Пн, 17 вересня 2018

Щоби припинити договір про дружбу з РФ, буде потрібне рішення парламенту – МЗС

Для припинення "великого договору" про дружбу з Російською Федерацією недостатньо надіслати повідомлення про це в Москву – надати згоду має також Верховна рада.

Для припинення "великого договору" про дружбу з Російською Федерацією недостатньо надіслати повідомлення про це в Москву - надати свою згоду має також Верховна рада.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на засіданні Євроатлантичного форуму в Києві, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

Міністр визнав, що для припинення нині чинного Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, підписаного у 1997 році, знадобиться рішення парламенту, оскільки 20 років тому цей договір був ратифікований у парламенті.

У зв’язки з цим, найближчим часом в Раді буде зареєстрований законопроект про припинення дії цього документу. "Ми в загальному пакеті (щодо непродовження договору) подали проект цього документу", - заявив він.

Як відомо, нотифікація про те, що договір не буде продовжений, має бути передана на адресу РФ до кінця вересня. Однак Клімкін наполягає, що Рада може проголосувати також пізніше. "Всі юристи і не тільки наші кажуть, що ми не прив’язані в часу до моменту нашої нотифікації, але прив’язані в часі до моменту дії договору", - пояснив він.

Договір було підписано 31 травня 1997 року терміном на 10 років (з подальшою автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти). Він набув чинності 1 квітня 1999 року.

Дія договору автоматично продовжується на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за шість місяців до закінчення чергового десятирічного періоду.

Згідно з договором, між Україною і Російською Федерацією закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги до територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці іншої сторони.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Глава МЗС Польщі: Росія бреше про польські плани анексувати частину України Сьогодні, 25 квітня

Євродепутати просять владу Австрії вплинути на Raiffeisen щодо його бізнесу в Росії Сьогодні, 25 квітня

Макрон захищає свою позицію про створення "стратегічної двозначності" для Росії Сьогодні, 25 квітня

Білий дім визнав, що через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку Сьогодні, 25 квітня

Голова МЗС: Лише військової допомоги США недостатньо для перемоги над Росією Вчора, 24 квітня

Глава Пентагону поговорив з грецьким колегою на тлі публікацій про тиск щодо Patriot для Києва Вчора, 24 квітня

Держдеп США згадав телемарафон у звіті щодо порушень прав людини Вчора, 24 квітня

Рекордна партія зброї з Британії, новини щодо допомоги США, МЗС обмежує "ухилянтів": новини дня Вчора, 24 квітня

Зеленський і Сунак обговорили найбільший військовий пакет від Британії 23 квітня

Знайти в США зброю для України на всю суму допомоги ЗСУ може бути проблемою – посол 23 квітня