передплата Українською | In English

№1, січень 2006

Як нараховується пенсія ветеранам війни

Поділитися:

Пенсійне забезпечення ветеранів Великої Вітчизняної війни нині регулюється такими законами: "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу та деяких інших осіб", "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про поліпшення матеріального становища інвалідів", "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам".Не співчувайте інвалідові,
а влаштуйте на роботуСеред українців – п'ять відсотків людей з обмеженими фізичними можливостями. Про них завжди згадують на початку грудня, у Міжнародний день інваліда. У всі інші дні вони зі своїми проханнями й бажанням бути потрібними суспільству нерідко наражаються на глуху стіну байдужості. У Комітеті Верхновної Ради у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів відбулися слухання “Працевлаштування інвалідів: реалії та перспективи". Зокрема йшлося про те, що держава гарантує інвалідам право, передбачивши на підприємствах обов'язкові нормативи робочих місць (а це чотири відсотки) для працевлаштування людей з обмеженими фізичними можливостями. Однак ці умови виконують далеко на всі. І навіть штрафні санкції – не аргумент.

Як зробити так, щоб праця для цих людей не була розкішшю і їх не обмежували в праві на вибір трудової діяльності? Народний депутат Валерій Сушкевич переконаний: треба розширювати і оптимізувати мережу центрів професійної реабілітації, розробити спеціальну програму "Освіта інвалідів". Сьогодні, на думку парламентарія, надзвичайно важливо визначити головний уповноважений орган виконавчої влади з їх працевлаштування. Крім того, треба ухвалити законопроект, який уперше встановить для інвалідів державні гарантії на зайнятість, професійну підготовку та перекваліфікацію, соціальне страхування в разі безробіття, отримання відповідної державної допомоги тощо.

Учасники комітетських слухань рекомендували Кабінету Міністрів, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям під час розробляння й реалізації заходів у сфері зайнятості населення зосередити увагу на першочерговому вирішенні питань професійної реабілітації та працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Уряду рекомендовано також прискорити підготовку законопроекту щодо бюджетного фінансування реабілітаційних центрів для інвалідів.


Визначальними щодо розміру пенсії інвалідів Великої Вітчизняної війни є Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який набрав чинності з 01.01.2004 року, та Закон України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу та деяких інших осіб", який діє з 1992 року.

На сьогодні розміри пенсій інвалідів Великої Вітчизняної війни, призначені відповідно до Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", більші від розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу та деяких інших осіб" (див. табл.).

Розмір підвищень інвалідам Великої Вітчизняної війни, передбачених Законом "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" під час призначення та перерахунку пенсій відповідно до законів "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу", розраховується від суми 19 грн. 91 коп. (постанова Кабінету Міністрів України №1 від 03. 01. 2002) .

Розмір державної соціальної допомоги на догляд інвалідам Великої Вітчизняної війни, передбаченої Законом "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам", з 01.04.2005 року розраховується від суми 150 грн. (ч. 2 ст. 57 Закону "Про Державний бюджет України на 2005 рік").

Розмір надбавки за особливі заслуги перед Україною обчислюється у відсотках від прожиткового мінімуму, визначеного для непрацездатних громадян залежно від нагород особи (Закон "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною").

Цільова грошова допомога інвалідам Великої Вітчизняної війни надається у встановлених розмірах і залежить від групи інвалідності (Закон "Про поліпшення матеріального становища інвалідів війни").

Автор: Надія ВЕРНИГОРА

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

У G7 нагадали про умови для співпраці з МВФ та мікрофіну від ЄС Вчора, 10 квітня

Пентагон: про нарощування військ РФ треба питати Шойгу в Москві Вчора, 10 квітня

ЄС виділить додаткові 121,5 мільйонів євро на нагальні потреби боротьби з пандемією 09 квітня

Шмигаль відповів на критику Кличка щодо карантину і запропонував звільнитися 09 квітня

Росія пригрозила Україні "наслідками для державності" у разі вступу в НАТО 09 квітня

Київ може посилити карантинні обмеження 09 квітня

Білий дім: військова присутність РФ біля кордонів України найвища з 2014 року 08 квітня

Новини 8 квітня: обшуки в центральному офісі УЗ, співпраця з МВФ, Вітренко 08 квітня

Єврокомісія ініціювала підписання угоди про "відкрите небо" з Україною 08 квітня

Нормандський партнер Єрмака погрожує "початком кінця України" у разі бойових дій на Донбасі  08 квітня