передплата Українською | In English

25 березня

3 з 4 топ-кандидатів у президенти обіцяють зберегти Мінські угоди, але з нюансами

Поділитися:

3 з 4 головних кандидатів у президенти, які називають себе проєвропейськими, обіцяють у разі обрання на посаду зберегти Мінські угоди, але з нюансами.


Фото: www.eurointegration.com.ua

3 з 4 головних кандидатів у президенти, які називають себе проєвропейськими, обіцяють у разі обрання на посаду зберегти Мінські угоди, але з нюансами.

Про це йдеться у відповідях штабів Володимира Зеленського, Петра Порошенка, Юлії Тимошенко та Анатолія Гриценка на запитання "Європейської правди", що викладені у статті.

За твердженням штабів, всі відповіді затверджували особисто кандидати у президенти.

[L]

Чинний президент Петро Порошенко виступає за збереження Мінських угод.

"Мінські домовленості є основою процесу мирного врегулювання на Донбасі, це гарантія збереження санкцій проти Росії та запорука відновлення територіальної цілісності та суверенітету України", - зазначили у штабі Порошенка.

У Порошенка нагадали також, що Росія "фактично зірвала" виконання Мінська, провівши на Донбасі фейкові вибори.

[L]

Аналогічну позицію висловив Володимир Зеленський: "(Мінські угоди) закладені в логіку дипломатичних дій як України, так і наших партнерів - зокрема, санкційної політики. Тому відмовлятися від них не можна".

У команді Зеленського також припускають можливість зміни Нормандського формату, якщо на це буде згода всіх сторін. "Треба говорити або про його розширення, або про створення додаткового - ширшого, за участі США, Великої Британії та, можливо, спеціального представника ЄС по Україні - на кшталт пана Курта Волкера. Досить дивно, що на п'ятому році війни такого представника ЄС не має, хоча війна йде на східному кордоні саме Європи", - йдеться у поясненнях.

[L]

Не планує відмовлятися від Мінських угод і Гриценко: "Зараз їх скасування не зіграє для України позитиву. Україна має запропонувати мирний план у розвиток Мінських угод", - заявили у штабі Анатолія Гриценка.

Відмінна позиція у Юлії Тимошенко, яка обіцяє замінити "Мінськ" новим форматом. "Ця ініціатива не вб’є "Мінськ", але буде надбудована на "Мінську". Але Україна має вийти з вузької парадигми двосторонньої війни до того, що зачіпатиме життєві інтереси ширшого кола країн", - заявили у штабі кандидатки.

У Тимошенко вважають, що "збереження Мінських угод на руку Росії. "Якщо ми залишаємося у нинішньому форматі, то втрачаємо час, а час працює проти України", - пояснили у штабі Тимошенко.

Зауважимо, також у всіх чотирьох штабах кандидатів у президенти виключили можливість переговорів із бойовиками, "лідерами Л/ДНР".

Детальніше читайте у статті "Європейської правди": "Від ЄС до ядерної зброї: зовнішня політика Зеленського, Порошенка, Тимошенко і Гриценка".

www.eurointegration.com.ua

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №15/2016 №15
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата