№7, квітень 2009
Вони прославили Україну
Українці зробили величезний внесок у розвиток світової авіації та космонавтики. Нині наша країна належить до авторитетних авіакосмічних держав.
Саме в Україні тривалий час працював творець першого у світі літака О. Можайський. Київський інженер Ф. Гешвенд іще в 1886 році спроектував перший в історії людства реактивний літак. 23 травня 1910 року літак К-1 київського конструктора О. Кудашева здійснив перший у Росії повноцінний політ. Із Києва «вилетів» у велику авіацію уславлений авіаконструктор І. Сікорський. Тут будували перші у вітчизняній історії літаки брати Касьяненки – Євген, Іван і Андрій, а також Ф. Терещенко.
Предки теоретика ракетоплавання К. Ціолковського – вихідці з Волині, родичі гетьмана Северина Наливайка, чим учений дуже пишався. Полтавець О. Шаргей (Ю. Кондратюк) у 1917 році, випереджаючи час на десятиліття, запропонував спосіб досягнення поверхні небесних тіл за допомогою відокремлюваного від космічного корабля посадково-злітного модуля. З легкої руки видатного українця – авіаконструктора С. Корольова 12 квітня 1961 року відбувся перший у світі політ у космос Ю. Гагаріна.
19 листопада 1997 року стартував американський космічний корабель «Колумбія», у складі екіпажу якого був 46-річний Л. Каденюк – перший космонавт незалежної України. Цікаво, що під час перебування на орбіті в «Колумбії» звучали українські пісні. Члени екіпажу навіть почали вивчати українську мову, так їм сподобався спів.
(За матеріалами Укрінформу).
Архів журналу Віче
|
№5 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Прем’єр Канади про масовану російську атаку: не змінює програшу Росії у війні
Зеленський: присутність України в ЄС має бути повноправною
Польща заборонить в’їзд українському блогеру на 5 років за приїзд на авто до Морського Ока
ЗМІ: Зеленський вважає ідею щодо "асоційованого членства" несправедливою
Зеленський обговорив мирні зусилля з лідерами Німеччини, Британії та Франції
Генсек НАТО заявив про нові обіцянки допомоги Україні від союзників
Глава МЗС Естонії: Росія навмисно направляє українські дрони в повітряний простір НАТО
Сибіга: переговори про вступ України в ЄС за всіма кластерами мають відкрити у червні
До України їде Світлана Тихановська, яку МЗС називає представницею Білорусі
МЗС про ідею "асоційованого членства": не можна підміняти справжню мету України