передплата Українською | In English

№7, квітень 2006

"МАМА-86""МАМА-86"

Поділитися:

1990 року в Києві три подруги-мами, чиї діти народилися відповідно у 1986, 1987 та 1989 роках, створили ініціативну групу під назвою "МАМА-86". Що з того вийшло, розповідає президент Всеукраїнської екологічної громадської організації (ВЕГО) "МАМА-86" Ганна ГОЛУБОВСЬКА-ОНІСІМОВА.

З 1997 року в 10 містах України в офісах ВЕГО "МАМА-86" діють “гарячі лінії” під назвою "Екотелефон":

Київ – (044) 279-55-14

Одеса – (048) 715-50-55

Полтава – (0532) 2-26-40

Харків (057) 720-42-60

Севастополь (0692) 55-65-51

Феодосія (06562) 2-37-16

Артемівськ (06274) 3-00-68

Ніжин (04631) 3-15-28

Татарбунари (04844) 3-10-66

Яремча (03434) 2-20-01.

Набравши потрібний вам номер, можна отримати вичерпні відповіді про стан води, їжі, житла, шкідливий вплив забрудненого довкілля тощо.

Детальнішу інформацію про діяльність громадської організації "МАМА-86" дивіться на сайті: www.mama-86.org.ua.
– На час створення нашої організації то був своєрідний новаторський крок. Бо сталося все без жодної підтримки високих державних посадовців чи радянських офіційних громадських об'єднань. Зважте, "МАМА-86" з'явилася у 1991 році, за два місяці до прийняття Верховною Радою Акта проголошення незалежності України. А перший вітчизняний закон про об'єднання громадян з'явився лише через рік.

Створюючи нашу організацію, ми вважали за необхідне захистити щонайперше екологічні права власних дітей, надавали допомогу одна одній. Самодопомога – це передусім достовірна інформація про вплив наслідків Чорнобильської аварії на здоров'я дітей. Ми стали вимагати визнати дітей-киян постраждалими. Водночас пропагували конкретні способи захисту дитячого організму від постійного шкідливого впливу малих доз радіації.

За майже 16 років існування громадська ініціатива трансформувалася у Всеукраїнську екологічну громадську організацію "МАМА-86", яка нині має місцеві та регіональні осередки в 17 областях держави. Найактивніші з них діють у Києві, Одесі, Полтаві, Харкові, Севастополі, Тернополі, Ніжині, Феодосії, Артемівську, Татарбунарах, Яремчі.

Упродовж багатьох років "МАМА-86" підтримує партнерство з провідними міжнародними громадськими організаціями, є членом мережі "Жінки Європи за спільне майбутнє" (Women in Europe for Common Future, Нідерланди), Північного альянсу за сталий розвиток (Northern Alliance for Sustainability), Всеєвропейської коаліції громадських екологічних організацій (Pan-European Coalition of Environmental Citizens Organizations), Міжнародної мережі неурядових організацій з ліквідації стійких органічних забруднювачів СОЗ (Тhe International POPs Elimination Network, IPEN).

Метою діяльності ВЕГО "МАМА-86" є створення соціально-екологічних умов для переходу України до сталого, тобто екологічно збалансованого, розвитку. До організації входять переважно жінки – громадські лідери та експерти в різних галузях: екологи, хіміки, економісти, архітектори, вчителі, лікарі, інженери.

Запропоновані нами пілотні проекти технічних рішень поліпшують якість життя людей і слугують громадам і окремим особам за приклад того, як можна розв'язати важливі проблеми сталим способом, тобто зменшити шкоду для довкілля і здоров'я економічно вигідним шляхом. Приклади? Будь ласка, це – реконструкція мереж водопостачання, опалення та каналізації інфекційної лікарні в Севастополі, допомога мешканцям мікрорайону Лузанівський (Одеса) ліквідувати багаторічне підтоплення помешкань унаслідок аварійного стану системи каналізації, убезпечення життя та здоров'я немовлят Полтавщини від дії нітратів. ВЕГО "МАМА-86" причетна й до прийняття рішень, якими зупинено захоронення ядерних відходів у сольових шахтах Артемівська, забезпечено постачання мешканцям Ніжина, Феодосії і Татарбунарів чистої питної води.

ВЕГО "МАМА-86" постійно проводить дослідження політики і законодавства щодо довкілля та розвитку. До них уже нинішнього року додалася ґрунтовна доповідь "Дослідження політики та законодавства в галузі управління хімічними речовинами в Україні".

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Останні новини

Анонс: 3 серпня відбудеться експертна дискусія на тему "Реформа корпоративного управління 2.0: криза чи нова сторінка" Сьогодні, 02 серпня

Шмигаль: на сьогодні є вже понад 25 інвесторів, які хочуть скористатися законом про "інвест-нянь" 31 липня

Новини 30 липня: у Міністерстві назвали ціну гектару землі, тимчасове керівництво на УЗ 30 липня

В Україні вперше затвердили стратегію зовнішньої політики 30 липня

Газпром маніпуляціями на євроринку міг у липні збільшити дохід на 1,5 мільярда євро – ЗМІ 30 липня

Три балканські держави скасують прикордонний контроль з 2023 року  30 липня

Зеленський призначив главу місії України при НАТО 30 липня

Зеленський призначив послів в Австрії і Туреччині 30 липня

У США підтримали виділення Україні 480 мільйонів доларів допомоги 30 липня

Туреччина надала українським перевізникам 6000 додаткових дозволів 29 липня