Пн, 25 березня 2019

3 з 4 топ-кандидатів у президенти обіцяють зберегти Мінські угоди, але з нюансами

3 з 4 головних кандидатів у президенти, які називають себе проєвропейськими, обіцяють у разі обрання на посаду зберегти Мінські угоди, але з нюансами.


Фото: www.eurointegration.com.ua

3 з 4 головних кандидатів у президенти, які називають себе проєвропейськими, обіцяють у разі обрання на посаду зберегти Мінські угоди, але з нюансами.

Про це йдеться у відповідях штабів Володимира Зеленського, Петра Порошенка, Юлії Тимошенко та Анатолія Гриценка на запитання "Європейської правди", що викладені у статті.

За твердженням штабів, всі відповіді затверджували особисто кандидати у президенти.

[L]

Чинний президент Петро Порошенко виступає за збереження Мінських угод.

"Мінські домовленості є основою процесу мирного врегулювання на Донбасі, це гарантія збереження санкцій проти Росії та запорука відновлення територіальної цілісності та суверенітету України", - зазначили у штабі Порошенка.

У Порошенка нагадали також, що Росія "фактично зірвала" виконання Мінська, провівши на Донбасі фейкові вибори.

[L]

Аналогічну позицію висловив Володимир Зеленський: "(Мінські угоди) закладені в логіку дипломатичних дій як України, так і наших партнерів - зокрема, санкційної політики. Тому відмовлятися від них не можна".

У команді Зеленського також припускають можливість зміни Нормандського формату, якщо на це буде згода всіх сторін. "Треба говорити або про його розширення, або про створення додаткового - ширшого, за участі США, Великої Британії та, можливо, спеціального представника ЄС по Україні - на кшталт пана Курта Волкера. Досить дивно, що на п'ятому році війни такого представника ЄС не має, хоча війна йде на східному кордоні саме Європи", - йдеться у поясненнях.

[L]

Не планує відмовлятися від Мінських угод і Гриценко: "Зараз їх скасування не зіграє для України позитиву. Україна має запропонувати мирний план у розвиток Мінських угод", - заявили у штабі Анатолія Гриценка.

Відмінна позиція у Юлії Тимошенко, яка обіцяє замінити "Мінськ" новим форматом. "Ця ініціатива не вб’є "Мінськ", але буде надбудована на "Мінську". Але Україна має вийти з вузької парадигми двосторонньої війни до того, що зачіпатиме життєві інтереси ширшого кола країн", - заявили у штабі кандидатки.

У Тимошенко вважають, що "збереження Мінських угод на руку Росії. "Якщо ми залишаємося у нинішньому форматі, то втрачаємо час, а час працює проти України", - пояснили у штабі Тимошенко.

Зауважимо, також у всіх чотирьох штабах кандидатів у президенти виключили можливість переговорів із бойовиками, "лідерами Л/ДНР".

Детальніше читайте у статті "Європейської правди": "Від ЄС до ядерної зброї: зовнішня політика Зеленського, Порошенка, Тимошенко і Гриценка".

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Білий дім визнав, що через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку Сьогодні, 25 квітня

Голова МЗС: Лише військової допомоги США недостатньо для перемоги над Росією Вчора, 24 квітня

Глава Пентагону поговорив з грецьким колегою на тлі публікацій про тиск щодо Patriot для Києва Вчора, 24 квітня

Держдеп США згадав телемарафон у звіті щодо порушень прав людини Вчора, 24 квітня

Рекордна партія зброї з Британії, новини щодо допомоги США, МЗС обмежує "ухилянтів": новини дня Вчора, 24 квітня

Зеленський і Сунак обговорили найбільший військовий пакет від Британії 23 квітня

Знайти в США зброю для України на всю суму допомоги ЗСУ може бути проблемою – посол 23 квітня

Туск: Польща не передасть Patriot Україні, але допоможе іншими засобами 23 квітня

Кулеба пояснив, чому консульства України зупинили надання послуг чоловікам мобілізаційного віку 23 квітня

Зеленський заявив про домовленість щодо ATACMS для України 23 квітня