№13, липень 2006

Парламентський сигнал

Приймайте і міркуйте

Розпорядженням Голови парламенту Дирекцію телепрограм Верховної Ради України створено 24 листопада 1998 року. Перша програма парламентського телебачення вийшла в ефір на Першому Національному каналі 23 березня 1999 року. Це був «Щоденник сесії Верховної Ради України». 27 березня в ефірі побачили першу тижневу інформаційно-аналітичну програму «Парламентський вісник». З березня по травень 1999 року «Щоденники сесії» виходили на Першому Національному, а «Парламентський вісник» – на УТ-2. З червня 1999 року керівництво НТКУ не розміщувало програми на загальнонаціональних каналах. Тому Дирекція підписала угоди з телекомпанією «НАРТ», де почали виходили «Щоденники сесії», та з ТРК «Київ», де розміщувались «Парламентські вісники». Крім цього, прямі трансляції пленарних засідань передаються «Радіо-рокс-Україна».

З 5 вересня 2000 року «Щоденники сесії ВР України» знову виходять в ефір на Першому Національному.
– Завдяки телесупутнику «Sirius-2», через який поширюється Парламентський телеканал «РАДА», зона його впевненого прийому пролягає від Ісландії до Уралу, від Норвегії до Кавказу, Близького Сходу та Північної Африки. У цьому ми змогли переконатися завдяки телефонним дзвінкам, факсам та листам від наших глядачів за кордоном, – розповідає директор Дирекції телерадіопрограм Верховної Ради України Микола Орловський (на знімку). – Відбувається також трансляція в кабельній мережі Києва за допомогою загальнодоступного пакета оператора «Воля-Кабель». Нині завдяки прямим трансляціям із сесійної зали глядачі канала мають можливість спостерігати за процесом законотворення в реальному часі без цензури і скорочень. Аудиторія сягає 19 мільйонів глядачів.





Підсумок сесійного дня з відповідним коментарем представників різних політичних фракцій і груп дає інформаційна програма «Щоденник сесії Верховної Ради України». Головною програмою є «Парламент», яка виходить у прямому ефірі щосуботи на Першому Національному з телестудії Верховної Ради. Відеозвіти, нариси, журналістські дослідження доносять парламентські вісті.





Технічне оновлення каналу дасть змогу вести мовлення як у сесійний, так і несесійний періоди 14 годин на добу.





Парламентський телеканал є першим та унікальним депутатським телебаченням у країнах СНД і входить до десятки парламентських каналів світу, які мають мережу мовлення.

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата