№10, травень 2006

Михайло ДОБКІН: "Я працюю без вихідних і до пізньої ночі. І така робота мені дедалі більше подобається"

Новий міський голова Харкова, мабуть, наймолодший серед колег, що стоять на чолі українських міст-мільйонників. Михайлові ДОБКІНУ лише 36 років. Одружений, виховує сина й дочку. Закінчив Національний університет внутрішніх справ. Нині – студент Національного економічного університету. Викладачі до іменитого заочника претензій не мають: старанний, вимогливий до себе.

Багато хто гадав, що енергійний, з бійцівським характером представник Партії регіонів ввійде до будинку мерії хвацько й голосно. Але він переміг інтелігентно: красиво і, здається, навіть якось надто чемно. Своєму головному суперникові Володимирові Шумілкіну вручив першу власноруч підписану грамоту за плідну роботу на благо міста. Багатьох здібних працівників колишнього складу міськвиконкому не тільки не став звільняти, а, навпаки, попросив залишитися на роботі. Щоправда, на першій же апаратній нараді твердо заявив, що відтепер у місті нема удільних князів – є звичайні чиновники, що зобов'язані працювати на користь харків'ян.

Новий мер і його команда вже майже місяць працюють без вихідних і до пізньої ночі. Така робота, каже міський голова, йому дедалі більше подобається. Схоже, він щиро хоче багато що в місті змінити на краще.


– Ви обіцяли скасувати підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги...

– Обіцянку вже виконано. Проблем у житлово-комунальному господарстві дуже багато, але простим підвищенням тарифів їх не вирішити. Спочатку треба провести серйозну реструктуризацію, інвентаризацію, а потім реформу ЖКГ. Я відвів собі на це щонайбільше рік. За цей час ми маємо цілковито змінити правила гри на ринку ЖКГ, запропонувати харків'янам абсолютно нову формулу надання послуг, обслуговування житла і прибудинкової території. І тільки тоді диференційовано підніматимемо квартирну плату. Тобто квартплата за проживання в елітних, упоряджених, невпоряджених, аварійних, ветхих будинках і комунальних квартирах буде різна.

– Чи є у вас програма розвитку міста на найближчі п'ять років?

– Соціально-економічний план розвитку Харкова на 5 років – частина моєї виборчої кампанії. Якщо говорити про сферу освіти, то сьогодні наші вчителі стоять із простягнутою рукою і просять гроші на ремонт дахів, підлог або на закупівлю підручників. Ми не маємо права миритися із ситуацією, що склалася в харківських лікарнях, адже людям доводиться платити геть за все: за аналізи, ліки, уколи чи перев'язку. А звідки брати гроші? У програмі розвитку міста ми плануємо перейти від обслуговування і фінансування ліжко-місця до фінансування безпосередньо хворого. Бо сьогодні відомі випадки, коли головлікарі на 40% завищували кількість хворих, які проходять через ліжко-місця і на яких розподіляється фінансування. Не тому, що хотіли вкрасти гроші, а щоб повністю одержати бюджет, розподілений раніше, і за ці кошти розв'язати інші проблеми закладу. Ми хочемо змінити цю систему. Тому всі повноваження, пов'язані з охороною здоров'я та освітою, заберемо в місто. Зберемо команду антикризових менеджерів і визначимо умови роботи: перша – заощадження коштів, друга – ефективне управління, третя – ліквідація всіх відділів і управлінь, що дублюють функції одне одного.

– Чим відрізнятиметься ваша політика від попередньої?

– Колишня міська влада обрала таку тактику: у мера було вісім заступників – таких собі маленьких князьків, кожний мав свій юридичний відділ, а деякі – відділи економічних зв'язків. Але найголовніше – райони та місто мали власні плани соціально-економічного розвитку, що аж ніяк не збігалися. Ми збираємося керувати зовсім по-іншому: зістикуємо плани міста й районів, ліквідуємо відділи, що дублюють функції один одного. Створимо механізм, де кожен гвинтик і коліщатко крутитимуться в заданому напрямку.

Автор: Микола КОСИЙ

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата