передплата Українською | In English

Вт, 07 серпня 2018

Алла Шлапак: «Я готова запропонувати флешмоб #немовчи, аби реформи нарешті почали працювати»

Поділитися:

Депутат Київської міської ради Алла Шлапак переконана, що нині соціальні реформи в Україні випереджають економічні, а тому позбавлені базису для...

Депутат Київської міської ради Алла Шлапак переконана, що нині соціальні реформи в Україні випереджають економічні, а тому позбавлені базису для подальшого розвитку. Та навіть темп запроваджених реформ є незадовільним. Також політик звернула увагу, що влада навідріз відмовляється говорити про важливі результати мовою цифр, натомість демонструючи статистику там, де необхідно говорити про якість надання послуг. Про це вона заявила у ефірі програми «ПолітикаUA» парламентського телеканалу «РадаTV».

- Реформи не можна робити у окремих сферах.

Всі реформи мають бути взаємопов`язані. Оскільки загальною метою реформ є створення соціально справедливої держави, де кожен громадянин має право те, аби розуміти і вміти користуватися своїми правами та мати право на захист своїх прав у разі їх порушення, - наголосила Алла Шлапак.

Депутат акцентувала увагу, що реформи в українському суспільстві практично безперервно тривають понад 20 років.

Зокрема, реформа медицини є 14-ю за рахунком, проте легше не стало ані лікарям, ані пацієнтам. Нині, підкреслила лідер «Соціальної справедливості», через управлінську кризу, існує яскравий дисбаланс між міністерствами, які втілюють реформи, і сам результат не відповідає ані очікуванням, ані реальному стану суспільства. Також жодна зі здійснюваних соціальних реформ не має під собою реального базису.

- Не буде змін в економіці – жодна соціальна реформа не буде працювати, якою би вона геніальною не була, яке б громадянство і які би знання не мав міністр, відповідальний за реформу. Тому що економічні реформи є основою для соціальних реформ, - звернула увагу політик.

Що стосується окремих аспектів відносно найуспішніших наразі соціальних реформ – медичної та освітньої, Алла Шлапак звернула увагу на серйозні замовчування й ігнорування важливої інформації з боку влади та відсутності реакції, а також нереалістичні очікування при відсутності забезпечення базових потреб галузей. Зокрема, щодо медичної реформи: немає жодних даних, наскільки захищена інформаційна база EHealth та хто є її власником, і чи не потраплять персональні дані українців до третіх осіб. Не менше питань виникає і при ближчому розгляді освітньої реформи.

Зокрема, це стосується закриття сільських шкіл.

Загалом, підсумувала Алла Шлапак, українській владі варто позбавитися «києвоцентричності» та відкрити очі на реальну Україну поза Києвом. І, лише у такому випадку реформи будуть відповідати реальності. Проте, як наголосила політик, українцям варто не мовчати, а звертати увагу політиків на разючі відмінності між декларованими реформами та реальними результатами, особливо у рік перед виборами.

- Сьогодні найголовніша порада для кожного з нас – не залишатися байдужими до тих експериментів та реформ, які нам пропонують. Якщо щось не подобається, або у вас є ідея, як це зробити краще, є маса можливостей для того, аби про це заявити.

Я би навіть запропонувала флешмоб із тегом #немовчи. А відповідальним за прийняття рішень я би побажала частіше користуватися результатами цих самих рішень та реформ, та частіше виїжджати за межі столиці, - підсумувала Алла Шлапак.

from-ua.com

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №15/2016 №15
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Новини вихідних: про підвищення пенсій, запуск ОПЗ та новий міжнародний аеропорт Вчора, 17 лютого

Маркарова: за 2 роки іноземці запустили в Україні низку підприємств Вчора, 17 лютого

Трамп: ЄС повинен забрати 800 бойовиків ІДІЛ, захоплених у Сирії Вчора, 17 лютого

У Мінфіні розповіли, коли економіка України наздожене Польщу Вчора, 17 лютого

Торгівля України та ЄС за три роки зросла на 60% - Порошенко Вчора, 17 лютого

Найімовірніший наступник Юнкера хоче створити систему ПРО в ЄС за участі України 16 лютого

Данія ініціює у ЄС переговори про додатковий пакет "азовських санкцій" 16 лютого

"Українці, ми з вами": віце-президент США розповів про плани підтримки України 16 лютого

Клімкін розкрив деталі рішень ЄС щодо відповіді на азовську агресію 16 лютого

Клімкін: зовнішня політика України не зміниться за будь-якого президента 16 лютого