№10, травень 2006

Олександр ЛУК'ЯНЧЕНКО, міський голова Донецька:

"Не дамо депутатам забути про свої обіцянки перед виборцями"

– Олександре Олексійовичу, міським головою ви обрані вже вдруге, отже, це продовження роботи, що тривала в попередні чотири роки. Які пріоритети ви визначили?

– Щодо спадковості традицій приємно відзначити, що на першій сесії міської ради нового скликання були присутні троє керівників Донецька різних років: Юхим Леонідович Звягільський, Володимир Васильович Рибак і ваш покірний слуга. Це рідкісний випадок, коли старші колеги підтримують свого наступника й допомагають місту.

За підсумками більш як чотирьох десятків зустрічей із виборцями з'явилася картотека невідкладних справ, котрі необхідно внести до вже прийнятого плану соціально-економічного розвитку міста.

Зима засвідчила, що наше комунальне господарство перебуває на межі. Більшу частину коштів від перевиконання дохідної частини бюджету буде спрямовано саме на цю сферу. У нас є три котельні, що потребують реконструкції. Серйозні проблеми були взимку з електропостачанням Калінінського, Кіровського та Куйбишевського районів. Тут ми також коригуємо свої плани.

– Чи вдасться вам знайти спільну мову з депутатським корпусом для розв'язання згаданих проблем?

– До міської ради пройшли представники двох політичних сил – Партії регіонів і "Народної опозиції". До районних рад – двох, трьох, максимум чотирьох партій. Ми намагатимемося консолідувати зусилля всіх. У разі якихось серйозних розбіжностей маємо переважну більшість представників Партії регіонів у радах усіх рівнів. Депутатів міської ради закріпимо за конкретними районами. До кожного з депутатів міської ради будуть прикріплені конкретні депутати ради районної. Система має спрацювати, щоб у виборця не з'явилося відчуття: минули вибори – і політики забули про свої обіцянки. Плануємо щороку проводити міське зібрання депутатів усіх рівнів – від районних до Верховної Ради. На рівні районів такі зібрання відбуватимуться двічі на рік. З одного боку, це дасть змогу контролювати роботу, що здійснює депутатський корпус, з другого – вибрати найболючіші проблеми, на які варто звернути увагу.

– Що, на ваш погляд, може вплинути на виконання намічених планів?

– Непомірне зростання цін на енергоносії та чергове коригування бюджету. Зазвичай таке коригування відбувається за рахунок урізання місцевих бюджетів. Ось ці два чинники можуть вплинути і на стабільність роботи, і на фінансове виконання самих бюджетів. А без такого виконання ми не зможемо забезпечити те, що обіцяли виборцям.

Інтерв'ю взяла Ліна КУЩ.

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Туск назвав дату перестановок в уряді у зв'язку з європейськими виборами Сьогодні, 26 квітня

У Польщі кажуть, що готові допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку Вчора, 25 квітня

Глава МЗС Польщі: Росія бреше про польські плани анексувати частину України Вчора, 25 квітня

Євродепутати просять владу Австрії вплинути на Raiffeisen щодо його бізнесу в Росії Вчора, 25 квітня

Макрон захищає свою позицію про створення "стратегічної двозначності" для Росії Вчора, 25 квітня

Білий дім визнав, що через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку Вчора, 25 квітня

Голова МЗС: Лише військової допомоги США недостатньо для перемоги над Росією 24 квітня

Глава Пентагону поговорив з грецьким колегою на тлі публікацій про тиск щодо Patriot для Києва 24 квітня

Держдеп США згадав телемарафон у звіті щодо порушень прав людини 24 квітня

Рекордна партія зброї з Британії, новини щодо допомоги США, МЗС обмежує "ухилянтів": новини дня 24 квітня