№20, жовтень 2006

Політику й економіку розділити практично неможливо

Структура Одеської обласної ради докорінно вирізняється серед інших обласних рад держави. Скажімо, тут уперше створено погоджувальну раду, представлену всіма фракціями. Дехто стверджує, що це копіювання Верховної Ради України. В Одеській обласній раді – чотири заступники голови, а кількість постійних комісій збільшилася з 11 до 22. Подейкують, що це зроблено на догоду усім фракціям.
Про перші практичні кроки облради і депутатського корпусу Одещини розповідає голова обласної ради Микола Скорик.

– Передусім скажу, що досвід Верховної Ради України і прагнення щонайефективніше використовувати можливості обласної ради справді були в центрі уваги під час обговорення питання про створення погоджувальної ради. Опозиції депутати і я не боїмося, вона цілковито може вписатися у політичну палітру ради. А розколу не буде. Звідкіля йому взятися, якщо всі ми налаштовані на те, щоб зробити життя людей гідним, а не нужденним.
До складу обласної ради, а це 120 депутатів, обрано бізнесменів, фінансистів, аграріїв, юристів, державних службовців, колишніх народних депутатів. Існує думка, що пропорційні вибори звузили представництво сільських районів в облраді. Почасти це так – більш як 10 районів області з 26 не представлені в новому депутатському корпусі. Моя думка з цього приводу така: депутати зможуть працювати і поширювати свою діяльність на всю Одещину. Сама діалектика партійних виборів не дасть представникам партій стати «кнопкодавами». Будь-яка партія, що не бажає зникнути з політичної арени, працюватиме над виконанням своїх передвиборних програм.

– Миколо Леонідовичу, які пріоритети визначено депутатським корпусом облради на найближчі п'ять років?
– Обласна рада плануватиме свою діяльність так, щоб і підприємці, і підприємства почувалися упевнено, а обласну раду вважали стабільним партнером, що дотримується норм економічних взаємовідносин. Це стратегічний пріоритет. Облрада, справді, повинна дати сигнал бізнесу, що готова до рівноправного, стабільного, чесного і тривалого співробітництва.
Нам слід, і це найголовніше, навести лад у бюджетоутворенні. Хіба це не нонсенс, коли тільки у червні обговорюється бюджет розвитку області на 2006 рік. Друге за важливістю завдання депутатського корпусу – наведення порядку у сфері власності обласної ради. І третє – земельне питання. Тут роботи вистачить на всіх.

– Тоді чому серед депутатів немає єдності у питанні, що домінує в діяльності облради, – політика чи економіка?
– Це, на мою думку, спекуляції на задану тему, що мають місце і в інших регіонах. Сьогодні політику і економіку розділити практично неможливо. Будівництво доріг – це економіка чи політика? Думаю, що і те й друге. Природно, економіка, соціальні питання мають бути на першому місці. Але удавати, що облрада живе в безповітряно-політичному просторі, було б абсолютно неправильно.

– І все-таки елементи політики в роботі обласної ради є. Скажімо, до порядку денного роботи другої сесії внесено питання про регіональний статус російської мови. А це збурило інтелігенцію області...
– Російська мова, вважаю, була й залишиться мовою міжнаціонального спілкування. Удавати, що ми не жили в Радянському Союзі, було б неправильно. Наразі не йдеться про її підтримку на шкоду розвитку інших мов. Історично склалося, що мова, якою ми думаємо на переважній частині території регіону,– російська. Особисто я – українець, закінчив українську школу. Але думаю російською. Моя думка – запровадження російської мови як регіональної стабілізує, а не збурить суспільно-політичну ситуацію в регіоні.
Працюючи головою правління банку, я часто бував у Південно-Африканській Республіці, де розташовані філії одеського банку. У ПАР 11 державних мов! Президент країни складає присягу одинадцятьма мовами і нікому від цього погано не буває.

– Миколо Леонідовичу, скажіть, будь ласка, які є підстави для збільшення кількості заступників голови облради, постійних комісій. Це не є прагненням догодити усім фракціям?
– Ні. Це вдале поєднання політичної доцільності і здорового глузду. Моїми заступниками стали представники партій, що підтримали мою команду на виборах голови обласної ради. Це досить авторитетні в області люди, справжні професіонали. А досвідченими кадрами розкидатися не маємо права – свого часу дров у кадровій політиці наламали достатньо.
Що стосується кількості постійних комісій, то її визначено не на догоду фракціям. Ми намагалися охопити всі сфери економічного життя регіону. Транспортні проблеми, приміром, нині належать до сфери діяльності трьох постійних комісій. Створено постійну комісію з рекреаційно-готельного бізнесу, конче важливого для регіону.
Основне навантаження лягатиме на депутатів у постійних комісіях, і тому ми хочемо домогтися підвищення ефективності діяльності усіх без винятку обранців народу. Вони – не гості на сесіях, не сторонні спостерігачі, а представники територіальної громади області.

– Від колективу «Віча» бажаємо вам, наймолодшому серед голів обласних рад, успіхів. Хай здійсниться усе задумане!
– Щиро дякую!

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Конгрес США хоче дозволити конфіскацію активів РФ та змусити Байдена розширити санкції – посол Сьогодні, 18 квітня

Партія проукраїнського прем’єра виграла вибори у Хорватії, дещо втративши позиції Сьогодні, 18 квітня

Глава Міноборони Німеччини: Україна все ще може перемогти у війні проти РФ Сьогодні, 18 квітня

Саміт ЄС підтримав термінову доставку засобів ППО в Україну Сьогодні, 18 квітня

Новий проєкт допомоги США, Берлін шукає ППО Україні, війська РФ йдуть з Карабаху: новини дня Сьогодні, 18 квітня

Байден підтримав пропозицію Джонсона щодо фінансування України Сьогодні, 18 квітня

Зеленський – лідерам ЄС: Наше небо і небо сусідів заслуговує на однакову безпеку Сьогодні, 18 квітня

Столтенберг закликає членів НАТО давати зброю Україні замість витрачати 2% ВВП на оборону Вчора, 17 квітня

Столтенберг анонсував засідання Ради Україна-НАТО 19 квітня Вчора, 17 квітня

Столтенберг підтверджує: у НАТО достатньо систем ППО, аби передати частину Україні Вчора, 17 квітня