передплата Українською | In English

30 травня

Александр Мороз: Олександр Мороз. Українцям потрібно навчитись вітатися, а не дивитися через приціл автомату

Поділитися:

Між Україною і Росією поховані цілі світи

Президент Росії Володимир Путін відмовився від зустрічі із президентом України Володимиром Зеленським. Можна тільки здогадуватися чому… Однак уже лунали деякі висловлювання Зеленського з приводу того, що у нас один спільний інтерес — кордон — і саме це у новообраного українського президента вузьке тлумачення ситуації відносин між Україною і РФ на сьогодні. Виходячи з потреби налагодити відносини між державами і народами і припинити бойню за участю і російських військових, і Росії як агресора, чи вірніше агресивну російську владу — не можна заперечувати цих слів. Більше того, кожна військова сутичка і військовий конфлікт закінчується примиренням, знаходженням компромісних варіантів. Виходячи з цього, треба було б і російській стороні, і нашій шукати точки спільних інтересів.

Зеленський сказав, що у нас спільний тільки кордон, це так, але цього кордону 2300 км, і якщо ми будемо весь час показувати або тільки звинувачувати один одного, не шукаючи спільного, не шукаючи компромісу, то не буде добра.

Крім того, ціна навіть принципової позиції дуже дорога — 13 тисяч жертв, які тільки враховані. Вони, поза всяким сумнівом, є і з російської сторони теж. Я вже не кажу про кладовище біля Дніпропетровська, вони є і на тій стороні в Росії, які невідомо як поховані. Але ж це люди, це цілі світи!

Тому шукати треба взаємини. І вихід треба з цієї ситуації, зокрема щодо Донбасу, шукати за межами цього конфлікту. Потрібно пропонувати послідовність, порядок і як це все робити, в тому числі як налаштовувати людей і з одного, і з іншого боку до співпраці, маючи на увазі в цьому відношенні корисному, і пропозиції щодо, скажімо так, трудової міграції наших і з цього, і з іншого боку розмежування, щоб люди попрацювали в нормальних умовах у Європі пару років і навчились один до одного здороватися, а не дивитися через приціл автомату.

Гадаю, що тут є дуже багато речей, які повинні бути предметно обговорені, і Гаранту вдаватися до якихось категоричних висловлювань і узагальнення, за якими приховуються, можливо, якісь не українські інтереси, не варто. Було б корисним, якби щонайскоріше вирішилось питання про нормального міністра закордонних справ, про нормальні служби з нормальних людей, які розуміють головне завдання — припинити сьогодні кровопролиття.

От саме цим всім і повинен керуватися Зеленський.

from-ua.com

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №15/2016 №15
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Проти судді, яка зупинила ліцензію SkyUp, відкрили справу Сьогодні, 20 липня

Зеленський запропонував використовувати новітні технології при будівництві доріг Вчора, 19 липня

Прем'єр Косова подав у відставку: його викликав суд в Гаазі Вчора, 19 липня

"Держава в смартфоні": Зеленський закликав українців пройти опитування Вчора, 19 липня

Яка українська горілка увійшла в ТОП-3 серед визнаних світових лідерів Вчора, 19 липня

Мороз про нинішні вибори: Громадянам пропонують обирати серед партій, яких не існує Вчора, 19 липня

Скорик: Сподіваюся, що нова Рада буде кращою, ніж нинішнє «політичне сміття» Вчора, 19 липня

Макрон поговорив з Путіним про "нормандський формат" 18 липня

Європарламент вимагає у Росії звільнити моряків та інших українських політв'язнів 18 липня

Яка українська горілка увійшла в ТОП-3 серед визнаних світових лідерів 18 липня