивів 01 квітня

Рада розгляне "критичні" для фінансування України за Ukraine Facility проєкти 7-8 квітня 31 березня