передплата Українською | In English

07 серпня

Алла Шлапак: «Я готова запропонувати флешмоб #немовчи, аби реформи нарешті почали працювати»

Поділитися:

Депутат Київської міської ради Алла Шлапак переконана, що нині соціальні реформи в Україні випереджають економічні, а тому позбавлені базису для...

Депутат Київської міської ради Алла Шлапак переконана, що нині соціальні реформи в Україні випереджають економічні, а тому позбавлені базису для подальшого розвитку. Та навіть темп запроваджених реформ є незадовільним. Також політик звернула увагу, що влада навідріз відмовляється говорити про важливі результати мовою цифр, натомість демонструючи статистику там, де необхідно говорити про якість надання послуг. Про це вона заявила у ефірі програми «ПолітикаUA» парламентського телеканалу «РадаTV».

- Реформи не можна робити у окремих сферах.

Всі реформи мають бути взаємопов`язані. Оскільки загальною метою реформ є створення соціально справедливої держави, де кожен громадянин має право те, аби розуміти і вміти користуватися своїми правами та мати право на захист своїх прав у разі їх порушення, - наголосила Алла Шлапак.

Депутат акцентувала увагу, що реформи в українському суспільстві практично безперервно тривають понад 20 років.

Зокрема, реформа медицини є 14-ю за рахунком, проте легше не стало ані лікарям, ані пацієнтам. Нині, підкреслила лідер «Соціальної справедливості», через управлінську кризу, існує яскравий дисбаланс між міністерствами, які втілюють реформи, і сам результат не відповідає ані очікуванням, ані реальному стану суспільства. Також жодна зі здійснюваних соціальних реформ не має під собою реального базису.

- Не буде змін в економіці – жодна соціальна реформа не буде працювати, якою би вона геніальною не була, яке б громадянство і які би знання не мав міністр, відповідальний за реформу. Тому що економічні реформи є основою для соціальних реформ, - звернула увагу політик.

Що стосується окремих аспектів відносно найуспішніших наразі соціальних реформ – медичної та освітньої, Алла Шлапак звернула увагу на серйозні замовчування й ігнорування важливої інформації з боку влади та відсутності реакції, а також нереалістичні очікування при відсутності забезпечення базових потреб галузей. Зокрема, щодо медичної реформи: немає жодних даних, наскільки захищена інформаційна база EHealth та хто є її власником, і чи не потраплять персональні дані українців до третіх осіб. Не менше питань виникає і при ближчому розгляді освітньої реформи.

Зокрема, це стосується закриття сільських шкіл.

Загалом, підсумувала Алла Шлапак, українській владі варто позбавитися «києвоцентричності» та відкрити очі на реальну Україну поза Києвом. І, лише у такому випадку реформи будуть відповідати реальності. Проте, як наголосила політик, українцям варто не мовчати, а звертати увагу політиків на разючі відмінності між декларованими реформами та реальними результатами, особливо у рік перед виборами.

- Сьогодні найголовніша порада для кожного з нас – не залишатися байдужими до тих експериментів та реформ, які нам пропонують. Якщо щось не подобається, або у вас є ідея, як це зробити краще, є маса можливостей для того, аби про це заявити.

Я би навіть запропонувала флешмоб із тегом #немовчи. А відповідальним за прийняття рішень я би побажала частіше користуватися результатами цих самих рішень та реформ, та частіше виїжджати за межі столиці, - підсумувала Алла Шлапак.

from-ua.com

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №15/2016 №15
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Політолог Яхно пояснила, чому українські журналісти саме зараз згадали про Саакашвілі Сьогодні, 14 серпня

Росія більше не визнаватиме українські ліцензії на надра Криму Сьогодні, 14 серпня

Жарти недоречні: Ющенко жорстко поставив на місце «президентів» Вакарчука і Зеленського Сьогодні, 14 серпня

Трамп підписав оборонний бюджет, що передбачає 250 мільйнів Україні Сьогодні, 14 серпня

США заморожують співпрацю з РФ в рамках Договору з відкритого неба Сьогодні, 14 серпня

ЗМІ: Митрополита Епіфанія та архієпископа Агапіта спіймали в Венеції за розпустами Вчора, 13 серпня

Посуха у Німеччині вже завдала мільярдного збитку фермерам 11 серпня

Генпрокуратура Румунії розслідує дії поліції під час мітингу у Бухаресті 11 серпня

Президент Румунії засудив насильницькі дії поліції під час мітингу у Бухаресті 11 серпня

В ЄС минулої ночі опублікували заяву про український антикорсуд та спецпрокуратуру 11 серпня