№9, травень 2005

Тріумф

Тріумфальна перемога українських митців на Х Міжнародному конкурсі балету, що відбувся у Москві, засвідчила: такого блискучого успіху здатен досягти лише колектив світового рівня. Саме таким і є Національний театр опери та балету України. Протягом десяти днів майстри класичного танцю демонстрували чудове володіння технікою, артистизм і притаманний лише майстрові стиль.

Вісім здобутих у творчому змаганні найвищих нагород є беззаперечним визнанням таланту артистів мистецької школи українського балету. Золоті медалі вручили Віктору ІЩУКУ та Ярославу САЛЕНКУ, срібні нагороди – Наталії ДОМРАЧЕВІЙ та Івану КОЗЛОВУ, бронзову – Наталії МАЦАК і диплом конкурсу – Катерині АЛАЄВІЙ.

А пальму першості здобув Денис МАТВІЄНКО. Міжнародне журі визнало його найкращим танцівником світу й удостоїло найвищої нагороди – Гран-прі конкурсу. Разом із дружиною Анастасією МАТВІЄНКО (їй присуджено золоту медаль) вони виконали легендарне па-де-де з "Корсара".

Ще навчаючись у Київському хореографічному училищі, Денис почав танцювати на сцені Національного театру опери та балету імені Т. Г. Шевченка головні партії. Серед них Зигфрід, Дезире, Принц ("Лебедине озеро", "Спляча красуня", "Лускунчик" П. Чайковського), Базіль ("Дон Кіхот" Л. Мінкуса), Альберт ("Жизель" А. Адана), Ескамільйо ("Кармен-сюїта" Ж. Бізе–Р. Щедріна) та інші.

Нині його ім'я добре відоме шанувальникам класичного танцю далеко за межами України. Адже Денис Матвієнко неодноразово ставав переможцем на міжнародних конкурсах. Блискучу манеру виконання, яскраву характерність визнали ще 1996 року на ІІ Міжнародному конкурсі артистів балету імені Сержа Лифаря (ІІ премія), а на Міжнародному конкурсі в Люксембурзі в 1997-му він став володарем Гран-прі та золотої медалі. Через рік знову здобув перемогу – Гран-прі на ІІІ Міжнародному конкурсі імені Р. Нурієва.

Молодий танцівник у складі балетної трупи Національного театру опери та балету гастролював у Німеччині, Австрії, Швейцарії, Італії. Президент Міжнародного меморіального фонду пам'яті Анни Павлової і Вацлава Ніжинського Мінорі Очі запросив його на виступи до Японії.

Як же досягає танцюрист такого успіху? На це запитання завжди відповідає усміхнено-стримано:

– Розвиваю все необхідне. Технічну майстерність, артистичну, партнерські якості і своє "я".

Після повернення з Москви артистів балету привітав Голова Верховної Ради Володимир Литвин.

– Ваша блискуча перемога дає можливість продемонструвати усьому світові мистецькі традиції й сучасні творчі здобутки талановитого народу України, – зазначив він. – Нехай і надалі ваше життя в мистецтві уславлює нашу державу, дарує радість усім шанувальникам і вдячним глядачам як в Україні, так і за її межами.

Автор: Оксана ГРЕЧАНЮК

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Дуда: Інциденти з ракетами РФ у повітряному просторі НАТО загрожують ширшою війною Сьогодні, 26 квітня

У Польщі хочуть змінити правила прихистку для українців із простроченими документами Сьогодні, 26 квітня

Зеленський назвав "Рамштайну" життєво важливі пріоритети для успіху України Сьогодні, 26 квітня

В ЄС погрожують ухилянтам, очікування від допомоги США, "атака" дронів на Білорусь: новини дня Сьогодні, 26 квітня

Туск назвав дату перестановок в уряді у зв'язку з європейськими виборами Сьогодні, 26 квітня

У Польщі кажуть, що готові допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку Вчора, 25 квітня

Глава МЗС Польщі: Росія бреше про польські плани анексувати частину України Вчора, 25 квітня

Євродепутати просять владу Австрії вплинути на Raiffeisen щодо його бізнесу в Росії Вчора, 25 квітня

Макрон захищає свою позицію про створення "стратегічної двозначності" для Росії Вчора, 25 квітня

Білий дім визнав, що через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку Вчора, 25 квітня