№13, липень 2006

Закарпаття наблизилося до європейської спільноти

Найголовнішим завданням новообраного депутатського корпусу обласної ради, до складу якого входять 90 народних обранців – представників семи політичних сил: Блоку «Наша Україна», Блоку Юлії Тимошенко, Партії регіонів, Народного блоку Литвина, «КМКС» – Партії угорців України, Демократичної партії угорців України, Соціалістичної партії України, є консолідація зусиль для подальшого сталого поступу Закарпаття.

Михайло Кічковський народився 15 квітня 1947 року в селі Верхньому Студеному Міжгірського району. Трудову діяльність розпочав у редакції міжгірської районної газети. Після строкової служби в армії повернувся в редакційний колектив на посаду завідувача відділу. У 1978 році закінчив факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка.
У його трудовій біографії – партійна робота, посади заступника голови колгоспу, редактора районної газети, керівника прес-центру, помічника та радника голів Закарпатської обласної ради й облдержадміністрації, помічника-консультанта народного депутата України. Обирався депутатом Міжгірської та Виноградівської районних рад. У квітні 2006 року обраний головою Закарпатської обласної ради.

Заслужений журналіст України. Захоплення – література й народне мистецтво.

Одружений. У сім'ї – дорослі син, донька, двоє онуків.
Нині триває розробка проекту документа «Основні програмні засади партій і блоків, представлених в обласній раді V скликання». Після всебічного обговорення й ухвалення він повинен стати орієнтиром для виконавчої влади, органів місцевого самоврядування в практичній роботі та прийнятті відповідних управлінських рішень.

Ключові завдання подальшого зростання економіки Закарпаття полягають у тому, щоб на перший план поставити підвищення ефективності внутрішніх чинників зростання, насамперед через механізм тих сфер діяльності, які мають найконкурентніші переваги в області.

Це стосується насамперед галузей, що базуються на власній сировині: деревообробної, харчової промисловості та переробки сільгосппродуктів, виробництва меблів, будівельних матеріалів тощо. Усілякої підтримки заслуговує також розпочата в області робота зі збереження теплоенергоносіїв та розвитку власної енергетики, зокрема й малої гідроелектроенергетики, введення в дію газових родовищ, а також родовищ баритів і бентонітових глин, інших корисних копалин.

Ще одне вагоме завдання економічної політики регіону, яке має стати пріоритетним і для обласної ради, – це раціональне використання головного багатства краю, лісових ресурсів, та отримання економічної вигоди з цього.

Практично в усіх передвиборних програмах блоків і партій особливу увагу приділено розвитку села, тому спільні зусилля депутатів обласної ради і виконавчих органів місцевої влади мають бути спрямовані на розробку й прийняття регіональної програми розвитку сільських територій, де буде передбачено все, аби максимально поліпшити умови життя селян.

Ми активно ініціюватимемо запровадження прямого фінансування з обласного та місцевих бюджетів такої пріоритетної для нашого мальовничого краю галузі, як туризм (зокрема сільський) і рекреація, розширення міжнародного співробітництва в цій сфері.

У галузі соціальної політики обласна рада, в міру зростання її повноважень, особливу увагу приділятиме питанням продуктивної зайнятості населення, створення нових робочих місць, соціального захисту всіх, хто справді цього потребує. Звичайно ж, доведеться переглянути вже наявні обласні програми з різних напрямів соціальної сфери: будівництва житла, охорони здоров'я, освіти, культури й мистецтва, сім'ї, фізичної культури та спорту, щоб створити належні умови для збалансованого розвитку територій, усунути основні регіональні диспропорції.

І ще один важливий аспект. Після розширення Євросоюзу Західний України, насамперед Закарпаття, впритул – Угорщини, Словаччини, Польщі. Тому з огляду на унікальне геополітичне становище області як ніколи актуальним є пожвавлення процесу транскордонного співробітництва, розбудови транспортної інфраструктури, створення привабливого інвестиційного та підприємницького клімату, плідної реалізації низки договорів про тісну партнерську співпрацю із суміжними з Україною державами.

Добрим прикладом цього стало підписання під час традиційного Дня добросусідства «Меморандуму про співпрацю» між Закарпаттям і Кошицьким самоврядним краєм Словаччини.

Твердо переконаний: питання розвитку нашої області, як і сусідніх із нею прикордонних областей, що мають багато спільного, дуже доречно обговорити на рівні урядів чотирьох держав у контексті єдиного Карпатського регіону.

Вважаю, що в підходах до розв'язання цих і багатьох інших питань у депутатів має бути досить чітка й послідовна позиція, а робота обласної ради стати в цілому діловою та ініціативнішою.

Автор: Михайло КІЧКОВСЬКИЙ

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Білий дім визнав, що через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку Сьогодні, 25 квітня

Голова МЗС: Лише військової допомоги США недостатньо для перемоги над Росією Вчора, 24 квітня

Глава Пентагону поговорив з грецьким колегою на тлі публікацій про тиск щодо Patriot для Києва Вчора, 24 квітня

Держдеп США згадав телемарафон у звіті щодо порушень прав людини Вчора, 24 квітня

Рекордна партія зброї з Британії, новини щодо допомоги США, МЗС обмежує "ухилянтів": новини дня Вчора, 24 квітня

Зеленський і Сунак обговорили найбільший військовий пакет від Британії 23 квітня

Знайти в США зброю для України на всю суму допомоги ЗСУ може бути проблемою – посол 23 квітня

Туск: Польща не передасть Patriot Україні, але допоможе іншими засобами 23 квітня

Кулеба пояснив, чому консульства України зупинили надання послуг чоловікам мобілізаційного віку 23 квітня

Зеленський заявив про домовленість щодо ATACMS для України 23 квітня