передплата Українською | In English

№10, травень 2006

Конфігурації змінюються в межах симпатій

Поділитися:

На виборах до парламенту і місцевих органів влади тернопільці продемонстрували сталість поглядів.

Загалом вони залишилися прихильниками помаранчевих сил, хоча розчарування пропрезидентськими силами зіграло свою роль і на перше місце вийшов Блок Юлії Тимошенко. На виборах до Верховної Ради в області він набрав 34,49 відсотка голосів. На другому місці – НСНУ, на третьому – Блок Костенка–Плюща. Такий розклад сил зберігся на виборах до обласної й Тернопільської міської рад. У ніч на 1 квітня Тернопільська обласна територіальна виборча комісія оголосила, що до обласної ради ввійшли п'ять політичних сил. Окрім уже названих, по п'ять відсотків голосів мали СПУ і громадянська партія "Пора". Однак з такими результатами були не згідні й окремі переможці, й аутсайдери. На їхню думку, комісія неправильно підрахувала голоси, штучно занизивши тривідсотковий бар'єр. Він визначався без урахування голосів "проти всіх" і бюлетенів, визнаних недійсними. З позовами до суду звернулися бютівці, а через якийсь час – і регіонали. Свої вказівки щодо уточнення методики підрахунку голосів надіслала ЦВК. Зважаючи на всі ці нюанси, Тернопільський міськрайонний суд визнав протокол обласної ТВК недійсним. Голоси довелося перераховувати. 11 квітня обласна комісія винесла нове рішення, внаслідок якого громадянська партія "Пора" залишилася за бортом обласної ради. До неї ввійшли чотири політичні сили: 54 депутати від БЮТ, 48 – від НСНУ, 13 – від Блоку Костенка–Плюща, 5 – від СПУ. Розгоргорнулася боротьба за крісло голови обласної ради. На одній із прес-конференцій голова Тернопільської облдержадміністрації Іван Стойко, який став депутатом від НСНУ, дав зрозуміти, що він також може претендувати на посаду голови облради.

У Тернопільській міській раді спектр політичних сил ширший. До неї ввійшли Блок Юлії Тимошенко (22 місця), "Наша Україна" (17 місць), Блок Костенка–Плюща (11 місць), всеукраїнське об'єднання "Свобода" (4 місця), громадянська партія "Пора" (3 місця), СПУ (3 місця). Однак стосовно складу міської ради ще тривають суди. Так само і щодо міського голови Тернополя.

Що стосується районних рад, то їх склад виявився прогнозованим. У більшості районів бютівці поступилися першим місцем “нашоукраїнцям”. Третю позицію посідають правоцентристи Костенка–Плюща. А ось четверте місце за кількістю мандатів у районних радах у народників Литвина. Далі йдуть соціалісти, представники блоку "Наша батьківщина – Тернопільщина", партій "Пора", "Відродження". Матимуть своїх представників у районних радах НДП, Українська консервативна партія, Демократична партія України, зелені і регіонали. Серед міських, селищних голів переважають представники "Нашої України" і БЮТ, хоч є й висуванці інших політичних сил, безпартійні. Виборці керувалися більше особистістю претендента, його конкретними справами, ніж партійною приналежністю.

Автор: Любов ЛЕВИЦЬКА

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Рада не встигне прийняти закон про 600 тисяч повнолітнім до кінця року – Стефанчук Сьогодні, 07 грудня

ЄС продовжить економічні санкції проти РФ, нових обмежень поки не буде - ЗМІ Сьогодні, 07 грудня

Як повнолітні українці отримають 600 тисяч: деталі "економічного паспорту"  Сьогодні, 07 грудня

За останні 11 років вчасно закон про бюджет приймався лише один раз 05 грудня

У Білорусі заявили про порушення кордону українським вертольотом, ДПСУ спростовує 04 грудня

Держпідприємства мають сплатити майже 50 мільярдів дивідендів у 2022 році 04 грудня

"Подвійне" громадянство: пояснюємо, що саме запропонував Зеленський 04 грудня

Торги земельними ділянками - коли стартують і як будуть проходити 03 грудня

Укренерго отримає чотирьох членів наглядової ради 03 грудня

"Тисяча Зеленського": Кабмін очікує, що програмою цього року скористаються 8 мільйонів українців 03 грудня