Сб, 11 січня 2020

Журналіст: Сучасні патріоти України не усвідомлюючи копають їй могилу. ВІДЕО

Українцям потрібно більше подорожувати по своїй країні аби не втратити найосновніше.

Українцям потрібно більше подорожувати по своїй країні аби не втратити найосновніше. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новини України – From-UA заявив громадський діяч, журналіст Олесь Доній.

На думку нашого співрозмовника, на українське суспільство колосально впливає російське об’єктивне.

«Українці дуже мало подорожують країною. Тому однією із 25 сходинок до суспільного щастя є саме подорожування Україною. Цей пункт стоїть на рівні з питанням вивчення української мови, з економічними питаннями, з самоусвідомленням. Ми повинні знати один одного більше», - зазначає громадський діяч.

На думку журналіста, якщо людина буде подорожувати, скажімо від Ужгорода до Слов'янська, то вона побачить, що українці насправді - дуже різноманітний народ. Ця різноманітність в першу чергу проявляється в спілкуванні різними мовами, меншою мірою це мови національних меншин: румунська, угорська, польська, болгарська; але більша частина людей розмовляє українською і російською.

Що примітно – в деяких регіонах привілейовує українська, а в деяких російська мова і це залежить інколи від того, де саме проживає людина – в селі, чи в місті.

«Протиріччя місто-село є в кожній державі, але перебування України більший час в російській імперії, а потім в СРСР, протиріччя між містом і селом переходило у протиріччя між україномовним селом і російськомовним містом. Сьогодні різко стоїть питання, як виправити цей дисбаланс, аби люди не відчували внутрішнього дискомфорту», - підкреслює Олесь Доній.

Тому наш співрозмовник став прихильником того, щоб українську мову нести з відкритим серцем. І сьогодні, впевнений він, як ніколи актуальний безкоштовний курс української мови «Навчи друга розмовляти українською».

«Тобто, людина, яка на цей час не спілкується українською мовою, але має бажання навчитися – вже є нашим другом і саме цій людині треба протягувати руку дружби – це є філософія любові і вона дуже відрізняється від тієї, яку пропагують сьогодні наші патріоти, виявляючи любов до української мови і зневагу до тих, хто нею не спілкується», - додає журналіст.

«Така позиція є глухим кутом і саме вона може просто зацементувати той розподіл мовних груп, який ми маємо на сьогодні», - резюмував наш співрозмовник Олесь Доній.

from-ua.com

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Голова МЗС: Лише військової допомоги США недостатньо для перемоги над Росією Вчора, 24 квітня

Глава Пентагону поговорив з грецьким колегою на тлі публікацій про тиск щодо Patriot для Києва Вчора, 24 квітня

Держдеп США згадав телемарафон у звіті щодо порушень прав людини Вчора, 24 квітня

Рекордна партія зброї з Британії, новини щодо допомоги США, МЗС обмежує "ухилянтів": новини дня Вчора, 24 квітня

Зеленський і Сунак обговорили найбільший військовий пакет від Британії 23 квітня

Знайти в США зброю для України на всю суму допомоги ЗСУ може бути проблемою – посол 23 квітня

Туск: Польща не передасть Patriot Україні, але допоможе іншими засобами 23 квітня

Кулеба пояснив, чому консульства України зупинили надання послуг чоловікам мобілізаційного віку 23 квітня

Зеленський заявив про домовленість щодо ATACMS для України 23 квітня

Тонкощі використання клейових сумішей для армування плит пінополістиролу 23 квітня