передплата Українською | In English

19 жовтня

Як підібрати насос для водопостачання будинку

Поділитися:

Розгядяємо що потрібне для організації домашнього водопроводу або системи поливу

Компанія "Далгакіран" (ТМ «Мир-насосов») є офіційним дилером насосної продукції всесвітньо відомих брендів Packo (Бельгія) і Salvatore Robuschi (Італія) - одних з лідерів в даній області.

Варто зазначити, що для організації домашнього водопроводу із зовнішнім перекачуючим пристроєм доцільніше використовувати комплексну насосну станцію, до складу якої входять всі необхідні елементи. В цьому випадку не доведеться купувати і встановлювати їх окремо, що може вийти значно простішим і вигіднішим. Але якщо ви все ж вирішили купувати поверхневий насос або він вже у вас є, то його важливо правильно підключити і ввести в експлуатацію. Про те, як це робиться – читайте далі.

Підбираючи зовнішній насос для постачання води до котеджу або дачі, необхідно орієнтуватися на обсяг споживання води, кількість точок забору, а також на необхідний тиск у мережі водопостачання. Для досягнення максимальної точності розрахунків водопровідної системи будинку, їх проведення варто довіряти фахівцям, які знаються на всіх тонкощі даної сфери. Для спрощеного розрахунку можна використовувати такі величини:

- Будинок, в якому проживає середньостатистична сім'я, споживає близько 3 кубометрів води;

- Присадибна ділянка потребує для поливу близько 1 кубометра води на годину;

Варто врахувати, що в літній сезон споживання рідини істотно збільшується - в спекотні дні буде витрачатися на 40-50% більше води, ніж зазвичай.

sistemy-poliva

Для облаштування індивідуального водопостачання, крім самого насоса, знадобляться такі комплектуючі:

- Підвідний і відвідний воду шланг;

- Комплектуючі штуцер;

- Зворотний клапан з фільтром сітчастого типу;

- Гідроакумулятор ємністю від 30 літрів;

- Гнучкий шланг для з'єднання насоса і гідроакумулятора;

- П’ятививідний адаптер для організації другого виходу;

- Манометр для вимірювання тиску в системі;

- Реле тиску, що під'єднується до п’ятививідного адаптера, за допомогою якого регулюються значення мінімального і максимального тиску, при яких насос буде вмикатися та вимикатися.

Окрім згаданих критеріїв, потрібно врахувати нюанси підтримки оптимального і постійного тиску у водопровідній системі.

Якщо встановлене значення тиску дорівнює 3,5 атм, то максимальний тиск у водопровідній системі повинен бути більшим ніж сумарний тиск по горизонталі і вертикалі прямому трубопроводі - відстань до води плюс 45-50 м. При цьому, відстані в 10 м по вертикалі або 100 м по горизонталі прирівнюються до тиску в 1 атм.

Закінчуючи тему вибору поверхневого насоса, згадаємо про ще один важливий нюанс. Він стосується тих домоволодінь, в електромережах яких часто буває низька напруга. У таких випадках фахівці рекомендують обирати більш потужні насоси - в іншому випадку, в моменти падіння напруги в мережі, продуктивність апарату буде нижче необхідної.

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №15/2016 №15
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата