№12, червень 2006

Заболотного підтримали всі фракції

На першій сесії Вінницької облради 72 депутати з 99 присутніх віддали голоси за обрання головою ради кандидата від Соцпартії Григорія
Заболотного. Його опонент – бютівець Олександр Галаченко набрав 24 голоси. Три депутати не підтримали жодного з двох претендентів.

Віддали перевагу професіоналу

Навіть ті, хто не підтримав його кандидатуру, зізнавалися з трибуни: кращого аграрного менеджера в області годі шукати.

Що стосується 38-річного головного лікаря санаторію «Авангард» О. Галаченка, то він ніколи не працював у владних структурах, жодного разу не обирався депутатом. Проте, наголошували його однопартійці, у Галаченка є бажання працювати. Він усе почне з чистого аркуша. Тим паче що це, зазначив один із промовців, політична посада. А господарського воза тягнутимуть заступники.

Утім, депутати не ризикнули. Хоча під час сесії й аж до оголошення результатів голосування інтрига залишалася. Річ у тім, що фракція БЮТ, яка запропонувала О. Галаченка, – найчисленніша (44 мандати). Для обрання голови треба було заручитися підтримкою 52 обранців. Здавалося б, знайти ще 8 прихильників із 99 присутніх депутатів (загалом у раді їх 100), не становитиме для бютівців особливих труднощів. Насправді сталося інакше. Щоправда, окремі представники цієї фракції прогнозували, що їхня кандидатура, як то кажуть, непрохідна. Надто ж на тлі добре знаного в області опонента. Вони відверто про це казали на зібраннях фракції. Однак більш гідного, хто міг би на рівних змагатися із опонентом, не знайшлося. Можна було змиритися із ситуацією й підтримати кандидатуру людини, яка справді гідна зайняти керівне крісло в обласному «парламенті». Втім, за деякою інформацією, Київ наполягав на своєму: нізащо не здавати позицій!


Мобільний в обмін на бюлетень

Неспроста напередодні сесії голова облдержадміністрації О. Домбровський скликав термінову прес-конференцію, де застеріг представників БЮТ від можливого зриву сесійної роботи. Такий сценарій, за його словами, розроблявся на випадок, коли цій політичній силі не вдасться обрати головою облради свого представника. Керівник області відверто назвав прізвище того, хто стоїть за цим сценарієм. Він застеріг керівника партії «Батьківщина» від можливого демаршу однопартійців у Вінницькій облраді. Навіть назвав, які саме «заготовки» припасли для цього бютівці. Одна з них – дружний вихід із залу «за дзвінком на мобільний із Києва».

Мабуть, щоб «розпорошити» членів фракцій, організатори проведення сесії вперше запровадили в залі алфавітний покажчик. На столах було розставлено аркуші паперу з літерами. Отож місця депутати обирали в тому ряду, де значилася літера, з якої починалося їхнє прізвище. Пізніше попередили можливий варіант фотографування бюлетеня з допомогою мобільного телефону як доказ факту підтримки свого кандидата. Про таку «заготовку» також згадувалося на прес-конференції. Тому, входячи до кімнати для голосування, депутати спершу здавали мобільний, а тоді вже отримували бюлетені.

Результати голосування свідчать: Г. Заболотного підтримали представники всіх фракцій, зокрема й БЮТ. Керівник облорганізації партії «Батьківщина» Олена Вітенко не приховувала розчарування. За її словами, більшість членів фракції вибороли місця в облраді насамперед завдяки високому авторитетові лідера партії – Ю. Тимошенко, а підтримали кандидата іншої політичної сили.

Аналітики прогнозують, що після розколу серед бютівців в облраді може з'явитися ще одна фракція. Її основу становитимуть ті, хто вже на першому зібранні пішов своїм шляхом. Таких приблизно 20 депутатів. Утім, вони ж можуть залишитися позафракційними.

До речі, у виборчому списку БЮТ не залишилося жодного запасного «гравця», не знайдеться заміни навіть для двох депутатів, які водночас обрані народними депутатами України, – згаданої О. Вітенко і директора державного підприємства «Немирівський спиртозавод» Степана Глуся.

Автор: Віктор СКРИПНИК

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата